Перейти к основному содержанию

Мінфін підписав перші угоди з провідними банками про участь в держпрограмі "Доступна іпотека 7%"

пн, 03/01/2021 - 17:34

Головна мета програми – це здешевлення вартості іпотечних кредитів для широкого кола громадян України

В Міністерстві фінансів укладено перші сім угод між Фондом розвитку підприємництва і банками – учасниками Державної програми "Доступна іпотека 7%. Про це повідомляє пресслужба Кабінету міністрів.

Головна мета програми – це здешевлення вартості іпотечних кредитів для широкого кола громадян України. У перспективі – пожвавлення іпотечного ринку та стимулювання будівництва.

"Перші 7 банків, які сьогодні підписали угоди про участь у державній програмі доступної іпотеки під 7%, – це ті банки, які далекоглядно усвідомлюють, що здешевлення вартості іпотечних кредитів для громадян стане потужним імпульсом для пожвавлення всього ринку житлової іпотеки. Відчувши державну підтримку, вони готові найближчим часом відновити або утворити нові власні продукти іпотечного кредитування для участі в програмі. Знаковим є те, що зацікавлені як державні банки, так і комерційні", – підкреслив міністр фінансів Сергій Марченко.

Адміністрування програми покладається на Фонд розвитку підприємництва, який вже більше року успішно адмініструє програму "Доступні кредити для бізнесу 5-7-9%".

Фонд звернувся з пропозицією взяти участь у програмі "Доступна іпотека 7%" до всіх 25-ти банків – учасників програми "Доступні кредити для бізнесу 5-7-9%", які представляють 95% банківського сектору України. На сьогодні всі ці банки зацікавлені й активно ведуть перемовини з Фондом про співпрацю.

Перші 7 банків, з якими укладено угоди: АБ "УКРГАЗБАНК",  АТ "ОЩАДБАНК", АТ "КБ "ГЛОБУС", АТ "ПРИВАТБАНК", АТ "МЕГАБАНК", АТ "КРЕДОБАНК", АТ "ОТП БАНК".

"Мінфін вбачає глобальні завдання у розвитку доступної іпотеки. Це, зокрема, впровадження нових фінансових інструментів, стимулювання конкуренції серед надавачів фінансових послуг, що впливатиме на подальше зниження відсоткової ставки", – підкреслив Сергій Марченко.

Голови правлінь банків висловили вдячність за започаткування державної програми "Доступна іпотека під 7%" і запросили всіх зацікавлених громадян долучатись до програми.

Нагадаємо, що 27 січня 2021 року постановою уряду затверджено Порядок здешевлення вартості іпотечних кредитів, розроблений Мінфіном у відповідь на ініціативу президента України.

Читайте також

У топ-10 найбільш інноваційних компаній 2021 року увійшли Apple, Tesla, Huawei, IBM та Pfizer

пн, 04/19/2021 - 09:17
До загального рейтингу з 50 компаній увійшли також Facebook, Johnson&Johnson, Nike, Lenovo, Coca-Cola, IKEA, Adidas, Ebay, Pepsi, Moderna та Disney

Публічна заява бізнесу щодо необхідності законодавчого зниження комісій інтерчейнджу

пн, 04/12/2021 - 17:14
У відповідь на спільну заяву Ощадбанку, ПриватБанку та Райффайзен Банку Аваль від 2 квітня 2021 р. щодо врегулювання питання розміру комісії інтерчейндж в Україні представники українських бізнес-об’єднань, які представляють інтереси більш ніж 300 тисяч роботодавців, звернулись з публічною заявою. Шановні представники медіа!

Компанія KPMG оприлюднила підсумки дослідження «Погляд бізнес-лідерок в Україні. Спецвипуск 2021: COVID-19»

чт, 04/08/2021 - 12:00
На думку більшості учасниць опитування, криза може створити нові можливості для жінок

Китай створить найбільшу хімкомпанію світу

ср, 04/07/2021 - 09:22
Sinochem і ChemChina об'єднаються в межах однієї холдингової компанії, фінансувати і контролювати яку буде держава

В Мінекономіки допускають подальше розширення переліку заборонених до імпорту товарів із РФ

вт, 04/06/2021 - 09:33
Про це повідомив заступник міністра економіки - торговий представник України Тарас Качка

У 2021 році до програми президента України "Велике будівництво" додали новий напрямок

пн, 04/05/2021 - 17:44
Він передбачає реалізацію проектів, які створюватимуть нові робочі місця та зміцнюватимуть економіку України.