Перейти к основному содержанию

Ділові кола України підписали антикорупційний Меморандум

пт, 12/11/2020 - 10:59

Сторони зобов’язалися сприяти прозорості та протидії корупції у своїй діловій практиці.

Компанії, бізнесові та громадські організації у рамках Антикорупційного тижня в Україні (7 – 11 грудня), ініційованого Глобальним договором ООН в Україні, підаписали Меморандум про спільні дії з антикорупції в Україні.

Свої підписи під документом поставили представники профільних громадських організацій, великих і малих бізнес-компаній та всі зацікавлені організації, які працюють над запобіганням і подоланням корупції.

Серед них: Глобальний договір ООН в Україні, ГО «Стоп корупції», ГО «Nationality Club», «Благодійний фонд «Агенція розвитку майбутнього»», ГС «Українська Бізнес Асоціація», ГО «Асоціація експертів зі сталого розвитку», ДП «Капарол Україна», ДП «ІНФОТЕХ», BASF Ukraine, АТ «Фармак», ТОВ «ДТЕК», ТОВ «Кернел», ТОВ «Сканія Україна», ТОВ «ІНДЕВЛАБ», НЕК «Укренерго», «Пластікс-Україна», Фонд енергоефективності та асоціація «Європейська асоціація програмної інженерії».

Підписавши Меморандум, учасники задекларували свої наміри спільно працювати над запобіганням та подоланням корупції в Україні на всіх рівнях. Сторони зобов’язалися сприяти прозорості та протидії корупції у своїй діловій практиці, а також запроваджувати та підтримувати ефективні внутрішні процеси для запобігання усіх проявів корупції.

«Меморандум – це наш перший крок, спрямований на поєднання різних стейкхолдерів у протидії корупції в Україні у рамках міжнародної програми «Колективні дії з антикорупції». Протягом наступних принаймні трьох років ми станемо майданчиком для спільних дій у сфері антикорупції, - сказала Тетяна Сахарук, Генеральна директорка Глобального договору ООН в Україні. - Наше завдання – створити спільноту людей, які розуміють, навіщо це потрібно Україні загалом, і  бізнесу зокрема. Ми хочемо об’єднати проактивних людей, які будуть працювати у цій сфері разом з нами, створять дорожню карту для бізнесу та держави і працюватимуть над її досягненням».

Згідно з Десятим принципом Глобального договору ООН, ділові кола повинні протидіяти всім формам корупції, включаючи здирництво та хабарництво. У межах роботи над Десятим принципом Мережа Глобального договору ООН в Україні започаткувала ініціативу з антикорупційних колективних дій. Метою ініціативи є підвищення доброчесності бізнесу, покращення прозорості та об’єднання приватного сектору, уряду і громадянського суспільства для колективної боротьби з корупцією.

Голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков перед підписанням Меморандуму підкреслив що у боротьбі з корупцією державі і бізнесу треба працювати разом.

"Цей документ може дійсно «заражати» правильною поведінкою. Разом з бізнесом і громадськими організаціями НАЗК розробило проєкт антикорупційної стратегії, який вже пройшов перше читання і, ми сподіваємось, що ще цього року буде проголосований парламентом", – повідомив Новіков.

Після підписання Меморандуму пройшов допремєрний показ документального фільму "Червона лінія: Корупція", створений журналістами "Української правди". Його прем'єра відбудеться 15 грудня.

Партнером Антикорупційного тижня в Україні була ділова спільнота БІЗНЕС100. Інформаційний партнер – бізнес-портал Delo.UA.

_____________________________________________________________

До підписання документу можуть долучитися всі охочі компанії та організації, звернувшись до ГД ООН в Україні: info@globalcompact.org.ua.

Читайте також

У топ-10 найбільш інноваційних компаній 2021 року увійшли Apple, Tesla, Huawei, IBM та Pfizer

пн, 04/19/2021 - 09:17
До загального рейтингу з 50 компаній увійшли також Facebook, Johnson&Johnson, Nike, Lenovo, Coca-Cola, IKEA, Adidas, Ebay, Pepsi, Moderna та Disney

Публічна заява бізнесу щодо необхідності законодавчого зниження комісій інтерчейнджу

пн, 04/12/2021 - 17:14
У відповідь на спільну заяву Ощадбанку, ПриватБанку та Райффайзен Банку Аваль від 2 квітня 2021 р. щодо врегулювання питання розміру комісії інтерчейндж в Україні представники українських бізнес-об’єднань, які представляють інтереси більш ніж 300 тисяч роботодавців, звернулись з публічною заявою. Шановні представники медіа!

Компанія KPMG оприлюднила підсумки дослідження «Погляд бізнес-лідерок в Україні. Спецвипуск 2021: COVID-19»

чт, 04/08/2021 - 12:00
На думку більшості учасниць опитування, криза може створити нові можливості для жінок

Китай створить найбільшу хімкомпанію світу

ср, 04/07/2021 - 09:22
Sinochem і ChemChina об'єднаються в межах однієї холдингової компанії, фінансувати і контролювати яку буде держава

В Мінекономіки допускають подальше розширення переліку заборонених до імпорту товарів із РФ

вт, 04/06/2021 - 09:33
Про це повідомив заступник міністра економіки - торговий представник України Тарас Качка

У 2021 році до програми президента України "Велике будівництво" додали новий напрямок

пн, 04/05/2021 - 17:44
Він передбачає реалізацію проектів, які створюватимуть нові робочі місця та зміцнюватимуть економіку України.