Перейти к основному содержанию

УРБ пропонує збільшити норму торговельних площ, де мають бути касові апарати, та не вводити їх для таксі

пн, 10/26/2020 - 11:27

У цілому Українська рада бізнесу вважає законопроект №2645-д (про РРО) позитивним, але пропонує внести до нього деякі суттєві зміни.

Члени Української Ради Бізнесу (УРБ), до складу якої входять асоціації різних галузей економіки, вважають Законопроєкт про лібералізацію застосування підприємцями РРО №2645-д цілком позитивним, але пропонують доопрацювати деякі його норми до другого читання.

Про це УРБ повідомляє в своїй заяві.

Зокрема Рада бізнесу вбачає неоптимальними норми щодо метражу торгової площі у 40 кв. м у містах та 60 кв. м у селах.

"У 2020 році відбулося підвищення лімітів 2 та 3 груп спрощеної системи оподаткування до 5 млн грн та 7 млн грн відповідно. Відповідно, граничні метражі, після яких необхідно використовувати РРО, необхідно визначити для 2 та 3  груп ССО щонайменше 100-120 кв м для міст та 150-200 кв м для сіл. Також ця норма має діяти і для реалізації продукції з текстилю: торговці на невеликих площах мають бути позбавлені РРО", — аргументує УРБ.

Також члени Ради пропонують позбавити необхідності видавати фіскальні чеки водіїв таксі. Але ввести РРО для диспетчерських служб та технологічних платформ таксі — зобов’язати їх видавати електронний чек пасажиру.

Асоціації УРБ потребують узгодження з іншими нормативно-правовими актами терміни "торговий об’єкт", "дрібнороздрібна торговельна мережа", аби уникнути колізій. А також чітко визначити, що застосування електронних платіжних засобів – зокрема, переказ коштів за допомогою платіжних систем, – та переказ коштів через POS-термінал банку для отримувача коштів є операцією з розрахунків у безготівковій формі.

Нарешті, УРБ вважає недоцільним вимагати від платників єдиного податку залучення їхніх представників для спільного з контролюючими органами обміру торгових об’єктів. Підпункт 20.1.11-1 законопроєкту вони пропонують викласти так: «Під час проведення перевірок у платників єдиного податку перевіряти документи, що підтверджують право власності чи право користування платника єдиного податку на торговий об’єкт, здійснювати звірку площ торгових об’єктів з даними Державного реєстру речових прав на нерухоме майно».

Читайте також

У топ-10 найбільш інноваційних компаній 2021 року увійшли Apple, Tesla, Huawei, IBM та Pfizer

пн, 04/19/2021 - 09:17
До загального рейтингу з 50 компаній увійшли також Facebook, Johnson&Johnson, Nike, Lenovo, Coca-Cola, IKEA, Adidas, Ebay, Pepsi, Moderna та Disney

Публічна заява бізнесу щодо необхідності законодавчого зниження комісій інтерчейнджу

пн, 04/12/2021 - 17:14
У відповідь на спільну заяву Ощадбанку, ПриватБанку та Райффайзен Банку Аваль від 2 квітня 2021 р. щодо врегулювання питання розміру комісії інтерчейндж в Україні представники українських бізнес-об’єднань, які представляють інтереси більш ніж 300 тисяч роботодавців, звернулись з публічною заявою. Шановні представники медіа!

Компанія KPMG оприлюднила підсумки дослідження «Погляд бізнес-лідерок в Україні. Спецвипуск 2021: COVID-19»

чт, 04/08/2021 - 12:00
На думку більшості учасниць опитування, криза може створити нові можливості для жінок

Китай створить найбільшу хімкомпанію світу

ср, 04/07/2021 - 09:22
Sinochem і ChemChina об'єднаються в межах однієї холдингової компанії, фінансувати і контролювати яку буде держава

В Мінекономіки допускають подальше розширення переліку заборонених до імпорту товарів із РФ

вт, 04/06/2021 - 09:33
Про це повідомив заступник міністра економіки - торговий представник України Тарас Качка

У 2021 році до програми президента України "Велике будівництво" додали новий напрямок

пн, 04/05/2021 - 17:44
Він передбачає реалізацію проектів, які створюватимуть нові робочі місця та зміцнюватимуть економіку України.