Перейти к основному содержанию

Міненерго допускає компенсацію "зеленого" тарифу за рахунок збільшення податку на викиди

пн, 02/22/2021 - 11:29

Зараз цей податок (Carbon tax) в Україні в десятки разів менший, ніж в Європейському союзі

На довгострокову перспективу розробляється таке рішення як збільшення податку на викиди СО2 і використання цих коштів для компенсації різниці виробникам "зеленої" електроенергії.

Про це заявив в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко на зустрічі з представниками Європейсько-Українського Енергетичного Агентства та Української вітроенергетичної асоціації, передає Oilpoint.

"Я прихильник "зеленого" переходу і особисто зацікавлений в тому, щоб енергетика ставала "зеленою", адже це чисте повітря і чисте довкілля для нас і наших дітей. "Зелений" перехід повинен бути постійним – економічно і політично", – сказав Вітренко.

За його словами, Міністерство працює над тим, щоб проблеми, які накопичилися в галузі протягом десятиліть, почали вирішуватися системно.

У Міненерго зазначили, що для збалансування ринку альтернативної енергетики в короткостроковій перспективі зараз розглядається можливість випуску "зелених" облігацій з можливістю надання держгарантій.

"Зелені" облігації є, можливо, найбільш важливим короткостроковим заходом, оскільки їхній випуск допоможе повністю вирішити проблему з накопиченим боргом і частково компенсувати різницю між "зеленим" тарифом і ринковою ціною цього року", – підкреслив Вітренко.

При цьому, на довгострокову перспективу розробляється таке рішення як збільшення податку на викиди СО2 і використання цих коштів для компенсації різниці виробникам "зеленої" електроенергії.

"Зараз цей податок (Carbon tax) в Україні в десятки разів менший, ніж в Європейському Союзі, тоді як викиди – найбільші", – підкреслюють в Міненерго.

"Це буде справедливо: хто забруднює навколишнє середовище і негативно впливає на зміну клімату, той платить. Ті, хто робить умови життя кращими, навколишнє середовище – чистішим, отримують певну компенсацію", – сказав Вітренко.

Як раніше заявляв т.в.о. міністра енергетики, випуск "зелених" облігацій на суму до 24 млрд грн може стати швидким варіантом вирішення питання боргу перед виробниками "зеленої" електроенергії (ВДЕ), однак паралельно уряд шукає варіанти рішень, щоб уникнути накопичення подібного боргу в майбутньому.

Читайте також

Матеріали для тестів на діабет будуть централізовано доставлені в будь-яку точку України

вт, 03/02/2021 - 11:00
Провідний сервіс з пошуку і доставки лікарських засобів Liki24.com став партнером ГО «Асоціація лідерів сталого розвитку» в проекті «Врятуй собі життя — перевірся на діабет».

PayPal розширює список послуг

вт, 03/02/2021 - 09:09
Платіжна система планує ввести можливість оплати рахунків і послугу переведення в готівку чеків

Мінфін підписав перші угоди з провідними банками про участь в держпрограмі "Доступна іпотека 7%"

пн, 03/01/2021 - 17:34
Головна мета програми – це здешевлення вартості іпотечних кредитів для широкого кола громадян України

У США хочуть створити електронний долар

пн, 03/01/2021 - 16:39
Експерти шукають безпечний шлях створення і впровадження нової валюти

Ціни на нафту зростають напередодні зустрічі ОПЕК+

пн, 03/01/2021 - 15:34
У лютому як Brent, так і WTI подорожчали приблизно на 18%

Дмитро Кулеба запросив французів до участі у програмі "Велике будівництво"

пн, 03/01/2021 - 13:05
Під час офіційного візиту до Франції він зустрівся з представниками бізнесу