Перейти к основному содержанию

Ми поставили амбітну ціль — стати центром компетенцій в галузі

чт, 12/03/2020 - 09:45

Маргарита Короткова, директорка з управління персоналом і соціальної політики НАК “Нафтогаз України”

“Нафтогаз” розбудовує свою компанію як успішний сучасний бізнес з 2015 р. До корпоративної реформи в Україні та появи в “Нафтогазі” незалежної Наглядової ради персонал Групи обирався “кланово”: не було ані відборів, ані конкурсів на ту чи іншу керівну посаду, лише указ Кабінету міністрів або чиєсь кулуарно-політичне рішення.

На той час “Нафтогаз” був найбільшим джерелом політичної корупції та інструментом стримування цін на газ в країні на догоду окремим силам, бажаючим отримати корупційну ренту. У підсумку “дешевий газ” не стимулював споживачів економити, підсадив країну на “газову голку” Росії та дорого обходився платникам податків, оскільки збитки “Нафтогазу” врешті-решт покривалися за рахунок дотацій з держбюджету.

Залишивши цю модель у минулому, ми змогли вивести компанію на новий рівень, і фінансові показники “Нафтогазу” переконливо це підтверджують. З глибоко збиткової у 2014 р. компанія перетворилася у високоприбуткову, ставши одним із головних джерел дохідної частини державного бюджету. Наразі “Нафтогаз” займає близько 8% економіки України, забезпечуючи роботою понад 30 тис. осіб.

До січня 2020 р. одним з головних завдань “Нафтогазу” було продовжити транзит російського газу Україною в Європу. На його виконання у нас пішло довгих шість років переговорів та великої кількості супутніх масштабних проєктів, підсумком яких став новий транзитний контракт України з “Газпромом” і виділення зі структури “Нафтогазу” української ГТС — одного із найприбутковіших активів в країні.

Виконавши це завдання, ми поставили перед собою нові, не менш амбітні цілі: до 2024 р. вивести компанію на IPO, стати центром компетенцій в галузі, збільшити портфель газових родовищ. У комплексі наші завдання дозволять збільшити вартість компанії. І крок за кроком ми втілюємо наші амбіції в реальність.
У І кварталі 2021 р. “Нафтогаз” планує завершити впровадження на підприємствах Групи інформаційної системи Talent Management System (TMS) на базі онлайн-платформи Cornerstone OnDemand та продовжити розвиток систем управління персоналом. TMS дозволить автоматизувати частину робочих процесів в компанії й скоротить їхню трудомісткість для всіх наших співробітників у чотири-п’ять разів. Вона дозволяє керівникам оптимізувати та виконувати в консолідованій системі всі процеси управління людьми — ставити цілі, контролювати прогрес виконання, організовувати та проходити навчання, оцінювати роботу підлеглих, оцінювати компетенції персоналу, організовувати пошук та адаптацію, планувати кар’єру. Цього року ми впровадимо три модуля цієї системи — управління виконанням, рекрутінг та адаптація, управління навчанням.

Також з 2016 р. “Нафтогаз” посилив свій кадровий склад: найняв людей з досвідом роботи у вітчизняних й міжнародних компаніях, запустив проєкти з навчання, соціального розвитку та підвищення кваліфікації співробітників. Залучив суттєву кількість галузевих експертів та фахівців з міжнародного ринку праці.
Це завдання було не з легких, враховуючи особливості роботи в державному секторі. Але впровадження систем управління персоналом, управління ефективністю за допомогою методології OKR, побудова соціального партнерства з профспілками, спільні з Федерацією роботодавців нафтогазової галузі масштабні проєкти та репутація лідера нафтогазової галузі зумовили відчутний позитивний результат.
 

Автор: Маргарита Короткова

Читайте також

Вертеп скінчився

вт, 12/15/2020 - 15:50
Хто має вимагати від партій змін?

Особливості національних виборів місцевого масштабу

вт, 12/15/2020 - 14:10
Інтереси підприємців майже не враховані

Час онлювати HR-стратегії: сильний бренд як головний критерій пошуку роботи

пн, 12/14/2020 - 11:04
Наталія Алюшина, голова Національного агентства України з питань державної служби Кожен із нас у роботі керується своїми особистими цінностями, принципами та стереотипами. Це впливає на те, яких співробітників ми наймаємо або ж яку роботу шукаємо, як комунікуємо та як приймаємо рішення. Наш життєвий досвід робить нас заручниками минулого, хоча водночас є основою нашого майбутнього. 

Епоха бездіяльності: Чи розділиться світ на “корисних людей” та “непотрібні маси”?

пн, 12/14/2020 - 09:08
Через пандемію та безпрецедентний розвиток AI тектонічні зсуви на ринку праці відбудуться значно швидше, ніж всі очікували.

Зберегти людей і бізнес: унікальний досвід роботи з персоналом у коронакризу

пн, 12/14/2020 - 08:56
Володимир Чеповий, шеф-редактор журналу БІЗНЕС Готуючи минулий спецвипуск про новітні HR-технології у листопаді 2019 р., ми виставляли акценти великої небезпеки масового виїзду наших фахівців різних професій за кордон. Тоді ми показували ефективні кейси компаній, що у важкій битві за “людський капітал” навчились втримувати персонал цікавими мотиваційними програмами, рейтингували їхні досягнення та друкували фото колективів, де у захисних масках, звичайно, нікого не було. Як швидко змінюється світ…

Помістити в матрицю

ср, 12/09/2020 - 11:35
Світ спостерігає за революцією в технологіях управління людськими ресурсами. HR стає полігоном випробування новітніх IT-розробок