Перейти к основному содержанию

Тимофій Милованов пропонує жорсткий локдаун на місяць плюс "друк грошей" для підтримки бізнесу

вт, 11/10/2020 - 17:28

Україна не може розраховувати на швидке отримання траншу від МВФ, тому слід шукати інші канали фінансування, один із таких - резерви Нацбанку.

Замість неефективного "карантину вихідного дня", який пропонує Уряд, треба ввести жорсткий локдаун на два-чотири тижні. При цьому для підтримки бізнесу потрібний "друк грошей", заявив екс-міністр економіки і почесний президент Київської школи економіки Тимофій Милованов у коментарі "Інтерфакс-Україна".

Такий крок, на його думку, збільшить інфляцію на 0,5%. "Фінансування за рахунок "друку грошей" стосується виключно ситуації з локдауном у найближчі два тижні", - пояснив Милованов. 

Повний та відносно короткостроковий, а не частковий локдаун лише у вихідні потрібний, щоб збити швидкість поширення захворювання. Це критично, підкреслив Милованов. Збитків навіть впродовж місяця жорсткого локдауну бізнес не уникне, тому держава має покрити його втрати.

"З одного боку, нам треба, щоб люди перестали хворіти, з іншого, щоб вони не збанкрутіли. Як це можна зробити? Жорстко закрити бізнес і дати людям гроші за рахунок майбутнього. Це означає, що дефіцит бюджету треба збільшити. На жаль, ситуація така, що бюджетний дефіцит досить високий зараз, подобається це нам чи ні. Ніхто правди не говорить. Але в якійсь формі гроші треба буде "надрукувати", - висловив думку екс-міністр економіки.

Україна не може розраховувати на швидке отримання траншу від МВФ, продовжує Милованов, тому слід шукати інші канали фінансування, один із таких - резерви Нацбанку.

"В лоб" це не зробиш, але можна. Або просто збільшити кількість грошей в економіці без того, щоб не спалювати резерви НБУ. Можна по максимуму витиснути гроші з державних підприємств, за податками, зменшувати видатки державного бюджету (хоча зменшувати видатки під час кризи - дуже погана ідея). Треба утримувати держборг, фінансувати видатки. Усі розуміють, що це складно. Тому краще, щоб локдаун був короткий, жорсткий, але з підтримкою для бізнесу на ці два-чотири тижні", - зазначив Милованов.

Він уточнює: насправді йдеться не буквально про "друк грошей", а про фінансування цих чотирьох тижнів локдауну. На думку президента КШЕ, емісія на постійній основі фінансування дефіциту держбюджету плачевно позначиться на економіці, проте для конкретних короткострокових потреб цей крок може бути виправданий.

"Емісія, в якійсь формі, відбувається постійно. Звісно, якщо її взяти за концепцію, за принцип і сказати, що ми фінансуватимемо дефіцит бюджету в 700 млрд грн запозичень через друк грошей - усе розвалиться, буде криза. Але якщо ми говоримо, що нам просто треба знайти гроші для фінансування короткого жорсткого локдауну, на мою думку, це буде виправданим", - резюмує Милованов.

Раніше БІЗНЕС повідомляв, що спільнота гостинності і HTL Ukraine протестують проти “карантину вихідного дня”.

Читайте також

У топ-10 найбільш інноваційних компаній 2021 року увійшли Apple, Tesla, Huawei, IBM та Pfizer

пн, 04/19/2021 - 09:17
До загального рейтингу з 50 компаній увійшли також Facebook, Johnson&Johnson, Nike, Lenovo, Coca-Cola, IKEA, Adidas, Ebay, Pepsi, Moderna та Disney

Публічна заява бізнесу щодо необхідності законодавчого зниження комісій інтерчейнджу

пн, 04/12/2021 - 17:14
У відповідь на спільну заяву Ощадбанку, ПриватБанку та Райффайзен Банку Аваль від 2 квітня 2021 р. щодо врегулювання питання розміру комісії інтерчейндж в Україні представники українських бізнес-об’єднань, які представляють інтереси більш ніж 300 тисяч роботодавців, звернулись з публічною заявою. Шановні представники медіа!

Компанія KPMG оприлюднила підсумки дослідження «Погляд бізнес-лідерок в Україні. Спецвипуск 2021: COVID-19»

чт, 04/08/2021 - 12:00
На думку більшості учасниць опитування, криза може створити нові можливості для жінок

Китай створить найбільшу хімкомпанію світу

ср, 04/07/2021 - 09:22
Sinochem і ChemChina об'єднаються в межах однієї холдингової компанії, фінансувати і контролювати яку буде держава

В Мінекономіки допускають подальше розширення переліку заборонених до імпорту товарів із РФ

вт, 04/06/2021 - 09:33
Про це повідомив заступник міністра економіки - торговий представник України Тарас Качка

У 2021 році до програми президента України "Велике будівництво" додали новий напрямок

пн, 04/05/2021 - 17:44
Він передбачає реалізацію проектів, які створюватимуть нові робочі місця та зміцнюватимуть економіку України.