Перейти к основному содержанию

ТСК з питань захисту інвесторів зобов’яже Офіс Генпрокурора щомісяця звітувати про розслідування справи щодо ТРЦ SkyMall

вт, 08/04/2020 - 15:47

Тимчасова спеціальна комісія (ТСК) з питань захисту прав інвесторів звернеться до президента та Міністерства юстиції України через ситуацію, що склалася з естонським інвестором Торговельно-розважального комплексу SkyMall Гіларом Тедером.

Про це йдеться у повідомленні на сторінці комісії.

Таке рішення члени ТСК затвердили на засіданні 3 серпня після розгляду звернення компанії Аррікано Ріелс Естейт ПІЕЛСІ.

У рішенні члени ТСК просять Генерального прокурора звернути увагу на порушення процесуальних строків, відсутність процесуальних дій та необхідність виявити осіб, винних у затягуванні процесу розслідування кримінального провадження від 15 січня 2016 року щодо протиправного заволодіння майном ТРЦ «Скай Молл», процесуальне керівництво за розслідуванням якого здійснюється Офісом генерального прокурора.

Через затягування строку розслідування члени ТСК ухвалили рішення зобов’язати Офіс Генерального прокурора щомісячно надавати інформацію щодо кількості вжитих процесуальних заходів.

Президента України члени ТСК просять взяти питання на особистий контроль, а Міністерство юстиції України — оцінити ризики для держави та спрогнозувати наслідки, до яких може призвести потенційний позов Гіллара Тедера до Інвестиційного міжнародного арбітражу у Вашингтоні.

Довідково:

ТРЦ SkyMall почала будувати компанія Arricano Real Estate PLC. У 2009 році до будівництва долучилась компанія Stockman Interhold S.A, бенефіціаром якої є громадянин України Андрій Адамовський. Його компанія інвестувала в будівництво проекту $40 млн через придбання у компанії Arricano Real Estate PLC 50,03% акцій.

Одночасно з зазначеною «Угодою між акціонерами» компанії за законодавством Англії та Уельсу 25 лютого 2010 року уклали «Угоду опціону з правом викупу», згідно з якою Arricano Real Estate PLC мала право зворотного викупу проданих 50,03% акцій. Проте Stockman Interhold SA відмовилась повертати акції, пославшись на те, що компанія Arricano Real Estate PLC порушила угоду про конфіденційність.

Навесні 2016 року Лондонський арбітраж прийняв рішення, яким визнав, що збитки від управління цим об'єктом компанією Stockman Interhold S.A перевищили ціну опціону, тому Stockman повинна віддати придбані акції протягом місяця без будь-якої оплати з боку Arricano Real Estate PLC. Але повернення не відбулося.

15 січня 2016 року в Україні зареєстроване кримінальне провадження по факту незаконного заволодіння ТРЦ SkyMall А. Адамовським спільно з іншими особами. У рамках провадження компанію Arricano Real Estate PLC Хілара Тедера визнано потерпілою особою.

Читайте також

У топ-10 найбільш інноваційних компаній 2021 року увійшли Apple, Tesla, Huawei, IBM та Pfizer

пн, 04/19/2021 - 09:17
До загального рейтингу з 50 компаній увійшли також Facebook, Johnson&Johnson, Nike, Lenovo, Coca-Cola, IKEA, Adidas, Ebay, Pepsi, Moderna та Disney

Публічна заява бізнесу щодо необхідності законодавчого зниження комісій інтерчейнджу

пн, 04/12/2021 - 17:14
У відповідь на спільну заяву Ощадбанку, ПриватБанку та Райффайзен Банку Аваль від 2 квітня 2021 р. щодо врегулювання питання розміру комісії інтерчейндж в Україні представники українських бізнес-об’єднань, які представляють інтереси більш ніж 300 тисяч роботодавців, звернулись з публічною заявою. Шановні представники медіа!

Компанія KPMG оприлюднила підсумки дослідження «Погляд бізнес-лідерок в Україні. Спецвипуск 2021: COVID-19»

чт, 04/08/2021 - 12:00
На думку більшості учасниць опитування, криза може створити нові можливості для жінок

Китай створить найбільшу хімкомпанію світу

ср, 04/07/2021 - 09:22
Sinochem і ChemChina об'єднаються в межах однієї холдингової компанії, фінансувати і контролювати яку буде держава

В Мінекономіки допускають подальше розширення переліку заборонених до імпорту товарів із РФ

вт, 04/06/2021 - 09:33
Про це повідомив заступник міністра економіки - торговий представник України Тарас Качка

У 2021 році до програми президента України "Велике будівництво" додали новий напрямок

пн, 04/05/2021 - 17:44
Він передбачає реалізацію проектів, які створюватимуть нові робочі місця та зміцнюватимуть економіку України.