Перейти к основному содержанию

Владислав Криклій обговорив перспективи співпраці з європейськими партнерами

пт, 02/12/2021 - 11:30

Про інфраструктурні євроінтеграційні проекти йшлося під час робочої зустрічі Ради асоціації Україна-ЄС

Україна та Європейський cоюз мають докласти всіх можливих зусиль для якнайшвидшого укладення угоди про Спільний авіаційний простір. На цьому наголосив Міністр інфраструктури України Владислав Криклій під час свого виступу на 7-му засіданні Ради асоціації Україна-ЄС у Брюсселі.

За підсумками 2020 року обсяги авіаційних пасажирських перевезень в Україні скоротились на 65% у порівнянні з докризовим 2019-м.

Саме тому підтримка авіації в умовах карантинних обмежень має велике значення і укладення угоди про САП дозволить це зробити", - підкреслив Владислав Криклій. За його словами, зі свого боку Україна виконала всі покладені на неї зобов’язання та формальності, необхідні для підписання угоди про САП.

Очільник міністерства відзначив, що важливим пріоритетом роботи відомства у 2021 році залишається прийняття основних євроінтеграційних законів у галузі транспорту.

"Знаковою подією минулого року стало прийняття Верховною Радою Закону України "Про внутрішній водний транспорт", - додав Криклій.

Він наголосив, що ця робота продовжується і у 2021-му році.

"Наразі у парламенті очікують схвалення законопроекту щодо мультимодальних перевезень, врегулювання ринку автомобільних перевезень, залізничного транспорту, перевезень небезпечних вантажів, плати за використання автошляхів, суспільно важливих послуг з перевезення пасажирів, а також поштового зв’язку", - сказав Владислав Криклій.

Міністр також наголосив на важливості активізації діалогу щодо лібералізації транзитних міжнародних автомобільних вантажних перевезень з країнами ЄС та розповів про ключові досягнення відомства у цифровізації процесів на транспорті.

"Мінінфраструктури готове взяти активну участь в ініціативі ЄС "Зелена угода". За темпами розвитку електромобільності Україна наразі посідає 3-тє місце у Європі. У нас функціонують 10 200 електрозарядних станцій, і це на 63% більше, ніж було у 2019-му. Ми всіляко підтримуємо популяризацію як приватного, так і громадського електричного транспорту. Крім цього, спільно з бізнесом і громадськістю розробили проект стратегії розвитку автомобільної промисловості в Україні, яка передбачає стимули для вітчизняного виробництва електрокарів", - зазначив Владислав Криклій.

Разом з тим, очільник відомства відзначив успішне впровадження спільних з Європейським інвестиційним банком проектів "Міський громадський транспорт України" та "Міський громадський транспорт України ІІ", а також передачу в концесію перших морських портів України "Ольвія" і Херсон із загальним обсягом інвестицій близько 134 млн доларів США.

"Ми розуміємо, що знаходимося лише на початку свого шляху з розбудови ефективної транспортно-логістичної системи. Сподіваємось, що спільними зусиллями ми розбудуємо екологічну, безпечну та інтегровану до європейської сучасну транспортну мережу", - підсумував Владислав Криклій.

Читайте також

У топ-10 найбільш інноваційних компаній 2021 року увійшли Apple, Tesla, Huawei, IBM та Pfizer

пн, 04/19/2021 - 09:17
До загального рейтингу з 50 компаній увійшли також Facebook, Johnson&Johnson, Nike, Lenovo, Coca-Cola, IKEA, Adidas, Ebay, Pepsi, Moderna та Disney

Публічна заява бізнесу щодо необхідності законодавчого зниження комісій інтерчейнджу

пн, 04/12/2021 - 17:14
У відповідь на спільну заяву Ощадбанку, ПриватБанку та Райффайзен Банку Аваль від 2 квітня 2021 р. щодо врегулювання питання розміру комісії інтерчейндж в Україні представники українських бізнес-об’єднань, які представляють інтереси більш ніж 300 тисяч роботодавців, звернулись з публічною заявою. Шановні представники медіа!

Компанія KPMG оприлюднила підсумки дослідження «Погляд бізнес-лідерок в Україні. Спецвипуск 2021: COVID-19»

чт, 04/08/2021 - 12:00
На думку більшості учасниць опитування, криза може створити нові можливості для жінок

Китай створить найбільшу хімкомпанію світу

ср, 04/07/2021 - 09:22
Sinochem і ChemChina об'єднаються в межах однієї холдингової компанії, фінансувати і контролювати яку буде держава

В Мінекономіки допускають подальше розширення переліку заборонених до імпорту товарів із РФ

вт, 04/06/2021 - 09:33
Про це повідомив заступник міністра економіки - торговий представник України Тарас Качка

У 2021 році до програми президента України "Велике будівництво" додали новий напрямок

пн, 04/05/2021 - 17:44
Він передбачає реалізацію проектів, які створюватимуть нові робочі місця та зміцнюватимуть економіку України.