Перейти к основному содержанию

Ізраїльська компанія почала випускати батареї для електрокарів, що заряджаються за 5 хвилин

вт, 01/19/2021 - 16:54

Ізраїльська компанія StoreDot вперше почала виробляти акумулятори, здатні повністю заряджатися за 5 хвилин, повідомляє The Guardian. Такі батареї істотно прискорять і без того зростаючу популярність електромобілів.

Нові літій-іонні батареї були розроблені ізраїльською компанією StoreDot і виробляються компанією Eve Energy в Китаї на стандартних виробничих лініях. Батареї можна повністю зарядити за 5 хвилин, але для цього потрібні зарядні пристрої більшої потужності. Використовуючи ж наявну інфраструктуру зарядних станцій, компанія хоче за 5 років досягти показників зарядки батареї на 160 км шляху за 5 хвилин.

"Бар'єр номер один для впровадження електромобілів - більше не вартість, це занепокоєння з приводу дальності", - сказав Дорон Майерсдорф, генеральний директор StoreDot. "Ви або боїтеся застрягти на шосе, або вам доведеться два годину висиджувати на зарядної станції. Але якщо досвід водія в точності схожий на заправку [бензинової машини], все це занепокоєння йде".

В існуючих літій-іонних батареях в якості одного електрода використовується графіт, в який іони літію заталкиваются для накопичення заряду. Але коли вони швидко заряджаються, іони накопичуються і можуть перетворитися в метал і замкнути батарею. Акумулятор StoreDot замінює графіт напівпровідниковими наночастинками, в які іони можуть переходити швидше і легше. А пізніше компанія планує перейти на кремній, який набагато дешевше. За словами Майерсдорфа їх вартість буде такою ж, як у існуючих літій-іонних батарей.

"П'ятихвилинна зарядка літій-іонного акумулятора вважалася неможливою", - сказав він. "Але ми не випускаємо лабораторний прототип, ми випускаємо інженерні зразки з лінії масового виробництва. Це демонструє, що це можливо і комерційно готове".

Автор: Liga

Читайте також

Матеріали для тестів на діабет будуть централізовано доставлені в будь-яку точку України

вт, 03/02/2021 - 11:00
Провідний сервіс з пошуку і доставки лікарських засобів Liki24.com став партнером ГО «Асоціація лідерів сталого розвитку» в проекті «Врятуй собі життя — перевірся на діабет».

PayPal розширює список послуг

вт, 03/02/2021 - 09:09
Платіжна система планує ввести можливість оплати рахунків і послугу переведення в готівку чеків

Мінфін підписав перші угоди з провідними банками про участь в держпрограмі "Доступна іпотека 7%"

пн, 03/01/2021 - 17:34
Головна мета програми – це здешевлення вартості іпотечних кредитів для широкого кола громадян України

У США хочуть створити електронний долар

пн, 03/01/2021 - 16:39
Експерти шукають безпечний шлях створення і впровадження нової валюти

Ціни на нафту зростають напередодні зустрічі ОПЕК+

пн, 03/01/2021 - 15:34
У лютому як Brent, так і WTI подорожчали приблизно на 18%

Дмитро Кулеба запросив французів до участі у програмі "Велике будівництво"

пн, 03/01/2021 - 13:05
Під час офіційного візиту до Франції він зустрівся з представниками бізнесу