Перейти к основному содержанию

В Україні поновлюють адаптивний карантин - чи вплине це на бізнес

ср, 02/17/2021 - 14:09

Відповідні рішення будуть прийматися органами місцевого самоврядування

Україна повернеться до моделі адаптивного карантину. Про це повідомив в своєму Telegram-каналі голова Кабміну Денис Шмигаль, посилаючись на відповідний проєкт постанови оприлюднений в порядку денному засідання уряду 17 лютого.

Як зазначається у пояснювальній записці до документа, пропонується продовжити термін дії карантину на території України до 30 квітня 2021 року. В областях встановлюватимуться різні карантинні обмеження залежно від епідемічної ситуації.

"Як і минулого разу, передбачається чотири рівні епідемічної небезпеки, кожен з яких має чіткі обмеження та критерії визначення", - додав Шмигаль.

Він також підкреслив, що рішення набуде чинності вже наступного тижня, тому всі українці матимуть змогу завчасно з ним ознайомитись.

Адаптивний карантин почне діяти з 24 лютого. Регіони пропонується поділяти на зелену, жовту, помаранчеву та червону зони, у яких карантинні обмеження залежатимуть від епідемічної ситуації.

Зелений рівень передбачатиме перегляд або часткове скасування карантинних обмежень. Його можуть запровадити по всій Україні, якщо рівень захворюваності на ГРВІ та грип щонайменше у 13 областях не перевищуватиме 50% від епідпорогу, передбаченого для цієї області; коефіцієнт виявлених випадків COVID-19 не перевищуватиме 5% від кількості тестувань.

Жовтий рівень автоматично запроваджують для всієї країни. У цій зоні діють ті обмеження, які діють зараз, але з деякими пом'якшеннями:

  • будуть дозволятися масові заходи, якщо для однієї людини є 4 м² або заповненість залу до 50%;
  • дозволять відвідувати заклади освіти групами понад 20 людей;
  • заклади харчування зможуть працювати до 24 години (наразі до 23:00);
  • глядачам дозволять відвідувати матчі командних видів спорту, але заповненість місць може бути до 50%. Саме це пом'якшення почне діяти з 18 лютого.

Помаранчевий рівень не передбачає посилення карантину, але «сигналізує про потенційну небезпеку - наближення до "червоного" рівня». Цей рівень можуть запроваджувати, якщо в регіоні упродовж тижня є перевищення по одному з цих показників:

  • завантаженість ліжок з киснем в регіоні більше ніж на 65%;
  • понад 60 госпіталізацій з COVID-19 або підозрою на захворювання на 100 тисяч населення протягом 7 днів;
  • зростання кількості госпіталізацій в регіоні на понад 50% за тиждень;
  • менш ніж 300 ПЛР-тестувань та тестів на антиген за 7 днів на 100 тисяч населення;
  • коефіцієнт виявлених випадків коронавірусу серед протестованих більше ніж 20%.

Водночас місцеві органи влади можуть запроваджувати додаткові обмеження, якщо їх регіон потрапив у цю зону.

Червоний рівень запроваджуватимуть, якщо упродовж 3 днів поспіль буде перевищення хоча б двох показників. Цю зону запроваджуватиме загальнонаціональна комісія з питань техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій. На місцях мають ввести обмеження цього рівня впродовж 48 годин після рішення комісії.

У разі настання в регіоні ознак червоного рівня епіднебезпеки рішенням Держкомісії ТЕБ та НС на території цього регіону планується ввести додаткові обмеження, аналогічні обмеженням, що були встановлені з 8 по 25 січня 2021 року.

Планується також встановити процедури щодо впровадження та скасування відповідних додаткових обмежувальних протиепідемічних заходів та порядок інформування про набуття ними чинності.

Окрім цього, уряд планує встановити особливості припинення зобов’язань щодо обсервації при перетині контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповані території в Донецькій та Луганській областях, АР Крим та місто Севастополь та виїзду з них.

Читайте також

У топ-10 найбільш інноваційних компаній 2021 року увійшли Apple, Tesla, Huawei, IBM та Pfizer

пн, 04/19/2021 - 09:17
До загального рейтингу з 50 компаній увійшли також Facebook, Johnson&Johnson, Nike, Lenovo, Coca-Cola, IKEA, Adidas, Ebay, Pepsi, Moderna та Disney

Публічна заява бізнесу щодо необхідності законодавчого зниження комісій інтерчейнджу

пн, 04/12/2021 - 17:14
У відповідь на спільну заяву Ощадбанку, ПриватБанку та Райффайзен Банку Аваль від 2 квітня 2021 р. щодо врегулювання питання розміру комісії інтерчейндж в Україні представники українських бізнес-об’єднань, які представляють інтереси більш ніж 300 тисяч роботодавців, звернулись з публічною заявою. Шановні представники медіа!

Компанія KPMG оприлюднила підсумки дослідження «Погляд бізнес-лідерок в Україні. Спецвипуск 2021: COVID-19»

чт, 04/08/2021 - 12:00
На думку більшості учасниць опитування, криза може створити нові можливості для жінок

Китай створить найбільшу хімкомпанію світу

ср, 04/07/2021 - 09:22
Sinochem і ChemChina об'єднаються в межах однієї холдингової компанії, фінансувати і контролювати яку буде держава

В Мінекономіки допускають подальше розширення переліку заборонених до імпорту товарів із РФ

вт, 04/06/2021 - 09:33
Про це повідомив заступник міністра економіки - торговий представник України Тарас Качка

У 2021 році до програми президента України "Велике будівництво" додали новий напрямок

пн, 04/05/2021 - 17:44
Він передбачає реалізацію проектів, які створюватимуть нові робочі місця та зміцнюватимуть економіку України.