Перейти к основному содержанию

Представники уряду обговорили "промисловий безвіз" з послами країн ЄС

пт, 02/19/2021 - 11:21

Прем’єр-міністр заявив, що були прийняті важливі кроки для подальшої євроінтеграції України

Лібералізація торгівлі між Україною та ЄС, а саме — "промисловий безвіз" та приєднання української енергосистеми до європейської мережі ENTSO-E — це конкретні кроки уряду для подальшої євроінтеграції України. Про це зазначив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час зустрічі з послами країн Європейського союзу. 

Учасники зустрічі обговорили актуальні питання, зокрема, підбили підсумки сьомого засідання Ради асоціації Україна-ЄС, що відбулося 11 лютого. 

Як відзначив Денис Шмигаль, за результатами засідання обидві сторони узгодили подальші спільні кроки, насамперед, у частині інтеграції до внутрішнього ринку ЄС та поглиблення секторальної інтеграції. 

"Ми домовилися про проведення цьогоріч всебічного перегляду досягнення цілей Угоди про асоціацію та, зокрема, підтвердили готовність почати консультації щодо подальшого перегляду лібералізації торгівлі товарами в рамках Поглибленої і всеохоплюючої зони вільної торгівлі", — зазначив прем’єр-міністр. 

Очільник Уряду також висловив вдячність ЄС за фінансування ініціативи COVAX, за якою Україна очікує першу партію вакцин у кількості 117 тисяч доз, а також 8 і більше мільйонів доз протягом цього року. 

Прем’єр-міністр повідомив, що Україна зі свого боку зробила усі необхідні кроки для забезпечення українців ефективною вакциною. 

"У нас укладено достатньо контрактів з виробниками, щоб усі охочі могли вакцинуватися, та сплачено відповідні кошти. На жаль, сьогодні спостерігається дефіцит вакцин, і країни Європейського союзу його також відчули. Усі зазначають, що проблема однакова — це зміщення термінів поставок вакцин", — сказав Денис Шмигаль. 

Під час зустрічі сторони також обговорили залучення інвестицій в економіку України. Денис Шмигаль повідомив, що Кабінет міністрів на останньому засіданні наділив UkraineInvest повноваженнями супроводу інвесторів зі значними інвестиціями, що є важливим кроком для реалізації ініціативи президента України. 

"Ми багато працюємо над тим, щоб умови для інвесторів ставали сприятливішими. Починаючи від Дія City, завершуючи запровадженням в енергетиці RAB-тарифів. Це абсолютно європейський інструмент, покликаний здешевити підключення інвесторів до енергомереж, що було одним з найнижчих показників України в рейтингу Doing Business", — відзначив глава Уряду. 

Прем’єр-міністр повідомив послів країн Європейського союзу, що серед першочергових завдань Уряду на 2021 рік є завершення земельної реформи та проведення "Великої приватизації". 

"Минулого року ми вдало розпочали й провели малу приватизацію, цього року маємо на меті залучити до 12 млрд грн від продажу об’єктів великої приватизації", — підкреслив Денис Шмигаль.
 

Читайте також

Компанія KPMG оприлюднила підсумки дослідження «Погляд бізнес-лідерок в Україні. Спецвипуск 2021: COVID-19»

чт, 04/08/2021 - 12:00
На думку більшості учасниць опитування, криза може створити нові можливості для жінок

Китай створить найбільшу хімкомпанію світу

ср, 04/07/2021 - 09:22
Sinochem і ChemChina об'єднаються в межах однієї холдингової компанії, фінансувати і контролювати яку буде держава

В Мінекономіки допускають подальше розширення переліку заборонених до імпорту товарів із РФ

вт, 04/06/2021 - 09:33
Про це повідомив заступник міністра економіки - торговий представник України Тарас Качка

У 2021 році до програми президента України "Велике будівництво" додали новий напрямок

пн, 04/05/2021 - 17:44
Він передбачає реалізацію проектів, які створюватимуть нові робочі місця та зміцнюватимуть економіку України.

Ринок угод зі злиття та поглинання в Україні скорочується

пн, 04/05/2021 - 16:48
Обсяг активності знизився до рівня 2017 року

Влада Києва анонсувала нові преференції для малого та середнього бізнесу

пн, 04/05/2021 - 15:51
Вони будуть діяти на період суворих карантинних обмежень