Перейти к основному содержанию

"Бритіш Американ Тобакко" виграла апеляцію щодо штрафу АМКУ

ср, 02/24/2021 - 13:08

Північний апеляційний госпсуд розглядав позов "В.А.Т.-Прилуки" на штраф АМКУ в закритому режимі

Північний апеляційний господарський суд 23 лютого задовольнив скаргу ПрАТ "А/Т Тютюнова компанія "В.А.Т.-Прилуки", що належить British American Tobacco, на рішення суду першої інстанції та Антимонопольного комітету України (АМКУ) про штраф у 450 млн грн, повідомила пресслужба компанії в середу, 24 лютого в своєму пресрелізі.

"Суд апеляційної інстанції уважно вивчив докази та факти у справі й переконався в помилковій правовій позиції суду першої інстанції та безпідставності кваліфікацій Антимонопольного комітету України, про що ми раніше неодноразово говорили", - зазначила пресслужба BAT.

В компанії відзначили, що вітають прийняте після тривалих судових дебатів рішення суду та вважають його справедливим, а також називають його запорукою стабільного функціонування правової держави в Україні та потужним позитивним сигналом інвесторам зі всього світу.

Як повідомлялося, АМКУ в жовтні 2019 року наклав штраф розміром 6,5 млрд грн за антиконкурентні погоджені дії на виробників і дистриб'юторів сигарет: "Тедіс Україна" - 3,4 млрд грн, "Філіп Морріс Сейлз енд Дистриб'юшн" - 370 млн грн, "Філіп Морріс Україна" - 810 млн грн, ПАТ "Джей Ті Інтернешнл Україна" - 430 млн грн, ПрАТ "Джей Ті Інтернешнл Компані Україна" - 490 млн грн, "Імперіал Тобакко Продакшн Україна" - 170 млн грн, "Імперіал Тобакко Юкрейн" - 290 млн грн, ТОВ "Бритіш Американ Тобакко Сейлз енд Маркетинг Україна" - 80 млн грн, ПрАТ "А/Т Тютюнова компанія "В.А.Т.-Прилуки" - 450 млн грн, а також зобов'язав ці компанії припинити порушення.

Згідно з базою судових рішень, Північний апеляційний госпсуд розглядав позов "В.А.Т.-Прилуки" на штраф АМКУ в закритому режимі на вимогу антимонопольного відомства.

"Бритіш Американ Тобакко Сейлз енд Маркетинг Україна" 26 січня 2021 року програла апеляцію за вже сплаченим нею штрафом АМКУ в 80 млн грн у Північному апеляційному господарському суді. За даними компанії, накладений АМКУ штраф був сплачений, щоб уникнути нарахування пені, хоча виробник не визнав своєї провини.

Водночас "Тедіс Україна" 2 лютого першою домоглася у Верховному Суді задоволення касаційної скарги до АМКУ і визнання недійсним штрафу на 3,4 млрд грн, який компанія поки що не платила. Верховний Суд зазначив, що задовольнив касацію через неможливість притягнення будь-якої особи до відповідальності на підставі рішень АМКУ в інших справах (що не має преюдиціального значення), без обов'язкового доведення провини в кожному окремому випадку та враховуючи помилковість юридичної кваліфікації дій ТОВ "Тедіс Україна".

British American Tobacco - велика міжнародна тютюнова компанія, яка має фабрики в 42 країнах. Портфель компанії складається з глобальних брендів сигарет і дедалі більшого асортименту виробів із потенційно зниженим ризиком, зокрема продукти в сегменті вейпінгу, систем для нагрівання тютюну та ін.

В Україні їй належить ПрАТ "А/Т Тютюнова компанія "В.А.Т.-Прилуки", заснована в 1993 році на базі Прилуцької тютюнової фабрики. За даними BAT, сукупні інвестиції в розвиток і модернізацію тютюнової фабрики в Прилуках становлять понад $550 млн.

Читайте також

У топ-10 найбільш інноваційних компаній 2021 року увійшли Apple, Tesla, Huawei, IBM та Pfizer

пн, 04/19/2021 - 09:17
До загального рейтингу з 50 компаній увійшли також Facebook, Johnson&Johnson, Nike, Lenovo, Coca-Cola, IKEA, Adidas, Ebay, Pepsi, Moderna та Disney

Публічна заява бізнесу щодо необхідності законодавчого зниження комісій інтерчейнджу

пн, 04/12/2021 - 17:14
У відповідь на спільну заяву Ощадбанку, ПриватБанку та Райффайзен Банку Аваль від 2 квітня 2021 р. щодо врегулювання питання розміру комісії інтерчейндж в Україні представники українських бізнес-об’єднань, які представляють інтереси більш ніж 300 тисяч роботодавців, звернулись з публічною заявою. Шановні представники медіа!

Компанія KPMG оприлюднила підсумки дослідження «Погляд бізнес-лідерок в Україні. Спецвипуск 2021: COVID-19»

чт, 04/08/2021 - 12:00
На думку більшості учасниць опитування, криза може створити нові можливості для жінок

Китай створить найбільшу хімкомпанію світу

ср, 04/07/2021 - 09:22
Sinochem і ChemChina об'єднаються в межах однієї холдингової компанії, фінансувати і контролювати яку буде держава

В Мінекономіки допускають подальше розширення переліку заборонених до імпорту товарів із РФ

вт, 04/06/2021 - 09:33
Про це повідомив заступник міністра економіки - торговий представник України Тарас Качка

У 2021 році до програми президента України "Велике будівництво" додали новий напрямок

пн, 04/05/2021 - 17:44
Він передбачає реалізацію проектів, які створюватимуть нові робочі місця та зміцнюватимуть економіку України.