Перейти к основному содержанию

ВДЕ-асоціації заявляють про переслідування галузі після інтерв'ю голови Держподаткової

чт, 10/29/2020 - 16:49

Погрози Олексія Любченка про проведення податкових перевірок слід розцінювати як тиск на галузь, вважають вони.

Заяви голови Державної податкової служби Олексія Любченка про недоплату ВДЕ-генерацією податків та його погрози про проведення податкових перевірок слід розцінювати як переслідування галузі, вважають Європейсько-українське енергетичне агентство, Українська вітроенергетична асоціація та Українська асоціація відновлюваної енергетики.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Вважаємо, що такі заяви і будь - які потенційні дії проти інвесторів і виробників електроенергії з ВДЕ - як українських, так і міжнародних - слід трактувати як переслідування галузі, яка входить в ТОП-3 сектора української економіки за показниками залучення прямих іноземних інвестицій",- йдеться в спільному листі директора ЄУЕА Олександри Гуменюк, голови правління УВЕА Андрія Конеченкова і голови УАВЕ Олександра Козакевича прем'єр-міністру України Денису Шмигалю, а також очільникам міністерств фінансів та енергетики Сергію Марченку і Ользі Буславець.

Керівники профільних асоціацій просять не допускати подібних заяв з боку державних службовців, підкреслюючи, що вони завдають серйозної шкоди інвестиційному клімату країни.

При цьому вони відзначають, що близько третини об'єктів з виробництва електроенергії з ВДЕ були побудовані за кошти іноземних інвесторів, зокрема ЄБРР, Міжнародної Корпорації фінансування розвитку США, Чорноморського банку торгівлі та розвитку, НЕФКО, Банку Розвитку Підприємництва (FMO), інвестиційного фонду для країн, що розвиваються (IFU).

У відповідь на заяви голови ДПС про окупність ВДЕ-проектів асоціації заявили: більшість встановлених потужностей з виробництва електроенергії з ВДЕ побудовані з 2018-го по 2020 роки, і, враховуючи терміни окупності проектів у п'ять-сім років, більшість інвесторів повернуть свої кошти після 2025 року.

"Якщо враховувати скорочення розміру "зеленого" тарифу, то період окупності може істотно зрости", - звернули увагу глави асоціацій.

За їхніми даними, відновлювана енергетика у 2019 році сплатила до державного та місцевих бюджетів 19,77 млрд грн податків, з яких 6,17 млрд грн – податок на прибуток і 11,68 млрд грн ПДВ.

"Ця сума значно більша за ту, яку сплатили разом ДП НАЕК "Енергоатом" та ПрАТ "Укргідроенерго", і втричі більша за ту, яку сплатила теплова генерація", – акцентується в листі.

За даними, оприлюдненими асоціаціями, протягом 2010-2020 рр. інвестори залучили у відновлювану енергетику майже 10 млрд євро, побудувавши понад 800 електростанцій загальною встановленою потужністю понад 7 ГВт. Крім того, понад 25 000 домогосподарств побудували ще 0,7 ГВт генеруючих потужностей.

Читайте також

У топ-10 найбільш інноваційних компаній 2021 року увійшли Apple, Tesla, Huawei, IBM та Pfizer

пн, 04/19/2021 - 09:17
До загального рейтингу з 50 компаній увійшли також Facebook, Johnson&Johnson, Nike, Lenovo, Coca-Cola, IKEA, Adidas, Ebay, Pepsi, Moderna та Disney

Публічна заява бізнесу щодо необхідності законодавчого зниження комісій інтерчейнджу

пн, 04/12/2021 - 17:14
У відповідь на спільну заяву Ощадбанку, ПриватБанку та Райффайзен Банку Аваль від 2 квітня 2021 р. щодо врегулювання питання розміру комісії інтерчейндж в Україні представники українських бізнес-об’єднань, які представляють інтереси більш ніж 300 тисяч роботодавців, звернулись з публічною заявою. Шановні представники медіа!

Компанія KPMG оприлюднила підсумки дослідження «Погляд бізнес-лідерок в Україні. Спецвипуск 2021: COVID-19»

чт, 04/08/2021 - 12:00
На думку більшості учасниць опитування, криза може створити нові можливості для жінок

Китай створить найбільшу хімкомпанію світу

ср, 04/07/2021 - 09:22
Sinochem і ChemChina об'єднаються в межах однієї холдингової компанії, фінансувати і контролювати яку буде держава

В Мінекономіки допускають подальше розширення переліку заборонених до імпорту товарів із РФ

вт, 04/06/2021 - 09:33
Про це повідомив заступник міністра економіки - торговий представник України Тарас Качка

У 2021 році до програми президента України "Велике будівництво" додали новий напрямок

пн, 04/05/2021 - 17:44
Він передбачає реалізацію проектів, які створюватимуть нові робочі місця та зміцнюватимуть економіку України.