Перейти к основному содержанию

Олександр Бондаренко: "Локалізація закупівель створить нові ніші для виробництва в Україні"

вт, 08/04/2020 - 12:34

Голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Бондаренко — про ризики та переваги локалізації.

Під час останнього візиту голови Дніпропетровської облдержадміністрації  Олександра Бондаренка до столиці він знайшов можливість поспілкуватися з БІЗНЕСОМ. Вашій увазі – уривки з інтерв‘ю, що стосуються актуальної на сьогодні теми локалізації у бюджетних закупівлях.

 

Локалiзацiя має значні корупційні ризики і спотворює механізми конкуренції – так вважають прихильники вільного ринку. А як вважаєте ви?

- Корупційні ризики присутні завжди. Для їх нівелювання повинні якісно працювати правоохоронні органи. Це, до речі, постійно повторюють представники іноземних інвесторів. Бізнесу по замовчуванню потрібна якісна, транспарентна система правоохоронних органів.

І так, локалізація - це система пiдтримки державних, але і приватних пiдприємств. І це загальносвітова тенденція, яку я , наприклад, спостерігав цьогоріч на форумі у Давосi. І різні прояви протекціонізму лише загострилися під час COVIDу. Тарифна війна теж присутня «по замовчуванню». З огляду на спеціалізацію області я слідкую за металургійними війнами. США, Китай, Індія, Турція – мита і тарифи змінюються щомісяця. Це робочий інструмент захисту бізнесу, який прямо пов‘язаний зі зростанням ВВП.

 

А давайте до прикладів: ЗАЗ почав випускати російську ЛАДА. Законодавець передбачить легкові автомобілі у законі, і , виконуючи букву закону наша армія…. пересяде на ЛАДА. Що з цим робити?

Я би не коментував такий хід. Законодавець явно не передбачав таку ситуацію. Профільний парламентський комітет, який має безпосереднє відношення до цього законопроекту, робив виїзне засідання на Дніпропетровщині, де ми домовилися про розвиток космосу.  З цією командою ми готували  Закон про iндустрiальнi парки та про реструктуризацію боргів Пiвденмашу, і, глобально, я повністю розділяю їх бачення підтримки наших підприємств. Але я згідний з тим, що слід дивитися у деталі і виписувати процедури коректнiше. Жодної зради точно немає, а є щире бажання підтримати нашу економіку.

 

Проект, фактично, закону передбачає підтримку вже існуючих великих підприємств. Чи є цi підприємства точками росту економіки? Як підтримати нові виробництва?

 Закон буде працювати і на розвиток також. Чому? Коли вступить в силу норма про певний відсоток при закупівлі якихось машин – то в Україні, фактично, створиться нова ніша. Якщо в Укрзалізниці, приміром, немає наших деталей чи двигунів, то це стимул робити їх в Україні. Ми створюємо цілу нішу для нового виробництва. Ми, наприклад, будемо запрошувати ці нові підприємства в наш індустріальний парк (Дніпропетровщина планує створити такий на базі одного зі старих підприємств. Наразі розглядають варіанти – ред.). Проте українські підприємства справді поки не  не до кінця розумiють, де ми створимо попит і нові ніші для виробництва. Думаю, що підприємці будуть дивитися на нові тендери у системах закупівель і приймати рішення: «а давай під цей напрямок запустимо нову лінію». Якщо підприємці будуть створювати нові виробництва, наш відділ залучення інвестицій буде запрошувати їх в регіон. У нас є вільні цехи і комунікації. Там немає євро-ремонту, але є стіни, вiкна, стеля і підведені всі комунікації. Можна заходити і починати працювати.

Читайте також

Олександр Бондаренко: “Задача на цей рік — створити три промислових майданчики для прийому інвесторів”

ср, 09/09/2020 - 11:37
Голова Дніпропетровської області — про лідерство регіону у промвиробництві, переваги ідеї локалізації та космічні плани

Ракета-носій для МСБ: як космічні технології поставити на службу малого та середнього підприємництва

ср, 09/09/2020 - 10:36
Наталія Наконечна — підприємиця, яка свій космічний досвід та технології поставила на службу малого та середнього підприємництва.

Ігор Сирота: “Дністровська ГАЕС дозволить Україні щороку заощаджувати 1 млн т вугілля та 200-300 млн куб.м газу”

вт, 09/08/2020 - 10:51
Генеральний директор Укргідроенерго — про боржників компанії, наслідки маловоддя та будівництво нових станцій

Юлія Завалішина: “Всі звинувачення на адресу компанії надумані і необґрунтовані”

пт, 09/04/2020 - 11:19
Директор з корпоративних та юридичних питань “Імперіал Тобакко” в Україні — щодо процесу проти АМКУ.

Грант Даян: "Боїшся починати підприємницьку діяльність — відправ резюме на сайт пошуку роботи"

пт, 08/28/2020 - 11:48
Грант Даян — співзасновник компанії OMO Systems та спікер Форуму МСП "Перезавантаження 2020" розповів  БІЗНЕСУ про найбільш перспективні напрямки бізнесу в умовах кризи, пошук фінансування для комерційних проєктів і філософію партнерства у підприємництві.

Олександр Бондаренко: "Локалізація закупівель створить нові ніші для виробництва в Україні"

вт, 08/04/2020 - 12:34
Голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Бондаренко — про ризики та переваги локалізації.