Перейти к основному содержанию

Звільнений голова Державного космічного агентства Володимир Усов звернувся до Президента

чт, 11/19/2020 - 17:18

За його словами, головні проекти космічного розвитку країни заблоковані Урядом вже декілька місяців.

Екс-голова Державного космічного агентства України (ДКАУ) Володимир Усов, якого звільнили з посади 16 листопада, заявив про блокування реформ в космічній галузі.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна. На прес-конференції в інформагентстві він звернувся до Президента України, перед яким, за словами Усова, взяв забов'язання провести системні реформи в космічній галузі, прийняти державну космічну програму.

"Хочу сказати, що ці проекти заблоковані, ми втрачаємо час, і якщо сьогодні ми не поміняємо підходи, то українська космічна галузь пропаде, - сказав Усов. - Це буде кілька підприємств, які будуть працювати на старих замовленнях. Але у нас вже не вийде створювати нову космічну техніку, запускати свої космічні апарати, отримувати незалежний доступ до космосу, оскільки зробити це самостійно Україна на сьогодні не зможе, тільки у співпраці з міжнародними партнерами".

Усов розповів, що корпоративна реформа ДКАУ, яку він готував, та підготовлений законопроект про трансформацію підприємств космічної галузі заблоковані на рівні Міністерства стратегічної промисловості.

"Ще влітку ми передали всі ці документи для старту корпоративної реформи, але не маємо жодних результатів. А це критично важливо, тому що кожен день – це втрата і ресурсів, і часу, і коштів, і людей", - заявив Усов.

За словами Усова, вікно можливостей у космічній галузі – 2-2,5 роки. І якщо ці реформи не будуть проведені, українська космічна індустрія не буде конкурентоспроможна на світовому рівні.

За даними Усова, його команда за 9 місяців роботи підписала угоду з корейською компанією "Каріс" майже на $1 млрд з розвитку інфраструктури електротранспорту на "Південмаші" і з чеською корпорацією "Вітковіце" на 50 млн євро щодо розробки і виготовлення водневих двигунів з використанням потужностей "Південмашу".

Кадрові зміни можуть вплинути на довіру інвесторів, вважає екс-очільник ДКАУ. За словами Усова, про його звільнення йому не повідомляли, а дізнався він про це з опублікованої на Урядовому порталі новини.

Читайте також

Уряд планує збільшити держбюджет на 7,5 млрд грн за рахунок грального бізнесу

пт, 11/27/2020 - 16:57
Загалом у другому читанні законопроекту про держбюджет його доходну частину збільшать на 20,9 млрд грн.

Офіс Генпрокурора з травня розглянув 80 справ щодо тиску на бізнес

пт, 11/27/2020 - 12:15
Офіс займався насамперед шахрайством та рейдерством, які були можливі при бездіяльності або прямому сприянні правоохоронців.

Підвищення мінімалки до 6500 грн з середини 2021 року можуть перенести на грудень

чт, 11/26/2020 - 18:04
За словами депутата Железняка, претензії МВФ щодо зменшення дефіциту бюджету, перегляду прогнозу і збільшення мінімалки задоволені.

Бізнес закликає владу не обмежувати торгівлю в грудні

чт, 11/26/2020 - 12:14
На основі думок провідних фахівців-практиків з медичних питань ділова спільнота запропонувала Кабміну та парламенту цілий комплекс заходів, як мінімізувати подальший негативний вплив пандемії на суспільство та бізнес.

Збиток "Нафтогазу" за 9 місяців склав 17 млрд грн

чт, 11/26/2020 - 11:49
Збитки компанія пояснює падінням попиту і низькими цінами на газ.

Зеленський запропонував списати борги 80% ФОПів

ср, 11/25/2020 - 18:20
Це стосується тільки тих, хто заборгуввав державі менше 3 тис. грн.