Перейти к основному содержанию

Ціни на продовольство зростають у всьому світі: рослинні олії та молоко подорожчали найбільше — ФАО

чт, 08/06/2020 - 16:42

Ціни на продовольство у світі продовжують зростати другий місяць поспіль, причому найзначніше подорожчали рослинні масла і молочна продукція.

Про це йдеться у спеціалізованій доповіді ФАО.

Зазначається, що середнє значення Індексу продовольчих цін ФАО в липні склало 94,2 пункти, що на 1,2% більше, ніж у червні, і майже на 1% вище, ніж у липні 2019 року. Індекс продовольчих цін ФАО використовується для відстеження міжнародних цін на найбільш ходові продовольчі товари.

Індекс цін на рослинні олії ФАО виріс на 7,6% в порівнянні з його червневим значенням і досяг максимального за останні п'ять місяців рівня: зростання міжнародних котирувань на основні види рослинних олій обумовлене очікуваним зниженням обсягів виробництва, як у випадку пальмової олії, а також активізацією міжнародного імпортного попиту і браком робочих-мігрантів.

Значення Індексу цін на молочні продукти ФАО збільшилося на 3,5%, причому підвищення цін зачепило всі вхідні до нього продукти: від вершкового масла і сиру до сухого молока.

Значення Індексу цін на зернові ФАО практично не змінилося в порівнянні з його червневим рівнем: з одного боку, масштабні закупівлі, зроблені Китаєм у Сполучених Штатах Америки, спровокували різке зростання цін на кукурудзу і сорго, з іншого — хороші очікування врожай рису у 2020 році привели до падіння цін на рис. Ціни на пшеницю змінилися незначно на тлі уповільнення торгової активності.

Значення Індексу цін на цукор ФАО зросло на 1,4%: обнадійливі дані за обсягом виробництва цукру в Бразилії дозволили лише частково нівелювати наслідки зростання цін на енергоносії, а також очікуване падіння виробництва цукру в Таїланді, постраждалому від затяжної посухи.

Липневе значення Індексу цін на м'ясо ФАО виявилося на 1,8% нижче, ніж місяць тому, і на 9,2% нижче відповідного періоду минулого року. Котирування свинини і яловичини в липні знизилися: імпортний попит в світі залишається нижче експортної пропозиції, незважаючи на обумовлені пандемією перебої, що відзначалися в ключових експортних регіонах. Ціни на м'ясо птиці збільшилися, що обумовлено скороченням обсягів виробництва в Бразилії через зростання цін на корми і очікуваного падіння попиту в перспективі.

У липні 2020 року охоплюваність і методика розрахунку Індексу цін на продовольство були розширені і переглянуті. З детальною інформацією про проведені зміни можна ознайомитися в останньому випуску публікації «Продовольчий прогноз».

Читайте також

У топ-10 найбільш інноваційних компаній 2021 року увійшли Apple, Tesla, Huawei, IBM та Pfizer

пн, 04/19/2021 - 09:17
До загального рейтингу з 50 компаній увійшли також Facebook, Johnson&Johnson, Nike, Lenovo, Coca-Cola, IKEA, Adidas, Ebay, Pepsi, Moderna та Disney

Публічна заява бізнесу щодо необхідності законодавчого зниження комісій інтерчейнджу

пн, 04/12/2021 - 17:14
У відповідь на спільну заяву Ощадбанку, ПриватБанку та Райффайзен Банку Аваль від 2 квітня 2021 р. щодо врегулювання питання розміру комісії інтерчейндж в Україні представники українських бізнес-об’єднань, які представляють інтереси більш ніж 300 тисяч роботодавців, звернулись з публічною заявою. Шановні представники медіа!

Компанія KPMG оприлюднила підсумки дослідження «Погляд бізнес-лідерок в Україні. Спецвипуск 2021: COVID-19»

чт, 04/08/2021 - 12:00
На думку більшості учасниць опитування, криза може створити нові можливості для жінок

Китай створить найбільшу хімкомпанію світу

ср, 04/07/2021 - 09:22
Sinochem і ChemChina об'єднаються в межах однієї холдингової компанії, фінансувати і контролювати яку буде держава

В Мінекономіки допускають подальше розширення переліку заборонених до імпорту товарів із РФ

вт, 04/06/2021 - 09:33
Про це повідомив заступник міністра економіки - торговий представник України Тарас Качка

У 2021 році до програми президента України "Велике будівництво" додали новий напрямок

пн, 04/05/2021 - 17:44
Він передбачає реалізацію проектів, які створюватимуть нові робочі місця та зміцнюватимуть економіку України.