Перейти к основному содержанию

Три українські банки зробили заяву стосовно міжбанківської комісії

пн, 04/05/2021 - 14:40

Вони підтверджують готовність докласти всіх зусиль для зниження розміру комісії інтерчейндж в Україні

АТ "Ощадбанк", АТ КБ "ПриватБанк" та АТ "Райффайзен Банк Аваль" підтверджують готовність докласти всіх зусиль для зниження розміру комісії інтерчейндж в Україні. Про це повідомляє у спільній заяві пресслужба Ощадбанку.

У зв’язку з розглядом Верховною Радою України пропозицій щодо законопроєктів, якими передбачається застосування адміністративних обмежень розміру комісії для торговців за еквайринг та розміру міжбанківських комісій (інтерчейндж), найбільші банки України, що працюють у сфері еквайрингу, а саме Ощадбанк, ПриватБанк та Райффайзен Банк Аваль звертаються до Верховної Ради України, Кабінету міністрів України, Національного банку України, банківських та фінансових установ, представників роздрібної торгівлі з такою позицією щодо врегулювання питання розміру комісії.

Банки підтверджують готовність докласти всіх зусиль для зниження розміру комісії інтерчейндж в Україні. У цьому контексті, зважаючи на вимоги чинного законодавства України про захист економічної конкуренції, з метою зниження розміру комісії інтерчейндж в Україні суб’єкти ринку розглядають можливість звернутись до Антимонопольного комітету України з проханням надати висновок щодо можливих дій, спрямованих на зниження комісії інтерчейндж в Україні згідно з таким графіком. Починаючи з 1 липня 2021 року комісія інтерчейндж в Україні відносно споживчих платіжних продуктів, не більше 1,2%, починаючи з липня 2022 року не більше 1% та з липня 2023 року не більше 0,9%.

Учасники ринку докладатимуть подальших зусиль для підвищення ефективності послуги торгового еквайрингу і зниження її вартості для торговців. Водночас банки наголошують на важливості збереження в Україні вільного ринкового ціноутворення щодо комісії за еквайринг на принципах вільної конкуренції і неприпустимості її регулювання на законодавчому рівні відповідно до найкращих світових практик. Відтак пропонують відкликати пропозиції до відповідних законопроєктів, які передбачають встановлення граничного розміру такої комісії для учасників ринку.

"З метою підвищення ефективності та зручності платіжних послуг для кінцевих споживачів, зниження їхньої вартості і збільшення частки безготівкових розрахунків також сподіваємось на підтримку з боку уряду України та інших зацікавлених сторін у реалізації зокрема таких кроків: запровадження регулювання здійснення всіх платежів у безготівковій формі між компаніями/державою/державними установами з одного боку та громадянами України з іншого боку. Скасування вимог щодо безоплатного обслуговування зарплатних рахунків та зниження встановлених обмежень щодо готівкових розрахунків у торговельній мережі", - зазначається у спільній заяві.

Банки очікують від АМКУ висновку щодо кваліфікації дій, спрямованих на зниження комісії інтерчейндж, такими, що не містять або не можуть містити ознак порушення чинного законодавства про захист економічної конкуренції. Водночас у випадку отримання протилежного висновку суб’єкти ринку можуть ухвалити рішення звернутись до Антимонопольного комітету України (за необхідності – до Кабінету міністрів України) за дозволом на такі дії.

Інтерчейндж – комісія, яку банк, що обслуговує торговельну точку, перераховує банкам-емітентам платіжних карток, якими оплачувалися покупки — товари і послуги. Винагорода за еквайринг — комісійна винагорода, що сплачується банку-еквайру (власникові обладнання для зчитування карток) за адміністрування операцій з оплати товарів і послуг.

Читайте також

Компанія KPMG оприлюднила підсумки дослідження «Погляд бізнес-лідерок в Україні. Спецвипуск 2021: COVID-19»

чт, 04/08/2021 - 12:00
На думку більшості учасниць опитування, криза може створити нові можливості для жінок

Китай створить найбільшу хімкомпанію світу

ср, 04/07/2021 - 09:22
Sinochem і ChemChina об'єднаються в межах однієї холдингової компанії, фінансувати і контролювати яку буде держава

В Мінекономіки допускають подальше розширення переліку заборонених до імпорту товарів із РФ

вт, 04/06/2021 - 09:33
Про це повідомив заступник міністра економіки - торговий представник України Тарас Качка

У 2021 році до програми президента України "Велике будівництво" додали новий напрямок

пн, 04/05/2021 - 17:44
Він передбачає реалізацію проектів, які створюватимуть нові робочі місця та зміцнюватимуть економіку України.

Ринок угод зі злиття та поглинання в Україні скорочується

пн, 04/05/2021 - 16:48
Обсяг активності знизився до рівня 2017 року

Влада Києва анонсувала нові преференції для малого та середнього бізнесу

пн, 04/05/2021 - 15:51
Вони будуть діяти на період суворих карантинних обмежень