Перейти к основному содержанию

Великі банки для малого бізнесу

вс, 10/18/2020 - 15:15

Як ми шукали лідерів з фінансування суб’єктів малого та середнього підприємництва

БІЗНЕС вкотре визначив кращі банки та фінансові компанії на ринку обслуговування і кредитування малого й середнього бізнесу.

Редакція встановила переможців у 9 номінаціях — кращі фінустанови для МСБ з точки зору кредитування, обслуговування, залучення інвестицій та інших напрямків діяльності.

Визначення переможців: два етапи

На першому етапі редакція провела дослідження на банківському ринку та виокремила фінустанови, що відзначаються активною діяльністю у сегменті МСБ. Нами оцінювалися обсяги кредитування бізнесу, зокрема МСБ, кількість таких клієнтів у банку, активне впровадження банками спеціальних продуктів і програм фінансування та підтримки суб’єктів малого й середнього підприємництва, участь у державних та міжнародних програмах з розвитку підприємництва тощо. Переважно ми спирались на інформацію з відкритих та офіційних джерел: НБУ, портали міністерств, сайти банків та фінансових компаній, дослідження міжнародних фінансових інституцій.

Банки, що пройшли первинний відбір, увійшли до shortlist певних номінацій. Окремо зазначимо, що банки також отримали можливість самостійно подати заявку на участь в одній або декількох номінаціях, для цього їм потрібно було заповнити відповідну анкету та надати редакції дані щодо основних напрямків своєї роботи з сегментом МСБ.

На другому етапі лідери в окремих номінаціях визначались шляхом відкритого голосування на нашому сайті www.business.ua. Активна фаза голосування тривала протягом вересня.

Кращі для МСБ: номінації

Беззаперечним лідером за сумою показників у більшості номінацій та, відповідно, “Вибором підприємців 2020 року” став один банк. Кожна з решти профільних номінацій, за підсумками голосування, отримала по три переможця.

Отже, кращі банки були визначені за наступними напрямками:

 • За досягнення у сфері кредитування МСБ на цілі розвитку бізнесу (будівництво, купівля обладнання, переоснащення тощо).
 • За найбільш вигідні програми кредитування на поповнення обігових коштів, у тому числі у вигляді постійних кредитних ліній.
 • За кращі комплексні рішення на підтримку МСБ в умовах карантину (кредитні канікули, програми реструктуризації кредитів, пільгове фінансування, скасування штрафів і пені тощо).
 • За розвиток онлайн-банкінгу для ФОП, зокрема інтернет- і мобільних додатків, впровадження процедур віддаленої ідентифікації, каналів дистанційного співробітництва (кол-центр, персональний банкір, чат-бот, консьєрж-сервіс тощо).
 • За розвиток та впровадження програм, спрямованих на обслуговування МСБ у сфері торгівлі (кредитні програми, еквайринг, підтримка банку в створенні онлайн-магазинів, документарні операції тощо).
 • За провідні позиції у сфері кредитування та обслуговування фермерських господарств і малих агрокомпаній.
 • За активну участь у державних програмах підтримки та фінансування сектору.
 • Опора МСБ — підтримка на кожен день
 • Вибір малих агровиробників
 • ФОП-онлайн
 • Окремо БІЗНЕС провів голосування щодо персоналій, адже саме від керівників МСБ-напрямку залежить, яких успіхів досягне в цій царині той чи інший банк.
 • Кращий банкір МСБ
 • Партнер малої торгівлі
 • Лідер програм держпідтримки МСБ
 • Опора МСБ — лідер інвестиційного кредитування
 • Кращий банк-антивірус
ВИБІР ПІДПРИЄМЦІВ 2020 РОКУОПОРА МСБ — ЛІДЕР ІНВЕСТИЦІЙНОГО КРЕДИТУВАННЯОПОРА МСБ — ПІДТРИМКА НА КОЖЕН ДЕНЬКРАЩИЙ БАНК- АНТИВІРУСФОП-ОНЛАЙНПАРТНЕР МАЛОЇ ТОРГІВЛІВИБІР МАЛИХ АГРОВИРОБНИКІВЛІДЕР ПРОГРАМ ДЕРЖПІДТРИМКИ МСБ09КРАЩИЙ БАНКІР МСБ

 

Читайте також

Ключ до успішного бізнесу

пн, 03/22/2021 - 11:33
Переваги карток «Ключ до рахунку» для ФОП від ПриватБанку, про які варто пам’ятати

Як Meest перетворює коронавірусні виклики на інноваційні рішення: інтерв’ю Ростислава Кісіля

пн, 02/22/2021 - 16:45
Ми поговорили про те як пандемія прискорила розвиток логістичної галузі і які інноваційні рішення були представлені на ринку

Марина Харрісон: “Основні пріоритети для нас — різноманітність та інклюзивність”

пт, 12/04/2020 - 15:33
Віце-президентка з персоналу Carlsberg Ukraine Марина Харрісон — про шанси для молодих талантів, ДНК компанії та “Управління з турботою”.

Великий малий: відновлення економіки світ покладає на МСБ

чт, 10/29/2020 - 14:00
Попри руйнівні наслідки коронакризи малий та середній бізнес продовжує тримати економіку країн у всьому світі. Україна — не виключення

Код доступності: 5-7-9

пн, 10/26/2020 - 14:38
Запустивши програму доступного кредитування мікро- та малого бізнесу, влада зазнала критики і була змушена змінювати її формат.

Тримай кишеню ширше: де МСБ взяти кредит, якщо банки відмовили

пн, 10/26/2020 - 14:28
Рішення на будь-який смак пропонують фінансові компанії. В Україні бум небанківського кредитування бізнесу.