Перейти к основному содержанию

Рада НБУ рекомендує перегляд умов довгострокового рефінансування

вт, 03/02/2021 - 12:24

Метою є розширення банківського кредитування економіки

Рада Нацбанку рекомендувала правлінню НБУ розглянути можливість перегляду умов і параметрів інструментарію довгострокового рефінансування НБУ через низьку мультиплікацію таких кредитів в кредити реального сектора. Про це йдеться в повідомленні регулятора.

Відзначається, що за підсумками засідання Ради, метою такого можливого перегляду є "підвищення ефективності функціонування інституту фінансового посередництва та розширення банківського кредитування економіки".

Рада також рекомендувала правлінню НБУ "удосконалити порядок проведення на міжбанківському ринку операцій своп процентної ставки шляхом перегляду параметрів і умов проведення таких операцій з метою мінімізації ризиків".

Серед інших пропозицій - дослідження ефективності грошово-кредитної політики в Україні в режимі інфляційного таргетування та рівня "заякореності" інфляційних очікувань. За його підсумками рада очікує від Нацбанку пропозицій щодо вдосконалення підходів до реалізації грошово-кредитної політики.

Окрім того, Рада хоче почути від правління причини зниження ефективності фінансового посередництва, погіршення трансмісії облікової ставки на ринках держоблігацій і споживчого кредитування та "стрімкого підвищення дохідності державних облігацій" (ОВДП). Її також турбує посилення зовнішньої вразливості економіки через зростання валютної заборгованості суб'єктів економіки та підвищення фундаментального тиску на рівень нейтральної ставки за рахунок скорочення попиту на гроші та підвищення пропозиції глобальних заощаджень.

"Поінформувати Раду Національного банку про запровадження комплексу заходів, спрямованих на активізацію кредитування в Україні", - йдеться в повідомленні.

Серед інших рекомендацій Ради правлінню - посилити комунікації Нацбанку з обґрунтування допустимості виходу інфляції за межі цільового коридору 5%+/-1 п. п. з огляду на немонетарний характер проінфляційних чинників, а також дослідити точність прогнозних моделей НБУ порівняно з іншими центральними банками та поліпшити їх.

У частині рекомендацій уряду Рада НБУ пропонує запустити дорожню карту розвитку інституту первинних дилерів та маркет-мейкерів на ринку ОВДП, встановивши відповідні вимоги до підтримки ними ліквідності на вторинному ринку ОВДП.

Нагадаємо, раніше Національний банк України запросив до обговорення пропозиції щодо розширення можливостей корпоративних платіжних карток. Своїми планами регулятор поділився на офіційному сайті, де до 17 березня 2021 року прийматимуть всі зауваження та пропозиції щодо проєкту. В пресслужбі НБУ зазначається, що регулятор планує осучаснити та вдосконалити правила емісії і використання корпоративних платіжних карток.

Читайте також

У топ-10 найбільш інноваційних компаній 2021 року увійшли Apple, Tesla, Huawei, IBM та Pfizer

пн, 04/19/2021 - 09:17
До загального рейтингу з 50 компаній увійшли також Facebook, Johnson&Johnson, Nike, Lenovo, Coca-Cola, IKEA, Adidas, Ebay, Pepsi, Moderna та Disney

Публічна заява бізнесу щодо необхідності законодавчого зниження комісій інтерчейнджу

пн, 04/12/2021 - 17:14
У відповідь на спільну заяву Ощадбанку, ПриватБанку та Райффайзен Банку Аваль від 2 квітня 2021 р. щодо врегулювання питання розміру комісії інтерчейндж в Україні представники українських бізнес-об’єднань, які представляють інтереси більш ніж 300 тисяч роботодавців, звернулись з публічною заявою. Шановні представники медіа!

Компанія KPMG оприлюднила підсумки дослідження «Погляд бізнес-лідерок в Україні. Спецвипуск 2021: COVID-19»

чт, 04/08/2021 - 12:00
На думку більшості учасниць опитування, криза може створити нові можливості для жінок

Китай створить найбільшу хімкомпанію світу

ср, 04/07/2021 - 09:22
Sinochem і ChemChina об'єднаються в межах однієї холдингової компанії, фінансувати і контролювати яку буде держава

В Мінекономіки допускають подальше розширення переліку заборонених до імпорту товарів із РФ

вт, 04/06/2021 - 09:33
Про це повідомив заступник міністра економіки - торговий представник України Тарас Качка

У 2021 році до програми президента України "Велике будівництво" додали новий напрямок

пн, 04/05/2021 - 17:44
Він передбачає реалізацію проектів, які створюватимуть нові робочі місця та зміцнюватимуть економіку України.