Перейти к основному содержанию

Лондонський суд встав на сторону Коломойського у справі проти "Татнафти"

чт, 02/25/2021 - 17:29

Суддя послався на закінчення строку давності за позовом

Високий суд Лондона відхилив позов "Татнафти" на $ 294,3 млн до українських бізнесменів Геннадія Боголюбова, Ігоря Коломойського, Олександра Ярославського і Павла Овчаренка в рамках справи "Укртатнафти" у зв'язку із закінченням терміну позовної давності. Про це з посиланням на матеріали суду повідомляє Інтерфакс-Україна.

У своєму рішенні суддя посилається на російське законодавство (ст. 196 КК РФ), згідно з яким термін позовної давності становить три роки.

"Застосування трирічного строку позовної давності відповідно до російського законодавства означає, що термін позовної давності "Татнафти" закінчився і його не слід відхиляти як несумісний з англійським публічним порядком", - йдеться в судовому рішенні.

В "Татнафті" не згодні з рішенням суду.

"Рішення представляється одностороннім і упередженим, в ньому не дана оцінка ряду фундаментальних питань, які були поставлені перед судом, перш за все, щодо самого факту розкрадання грошових коштів, що належать "Татнафті", незважаючи на те, що відповідачі побічно визнали свою участь в ньому. "Татнафта" вивчає можливості щодо подання апеляції на це рішення і прийняття інших заходів щодо стягнення викрадених коштів", - прокоментували в компанії.

У свою чергу в "Укртатнафті" підтвердили відмову Високого суду в задоволенні вимог "Татнафти", зазначивши, що суд повністю розглянув матеріали справи.

Історія справи

Російська "Татнафта" почала арбітражний розгляд проти України в 2008 році.

Раніше близьким до компанії структурам належало 18,3% акцій "Укртатнафти", ще майже 28% акцій володіло Мінземмайна Татарстану, 8,6% - безпосередньо "Татнефть".

Однак після судових розглядів в Україні, татарські акціонери практично втратили частки в "Укртатнафті". У підприємства з'явилися нові власники, близькі до групи "Приват" Ігоря Коломойського.

У 2014 році рішення на користь "Татнафти" виніс міжнародний арбітраж, Україну зобов'язали виплатити російській компанії компенсацію в $ 112 млн і відсотки по ній.

У 2017 році Верховний суд Лондона підтвердив таке рішення, в 2018 році Королівський суд відхилив апеляцію України і зобов'язав відшкодувати судові витрати "Татнафти". В результаті сума компенсації зросла до $ 146 млн.

У жовтні 2019 року Верховний суд РФ відхилив касаційну скаргу України, за якою було оскаржено рішення нижчестоящих судів про виплату $ 112 млн компенсації "Татнафти" за зниження частки акціонерів з Татарстану в "Укртатнафті".

На початку лютого 2021 року Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов, які намагалися відсудити у держави 6 млрд доларів, програли Україні справу за позовом в Стокгольмському суді.

Арбітражний трибунал відмовив позивачам повністю. Справа про стягнення понад 6 млрд доларів США з України тривала майже шість років.

Читайте також

Компанія KPMG оприлюднила підсумки дослідження «Погляд бізнес-лідерок в Україні. Спецвипуск 2021: COVID-19»

чт, 04/08/2021 - 12:00
На думку більшості учасниць опитування, криза може створити нові можливості для жінок

Китай створить найбільшу хімкомпанію світу

ср, 04/07/2021 - 09:22
Sinochem і ChemChina об'єднаються в межах однієї холдингової компанії, фінансувати і контролювати яку буде держава

В Мінекономіки допускають подальше розширення переліку заборонених до імпорту товарів із РФ

вт, 04/06/2021 - 09:33
Про це повідомив заступник міністра економіки - торговий представник України Тарас Качка

У 2021 році до програми президента України "Велике будівництво" додали новий напрямок

пн, 04/05/2021 - 17:44
Він передбачає реалізацію проектів, які створюватимуть нові робочі місця та зміцнюватимуть економіку України.

Ринок угод зі злиття та поглинання в Україні скорочується

пн, 04/05/2021 - 16:48
Обсяг активності знизився до рівня 2017 року

Влада Києва анонсувала нові преференції для малого та середнього бізнесу

пн, 04/05/2021 - 15:51
Вони будуть діяти на період суворих карантинних обмежень