Перейти к основному содержанию

"Єдина школа": приклад об’єднання влади, бізнесу та освіти

пт, 10/30/2020 - 11:30

Олексій Луганський, співзасновник TATL Technology, керівник  проекту "Єдина Школа"

Українське суспільство, особливо вчителів та батьків давно турбує питання, яку інноваційну платформу обрати для якісної освіти їхніх дітей.

Я хочу розповісти, як відбувається діджиталізація шкіл і як вітчизняний бізнес допомогає в цьому.

Згідно із Законом України «Про освіту», проекти діджиталізації вибирає педагогічна рада. Вона має враховувати рекомендації МОН: проекти мають відповідати вимогам санітарного законодавства, захисту авторського права та інформації, враховувати досвід використання запропонованої освітньої системи.

Кожного року попит на такі системи зростає, і дедалі більше виробників пропонують свої рішення.  Дистанційну роботу часто проводять через іноземні платформи та соціальні мережі, які більше пристосовані для дорослої аудиторії. Вони не враховують навантаження на учнів та особливості освітнього процесу в Україні, не дозволяють перейти на безпаперові документи.

Викликом сьогодення стала розробка технологій, що дозволяють на одній платформі дистанційно проводити і управлінську, і освітню діяльність. Як свідчать опитування МОН, учням та їх батькам значно легше навчатися на одній платформі.

Ще й досі не всі українські школи забезпечені в потрібному обсязі  комп’ютерною технікою, та далеко не всі педагоги вміють з нею поводитися, мають належну компетентність у діджиталі.

Заклади освіти повинні мати хоча б один комп’ютер, планшет чи ноутбук на клас, а також безперебійний доступ до інтернету із швидкість не менш 30 Мбіт/с і 100 Мбіт/с, якщо у школі більше 100 учнів.

Для рішення цих проблем потрібна колаборація держави, місцевої влади та бізнесу. Треба поєднати зусилля, знання, технології, фінанси для діджиталізації шкіл.

Результатом такої синергії можуть бути проекти, що підтримують електронні інструменти управління освітнім процесом, пропонують техніку для школи, створюють систему контролю та управління доступом до школи, інструменти дистанційного навчання та контенту для онлайн уроків.

Приклад такої колаборації — спільні проекти за участі місцевих органів влади, ТОВ «ТАТЛ ТЕХНОЛОДЖІ» — розробника та власника системи «Єдина школа» та компанії «AСБІС-УКРАЇНА», що спеціалізується на поширенні ІКТ продуктів від глобальних постачальників з одночасним впровадженням «Єдиної школи» та забезпеченням закладів освіти комп’ютерами (ноутбуками, планшетами).

Такі проекти вже діють в школах Києва та області, Житомирської, Кіровоградської, Харківської та інших областей.

Система «Єдина школа» повністю відповідає законодавству та потребам шкіл, має гриф «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України», позитивний висновок санітарно-епідеміологічної експертизи та захищена авторським правом. Бази даних системи розміщені в хмарному середовищі ТОВ "ГІГАКЛАУД", яке  має атестат комплексної системи захисту інформації.

«Єдина школа» постійно нарощує функціональні можливості з урахуванням особливостей і потреб закладу освіти чи зміни законодавства. Система створює єдине інформаційне електронне середовище регіону за участю учнів, батьків, педагогів, управлінь освіти.

Вона підтримує управлінську та освітню діяльність школи, надає можливості дистанційного навчання та дозволяє перейти на безпаперове ведення шкільних журналів, у тому числі з урахуванням особливостей програми МОН "Нова українська школа".

«Єдина школа»  забезпечує інформаційну взаємодію між школою та місцевим управлінням освіти через щоденний моніторинг даних.

За період карантину до системи приєдналися 5,1 % закладів освіти, в яких працювало 3,6% педагогічних працівників та 3,8 % учнів. Багато шкіл ще готуються до приєднання.

Державна стратегія регіонального розвитку на 2021-2027 роки передбачає впровадження електронних систем для середньої школи — е-щоденників, е-журналів, е-документообігу, LMS тощо). Це свідчить про системність та незворотність цього процесу.

Отже, очікуємо на покращення шкільної освіти в найближчі  роки і сподіваємось на підтримку громадянського суспільства.

Автор: Олексій Луганський

Читайте також

Дмитро Леонов - "Актуальні драйвери, або Прогнозовані перспективи інвестиційного бізнесу"

вт, 04/06/2021 - 17:50
Головуючий Ради Української асоціації інвестиційного бізнесу

Світлана Рекрут - "Підняття суми гарантій за вкладами можливе після врегулювання питання боргів ФГВФО"

вт, 04/06/2021 - 15:08
Директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб

Час для інвестицій у великі проєкти

вс, 04/04/2021 - 08:45
Ігор Ліскі, голова наглядової ради групи компаній Ефективні інвестиції (EFI Group)

Сергій Погребной - "З початком пандемії COVID-19 вибухово зросла кількість кібератак"

пт, 04/02/2021 - 15:20
Партнер АТ Sayenko Kharenko, голова опікунської ради АПКБУ, віце-президент ASIS Ukraine

Роман Родін - "Криптовалюта в Україні: які проблеми з регуляцією маємо?"

вт, 03/30/2021 - 10:25
Директор з юридичних питань технологічного холдингу TECHIIA

В’ячеслав Черняховський - "Майбутнє страхування залежить від загального розвитку економіки країни"

пт, 03/26/2021 - 11:55
Генеральний директор асоціації “Страховий бізнес”