Перейти к основному содержанию

Завдяки юристам "ДП ГРУП" українець відновлений на роботі в іноземній компанії

ср, 12/16/2020 - 09:00
Новини компаній

Юридична компанія довела незаконність звільнення киянина з ТОВ «Тайтен Машинері Україна» у період локдауну.*

Співробітника великої української компанії з американськими і європейськими інвестиціями ТОВ «Тайтен Машинері Україна», в якій він працював понад чотири роки, незаконно звільненили "за статтею". Про це повідомляє  Юридична компанія "ДП ГРУП".

Підстава звільнення: п.4-1 ст.41 КЗпП України — наявність у працівника реального або потенційного конфлікту інтересів, який має постійний характер і не може бути врегульовано іншим способом, передбаченим Законом України "Про запобігання корупції".

Співробітник був звільнений без законних на те підстав, вважають юристи, в період запровадження карантину у зв'язку із запобіганням поширенню на території України COVID-19. Він залишився без роботи з двома шестирічними дітьми.

«20 березня 2020 року, у період весняного локдауну, керівництво компанії повідомило мені через Skype, що я маю миттєво звільнитись до 16:00 поточного дня, погрожуючи швидкою розправою, розслідуваннями та штрафами за якісь незаконні дії. На цій зустрічі мені повідимили, що внутрішнє розслідування виявило злочин з мого боку та «Тайтен Машинері Україна» вирішила не платити мені бонуси за 2019 рік та в мене є декілька годин на звільнення», — розповідає співробітник, ім’я якого "ДП ГРУП" не розголошує.

Він стверджує, що компанія ніяких доказів його провини не надала, і 7 квітня співробітнику повідомили, що його звільняють за скороченням штату з 8 червня 2020 року. Але в той же день його відключили від корпоративного серверу та пошти, і він не міг працювати далі.

20 травня підзахисному "ДП ГРУП" компанія запропонувала посаду у своєму тернопільскому філіалі з окладом у 10 разів нижче. А через два тижні «Тайтен Машинері Україна» все ж звільнила співробітника, як він стверджує, на підставі надуманого конфлікту та без доказів.

 

 Віталій Гузієватий, гендиректор «Тайтен Машинері Україна»

 

«Начальник відділу кадрів розіслала лист, де вона проінформувала увесь штат «Тайтен Машинері Україна» про мою нібито корупційну діяльність та моє звільнення, — розповідає він. — Генеральний директор Віталій Гузієватий за допомогою начальника відділу кадрів Олени Дімітріоу та начальника юридичного відділу Ганни Носкової розпочав переслідувати, залякувати та шантажувати мене як незручного співробітника. Своїми діями вони нанесли мені значної моральної та репутаційної шкоди, відібрали джерело заробітку та можливість подальшого працевлаштування».

Звільнений подав позов про поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, відшкодування моральної шкоди.

Завдяки юридично чіткій і правильній роботі команди "ДП ГРУП" суд задовільнив позов, а співробітника всього через п’ять місяців компанія відновила на роботі. Работодавець виплатив за рішенням суду середній заробіток за час вимушеного прогулу, компенсував моральну шкоду і відновив ділову репутацію співробітника.

Більш того, на керівника компанії за незаконне звільнення відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 172 Кримінального кодексу України «Грубе порушення законодавства про працю — незаконне звільнення працівника з роботи», повідомляє "ДП ГРУП" .

Нажаль, багато людей потерпають від свавілля менеджменту іноземних компаній, які думають що в Україні вони можуть робити зі співробітниками все що їм заманеться, ігноруючи Кодекс Законів про працю та низку інших Законів України та, врешті решт, права людини, констатують юристи "ДП ГРУП".

«Нажаль американська публічна компанія поводить себе зовсім не етично, співробітників постійно пресують, залякують невиплатою бонусів та скороченням. Хочу відмітити, що саме австрійський офіс Компанії на чолі з Криштіаном Міттердорфером веде таку політику і сприяє такій "корпоративній культурі", — розповідає підзахисний "ДП ГРУП". — Якщо Вас незаконно звільняють або змушують звільнитися, відстоюйте і захищайте свої трудові права, звертайтеся до фахівців — юристів та адвокатів!»

_____________________________________________________________

*На правах реклами. Редакція БІЗНЕСУ може не розділяти погляди і оцінки, викладені у цій публікації.

Читайте також

Під час локдауну українці стали у півтора раза частіше купувати онлайн

пт, 01/15/2021 - 15:38
Українці стали значно частіше купувати товари в інтернеті на фоні оголошення та впровадження січневого локдауну. Кількість замовлень онлайн у п’яти найпопулярніших категоріях зросла на 46%.

MAY-Ukraine здійснила справжній прорив у сфері HoReCa

пт, 01/15/2021 - 12:45
Компанія відкрила новий канал збуту продукції

Голова Комісії з регулювання азартних ігор і лотерей Іван Рудий виступить на Ukrainian Gaming Week 2021

вт, 01/12/2021 - 18:26
Комісія з регулювання азартних ігор і лотерей – це ключовий орган на гемблінг-ринку України. Він забезпечує контроль над діяльністю з організації та проведення азартних ігор. Державна структура була створена Кабінетом міністрів для того, щоб забезпечувати прозору взаємодію між бізнесом та контролювальними органами.

Перший український онлайн-супермаркет Cooker з екологічною доставкою за 30 хвилин

пн, 01/04/2021 - 10:13
В грудні цього року в Києві розпочав роботу онлайн-супермаркет Cooker. Це перша в Україні мережа формату dark store, яка пропонує продукти напряму від виробників та доставку за рекордний проміжок часу - 30 хвилин від моменту замовлення на сайті.

Відбулась найбільша в Україні конференція про IT-освіту

вт, 12/29/2020 - 12:11
Конференція залучила 43-х спікерів та рекордну кількість учасників — 1189.

"МТБ БАНК" почав впроваджувати кредитування під договори довірчої власності

пн, 12/28/2020 - 20:11
Нововведення руйнує стіну недовіри між банками і позичальниками.