Перейти к основному содержанию

Нардепи хочуть захистити інвестуючих в житлову нерухомість

чт, 02/18/2021 - 13:23

Відповідний законопроект зареєстрований у Раді

Група парламентарів запропонувала ввести на законодавчому рівні механізм державної реєстрації права власності на об'єкти незавершеного будівництва та майбутні об'єкти нерухомості для забезпечення захисту інвесторів в житло. Відповідний проект закону №5091 "Про гарантування речових прав на об'єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому", зареєстрований у Верховній Раді в середу, 17 лютого

"Забудовник вже не зможе підсунути людям "кота в мішку". Щоб продавати квартири, він, як мінімум, повинен зареєструвати будинок і кожну квартиру як окремий об'єкт речових майнових прав. Також ми передбачили, щоб люди отримали захист вже з моменту оформлення договору, то тобто вони одразу стануть власниками спеціального майнового права на майбутню квартиру", - повідомила один з ініціаторів законопроекту, народний депутат (фракція "Слуга народу"), глава Координаційної ради з вирішення проблемних питань містобудування Олена Шуляк в Facebook в середу.
 

Повністю з законопроектом можна ознайомитися за посиланням. Ініціаторами законопроекту крім Шуляк виступили нардепи Ігор Фріс, Андрій Клочко, Марія Мезенцева, Андрій Стріхарскій, Олександр Аліксійчук, Володимир Іванов, Олексій Красов, Максим Перебийніс (фракція "Слуга народу"), Дмитро Ісаєнко, Тетяна Плачкова ("Опозиційна платформа - За життя"), Олексій Кучеренко ("Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина"), Анна Скороход (група "За майбутнє").

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту також пропонується:

  • створення можливості отримувати право на виконання будівельних робіт і реєструвати право власності на об'єкт будівництва та його частини (квартири, гаражі, машиномісця і ін.) за принципом "єдиного вікна";
  • ввести гарантовану частку будівництва об'єкта нерухомості на випадок, якщо замовник / девелопер не зможе фінансувати завершення будівництва;
  • визначити особливості операцій з незавершеними об'єктами будівництва, в тому числі іпотеки, купівлі-продажу, нотаріального посвідчення та ін.

Документ також пропонує вдосконалити процедуру продажу майбутніх об'єктів нерухомості через фонди фінансування будівництва і низку питань щодо забезпечення енергоефективності будівель.

Як вказується в пояснювальній записці, прийняття закону дозволить створити прозорий механізм залучення коштів фізосіб та юросіб в будівництво, в тому числі запобігти подвійному продажу приміщень, продаж об'єктів, на які не було підтверджено право на виконання будівельних робіт. Закон також дозволить запобігати зміні технічних характеристик об'єкта будівництва без згоди осіб, які придбали приміщення в ньому.

Читайте також

У топ-10 найбільш інноваційних компаній 2021 року увійшли Apple, Tesla, Huawei, IBM та Pfizer

пн, 04/19/2021 - 09:17
До загального рейтингу з 50 компаній увійшли також Facebook, Johnson&Johnson, Nike, Lenovo, Coca-Cola, IKEA, Adidas, Ebay, Pepsi, Moderna та Disney

Публічна заява бізнесу щодо необхідності законодавчого зниження комісій інтерчейнджу

пн, 04/12/2021 - 17:14
У відповідь на спільну заяву Ощадбанку, ПриватБанку та Райффайзен Банку Аваль від 2 квітня 2021 р. щодо врегулювання питання розміру комісії інтерчейндж в Україні представники українських бізнес-об’єднань, які представляють інтереси більш ніж 300 тисяч роботодавців, звернулись з публічною заявою. Шановні представники медіа!

Компанія KPMG оприлюднила підсумки дослідження «Погляд бізнес-лідерок в Україні. Спецвипуск 2021: COVID-19»

чт, 04/08/2021 - 12:00
На думку більшості учасниць опитування, криза може створити нові можливості для жінок

Китай створить найбільшу хімкомпанію світу

ср, 04/07/2021 - 09:22
Sinochem і ChemChina об'єднаються в межах однієї холдингової компанії, фінансувати і контролювати яку буде держава

В Мінекономіки допускають подальше розширення переліку заборонених до імпорту товарів із РФ

вт, 04/06/2021 - 09:33
Про це повідомив заступник міністра економіки - торговий представник України Тарас Качка

У 2021 році до програми президента України "Велике будівництво" додали новий напрямок

пн, 04/05/2021 - 17:44
Він передбачає реалізацію проектів, які створюватимуть нові робочі місця та зміцнюватимуть економіку України.