Перейти к основному содержанию

Денис Шмигаль та Валдіс Домбровскіс обговорили лібералізацію торгівлі між Україною та ЄС

чт, 02/11/2021 - 14:46

В розмові йшлося про прискорення та розширення сфери скасування ввізного мита у торгівлі між Україною та Євросоюзом

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у ході робочого візиту до Брюсселя (Королівство Бельгія) провів зустріч із Виконавчим віце-президентом Європейської комісії Валдісом Домбровскісом.

Глава уряду відзначив промову Виконавчого віце-президента Єврокомісії, яку він виголосив на підтримку України напередодні в Європейському парламенті.

"Хочу запевнити, що, попри всю складність викликів, які стоять перед нами, ми продовжуємо впровадження системних реформ в Україні, спрямованих на поглиблення економічної інтеграції з Європейським союзом", — наголосив Денис Шмигаль.

Під час зустрічі сторони розпочали консультації щодо подальшої лібералізації торгівлі між Україною та ЄС, що перебачено статтею 29 Угоди про асоціацію з Європейським союзом. Зокрема, ідеться про прискорення та розширення сфери скасування ввізного мита у торгівлі між Україною та Євросоюзом.

Як наголосив Денис Шмигаль, ЄС є одним із найбільших торговельних партнерів України, тому уряд налаштований надалі зміцнювати співпрацю в цьому напрямку.

"Певен, що підтримка постійного діалогу сприятиме усуненню торговельних бар’єрів у взаємній торгівлі", — сказав глава уряду.

Прем’єр-міністр подякував Єврокомісії за рішення про виділення Україні першого траншу макрофінансової допомоги у розмірі 600 млн євро наприкінці минулого року.

"Своєчасне отримання нами коштів стало надзвичайно важливим для підтримки макроекономічної та фінансової стабільності в Україні", — зазначив Денис Шмигаль.

Прем’єр-міністр запевнив виконавчого віце-президента Єврокомісії, що уряд України дотримуватиметься своїх зобов’язань щодо виконання всіх умов, зазначених у додатку до Меморандуму про взаєморозуміння між Україною та ЄС.

"Розраховуємо успішно завершити реалізацію програми у першому кварталі 2021 року, щоб отримати другий транш макрофінансової допомоги вже навесні цього року", — підкреслив глава уряду.

У ході розмови Денис Шмигаль зазначив Валдісу Домбровскісу, що реформа у сфері державних закупівель є однією з найбільш успішних в Україні.
 
"Це одна зі сфер, де ми досягли найбільшого прогресу у виконанні Угоди про асоціацію", - підкреслив прем’єр.

Шмигаль також додав, що Україна на запит ЄС у листопаді минулого року надала усю необхідну інформацію для завершення Фази першої імплементації Угоди про асоціацію у сфері державних закупівель. Він підкреслив також, що Україна розраховує на відповідне підтвердження з боку Європейського Союзу.

"Україна також розраховує на підтримку у питанні включення внутрішніх водних шляхів України до регіональної мережі TEN-T. Це сприятиме розвитку ринку послуг у сфері внутрішнього водного транспорту й залученню інвестицій у цю сферу. Крім того, це переорієнтація вантажних потоків на більш екологічний й економічний річковий транспорт", — зауважив Денис Шмигаль.
 

Читайте також

Компанія KPMG оприлюднила підсумки дослідження «Погляд бізнес-лідерок в Україні. Спецвипуск 2021: COVID-19»

чт, 04/08/2021 - 12:00
На думку більшості учасниць опитування, криза може створити нові можливості для жінок

Китай створить найбільшу хімкомпанію світу

ср, 04/07/2021 - 09:22
Sinochem і ChemChina об'єднаються в межах однієї холдингової компанії, фінансувати і контролювати яку буде держава

В Мінекономіки допускають подальше розширення переліку заборонених до імпорту товарів із РФ

вт, 04/06/2021 - 09:33
Про це повідомив заступник міністра економіки - торговий представник України Тарас Качка

У 2021 році до програми президента України "Велике будівництво" додали новий напрямок

пн, 04/05/2021 - 17:44
Він передбачає реалізацію проектів, які створюватимуть нові робочі місця та зміцнюватимуть економіку України.

Ринок угод зі злиття та поглинання в Україні скорочується

пн, 04/05/2021 - 16:48
Обсяг активності знизився до рівня 2017 року

Влада Києва анонсувала нові преференції для малого та середнього бізнесу

пн, 04/05/2021 - 15:51
Вони будуть діяти на період суворих карантинних обмежень