Перейти к основному содержанию

На зарплати шахтарям до кінця року виділять ще 1,4 млрд грн — законопроєкт

чт, 11/05/2020 - 13:16

Кошти мають надійти з обов’язкових виплат НАК «Нафтогаз» та АТ «Укрнафта».

ВР заклала у держбюджет ще 1,4 млрд грн на виплату зарплати гірникам до кінця року та погашення заборгованості, що виникла з вересня. Ці кошти мають надійти з обов’язкових виплат НАК «Нафтогаз» та АТ «Укрнафта». Відповідний законопроект № 4119 сьогодні ухвалили у першому читанні народні депутати.

Жодної копійки з фонду боротьби з COVID-19 для погашення боргів перед шахтарями влада не взяла. Натомість вказаний законопроєкт , якщо його ухвалить ВР, сприятиме поповненню "ковідного" фонду на 8,9 млрд грн. Ці кошти також мають надійти від виплат НАК «Нафтогаз» та АТ «Укрнафта» до держбюджету.

Нагадаємо, що цього року Уряд України на чолі з Денисом Шмигалем за активної підтримки Президента Володимира Зеленського вжив необхідних заходів для виплати заробітної плати гірникам.

Влітку Міненерго погасило перед шахтарями поточну заборгованість із заробітної платищо виникла цього року через вимушений простій вугледобувних підприємств, а також забезпечило виплату заробітної плати.

«Впродовж року ми максимально забезпечували виплати заробітної плати шахтарям та погашення поточної заборгованості. Вдячна Уряду і народним депутатам за ефективні рішення і можливість вийти на 100% розрахунки держави перед робітниками вугільної галузі, не обтяжуючи спецфонди, зокрема фонд боротьби з COVID-19. Більше того, за можливість наповнити цей фонд», – зазначила в.о. Міністра енергетики Ольга Буславець.

Міненерго вже завершило підготовку проєкту "Концепції реформування
вугільної галузі", яка має на меті, зокрема, оптимізацію видатків держбюджету. Концепція передбачає розподіл шахт на три групи:

  • шахти, що підлягають інтеграції з ПАТ "Центренерго" і є його ресурсною базою
  • шахти подвійного призначення, збут яких не обмежується виключно тепловими генераціями.
  • шахти, що будуть пропонуватися до приватизації ще і як цілісні майнові комплекси, які можна використовувати для іншої господарської діяльності.

В рамках підготовки Концепції Міненерго вивчає досвід Німеччини з трансформації
вугільних мономіст у сучасні інноваційні центри.

Міненерго спільно з міжнародними партнерами планує запуск пілотних проєктів
трансформації шахт. Наприклад, шахта "Великомостівська" в місті Червоноград потенційно може стати потужним туристичним кластером, а шахта "5/6" у Мирнограді має потенціал технологічного кластеру.

Читайте також

Українець, який створив PayPal і Affirm, став мільярдеромць, який створив PayPal і Affirm, став мільярдером

сб, 01/16/2021 - 09:51
Вартість акцій Affirm подвоїлася, і статок засновника компанії, уродженця Києва, зріс до $2,7 млрд.

Telegram відхилив пропозицію про інвестиції з оцінкою в $30 млрд — ЗМІ

пт, 01/15/2021 - 15:34
Потенційні інвестори оцінили Telegram в $ 30 млрд. Це перша зовнішня оцінка компанії за останні роки, про яку стало відомо.

MAY-Ukraine здійснила справжній прорив у сфері HoReCa

пт, 01/15/2021 - 12:45
Компанія відкрила новий канал збуту продукції

Кава Starbucks тепер в Україні

пт, 01/15/2021 - 11:20
У межах глобального партнерства Nestlé та Starbucks в Україні розпочинається продаж чотирьох видів меленої та зернової кави Starbucks, якою можна буде насолодитися вдома.

Нові флагмани лінійки Galaxy S21 та інші новинки від Samsung

пт, 01/15/2021 - 09:24
Компанія Samsung презентувала нові продукти, зокрема, флагманську лінійку смартфонів S21 в рамках чергової презентації Samsung Galaxy Unpacked 2021

Українські аеропорти втратили за рік більше ніж 50% пасажирів

чт, 01/14/2021 - 14:48
За 2020 рік українські авіакомпанії виконали 44,2 тис. комерційних рейсів