Перейти к основному содержанию

Україна поглиблюватиме інтеграцію до енергетичного ринку ЄС

вт, 02/23/2021 - 18:00

Це буде відбуватись паралельно із зеленою трансформацією країни

Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України під час засідання Комітету з енергетики та клімату Енергетичного співтовариства повідомила, що Україна поглиблюватиме інтеграцію до енергетичного ринку ЄС паралельно із зеленою трансформацією країни. Засідання відбулося 23 лютого.

Участь у засіданні Комітету, співголовою якого є Ольга Стефанішина, взяли представники українського уряду, Європейської комісії, країн-учасниць Енергетичного співтовариства, а також директор його Секретаріату.

"Україна є частиною загальноєвропейської політики зеленої трансформації, і ми усвідомлюємо нашу роль у досягненні кліматичної нейтральності всього європейського континенту. Сьогодні у цьому напрямку уряд України розробляє низку стратегій та планів на середньострокову та тривалу перспективу. Вони дозволять інтегрувати українську енергетику до ринків ЄС, зменшити вплив енергетичного сектору на довкілля та клімат, а також створять стимули для модернізації підприємств та підвищення їх конкурентоспроможності", – сказала віце-прем'єр-міністр за підсумками зустрічі.

Ольга Стефанішина подякувала міжнародним партнерам за наданий Енергетичним співтовариством аналіз щодо різних сценаріїв, впровадження яких дозволить скоротити шкідливі викиди у сфері енергетики.

"Створення системи торгівлі квотами на викиди є дуже актуальним для України, особливо в контексті планів ЄС щодо запровадження механізму вуглецевого  коригування імпорту (СВАМ). Відповідна система торгівлі квотами вже розглядається в Україні, а впроваджений раніше за європейським підходом механізм моніторингу, звітності та верифікації шкідливих викидів був важливим кроком у цьому напрямку", – повідомила Ольга Стефанішина.

Урядовець також зазначила, що з часом національна система торгівлі квотами на вуглець може бути об’єднана з європейською системою торгівлі викидами. За підсумками зустрічі Ольга Стефанішина підкреслила, що раннє залучення України до реалізації Європейського зеленого курсу та участь у модернізації політик Енергетичного співтовариства сприятиме безперешкодній інтеграції України до енергетичного ринку Європейського союзу, а у подальшому також розвитку двосторонньої торгівлі Україна-ЄС.

Читайте також

Рада НБУ рекомендує перегляд умов довгострокового рефінансування

вт, 03/02/2021 - 12:24
Метою є розширення банківського кредитування економіки

Матеріали для тестів на діабет будуть централізовано доставлені в будь-яку точку України

вт, 03/02/2021 - 11:00
Провідний сервіс з пошуку і доставки лікарських засобів Liki24.com став партнером ГО «Асоціація лідерів сталого розвитку» в проекті «Врятуй собі життя — перевірся на діабет».

PayPal розширює список послуг

вт, 03/02/2021 - 09:09
Платіжна система планує ввести можливість оплати рахунків і послугу переведення в готівку чеків

Мінфін підписав перші угоди з провідними банками про участь в держпрограмі "Доступна іпотека 7%"

пн, 03/01/2021 - 17:34
Головна мета програми – це здешевлення вартості іпотечних кредитів для широкого кола громадян України

У США хочуть створити електронний долар

пн, 03/01/2021 - 16:39
Експерти шукають безпечний шлях створення і впровадження нової валюти

Ціни на нафту зростають напередодні зустрічі ОПЕК+

пн, 03/01/2021 - 15:34
У лютому як Brent, так і WTI подорожчали приблизно на 18%