Мінцифра вивільняє частоти для впровадження 5G
чт, 11/19/2020 - 12:18

Одна з основних цілей Уряду – забезпечити 95% українців доступом до швидкісного мобільного інтернету за наступні 3 роки.
Міністерство цифрової трансформації ініцювало вивільнення частот для провадження нового покоління мобільного зв'язку 5G.
Про це повідомив віцепрем'єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Одна з основних цілей Мінцифри – забезпечити 95% українців доступом до швидкісного мобільного інтернету за наступні 3 роки.
“Минулого тижня ми ухвалили план розвитку 5G. А вже сьогодні зробили перші кроки виконання цього плану”, – наголосив Федоров. – Мета Мінцифри, щоб вся Україна, незалежно чи це місто-мільйонник, чи невеличке село, мали однаково сучасний інтернет".
План передбачає вивільнення смуг радіочастот, діапазони яких займає телебачення, для впровадження радіотехнології LTE у діапазонах 790 – 862 МГц, 694 – 790 МГц.
Зараз на цих частотах працює українське телебачення. Схвалений план передбачає вивільнення частот компаніями та налаштування обладнання на нижчі діапазони компаніями "Зеонбуд" та ТРК "Етер". Вивільнення частот – не завадить роботі телебачення, адже воно буде працювати у нижчих діапазонах, запевняє Мінцифра.
Минулого тижня Уряд затвердив План розвитку 5G в Україні. Оголошення тендеру на частоти для розвитку 5G планується на жовтень 2021 року. Початок розгортання мережі 5G очікується з 2022 року у найбільших населених пунктах. У сільській місцевості, віддалених територіях та вздовж автомобільних доріг буде використовуватися 4G.
Для впровадження 5G, Кабінет Міністрів затвердив план використання радіочастотного ресурсу України до 2025 року, який доповнений новими базовими стандартами: LTE/LAA, eLTE-U та PMP. Ці зміни дозволять користувачам отримувати більш стабільні та високі швидкості під час перегляду відео та прослуховування музики. А також дозволить збільшити покриття та надійність зв'язку, сприятиме автоматизації виробничих технологічних процесів.
5G діє з 2018 року в багатьох країнах Європи, США, Китаї, ще декількох країнах Азії та у Росії. Загалом у світі налічується понад 80 комерційних мереж 5G більш ніж у 40 країнах.