Перейти к основному содержанию

“Фінансовий тіммейт для бізнесу: банку альянс є що запропонувати клієнтам МСБ”

вс, 10/18/2020 - 14:09

Юлія Фролова, голова правління Банку Альянс

— Банк Альянс займає активну позицію у сегменті обслуговування та фінансування МСБ. Це стратегія Банку?

— Так, серед наших клієнтів переважна частка саме підприємств МСБ. І це добре, адже ці компанії засновані найбільш активними та діловими українцями, тому зусилля нашої команди спрямовані, перш за все, на розвиток сервісів для цих підприємців. Ми пропонуємо їм не просто послуги банку, а персоніфіковані рішення фінансового тіммейта, що дозволяють отримати фінансові інструменти для вирішення конкретних задач.

Про програму “Доступні кредити 5-7-9%”

— Банк долучився до урядової програми “Доступні кредити 5-7-9%”, ставши в один ряд із державними системними банками. Чому прийняли таке рішення?

— Ми одними з перших серед недержавних банків приєдналися до цієї програми. На момент її запуску вимоги до банків були жорсткими: ретельно перевірялася звітність банку, його власники, якість сервісів для МСБ та оперативність кредитної експертизи. Ми довели, що готові ефективно використовувати державні кошти. Є багато причин, чому ми вирішили приєднатися до програми “5-7-9”. Для нас це — стратегічне рішення. Поперше, це крута ідея — зробити інвестиційні кредити доступними для малого та середнього бізнесу. Про це багато років говорили, але тільки зараз змогли реалізувати. По-друге, останні опитування вказують на те, що близько 65% суб’єктів МСБ відчувають потребу у фінансуванні. Ця програма надає підприємствам можливість придбати обладнання та оновити основні фонди, залучивши кредитні кошти під 5-7-9% річних. Також у період запровадження карантинних обмежень через COVID-19 вона дозволяє оформити кредит на поповнення обігових коштів під 3% річних. Якщо врахувати рівень інфляції, підприємці мають змогу отримати дуже дешеві, практично безпроцентні позики. Навіть в умовах зниження НБУ облікової ставки протягом останнього року вартість кредитів для малого бізнесу за межами програми залишається в середньому 15-20%.

— Про які результати вже можна говорити?

— За програмою “Доступні кредити 5-7-9%” Банк Альянс видав близько 100 млн грн — це 16% капіталу Банку. За показником кількості та суми інвестиційних кредитів, виданих у перерахунку на одне відділення, ми вдвічі перевищуємо показники більшості банків — учасників програми. Ми переконані, що таким чином допомагаємо нашим клієнтам модернізувати свій бізнес, створити нові робочі місця.

Про конкуренцію

— Які банки є вашими конкурентами у сегменті МСБ?

— У світі практично немає сфер діяльності з низькою конкуренцією. Але ми виграємо завдяки тому, що концентруємось на своїй команді. В той час, як великі системні банки насамперед приділяють увагу стандартизації та формальним процедурам, Банк Альянс є тіммейтом для кожного клієнта. А це означає — бути здатним знаходити індивідуальні рішення для кожного окремо взятого бізнесу.

— Банк входить до Топ-5 гравців сегменту банківських гарантій. Як вдалось досягти такого результату?

— Банк Альянс — лідер на ринку банківських гарантій. Наша збалансована бізнес-модель дозволяє клієнту суттєво економити час. Заявка на отримання гарантії складається з мінімуму документів, які клієнт може подати в електронному вигляді. Мінімальна кількість етапів проходження заявки дозволяє прийняти рішення про надання гарантії більш ніж оперативно. Як результат — у нас найкращий сервіс на українському ринку. Поміркуйте самі: новий клієнт, який з нами раніше не працював, може отримати тендерну гарантію протягом всього двох годин! Постійні ж клієнти отримують гарантії взагалі за 15 хвилин. І ми продовжуємо вдосконалювати наші внутрішні бізнес-процеси.
Власне, Банк створив сучасний цифровий сервіс із використанням електронних документів з ЕЦП, тобто всі документи обробляються в електронному вигляді (від заявки до укладеного договору та випуску гарантії). І це стосується не лише надання тендерних гарантій. Ми надаємо усі їх види: гарантії виконання зобов’язань, авансового платежу, гарантії для учасників енергетичного та газового ринків. В Банку працюють професіонали, які забезпечують роботу клієнтів з сучасними документарними інструментами — акредитивами, гарантіями та інкасо на міжнародному ринку.

— За обсягом операцій Банк Альянс займає 17-е місце на валютному міжбанку серед 75 вітчизняних банків. Які переваги отримують від цього клієнти?

— Банк — активний учасник міжбанківського валютного ринку України. НБУ на регулярній основі включає Банк Альянс до переліку банків-учасників валютних інтервенцій Нацбанку. Банк-маркетмейкер має значні переваги у порівнянні з іншими учасниками валютного ринку. Це, своєю чергою, дозволяє нам оперативно виконувати заявки клієнтів за найкращими курсами. Також ми надаємо сервіс, який дозволяє самостійно, в режимі онлайн, визначати ціну угоди. Фактично, клієнт сам має змогу прийняти участь у торговій сесії. Ми купуємо валюту для клієнта протягом всього робочого дня. Якщо потрібно, навіть о 18-й годині, тоді як у більшості фінансових установ заявки приймаються лише у першій половині дня. Крім того, Банк Альянс одним із перших в Україні запровадив SWIFT GPI — найшвидший у світі сервіс валютних транскордонних переказів, що дозволяє відслідковувати перекази в режимі реального часу. Таким чином, комплексний підхід до створення сервісу з купівлі-продажу валюти дозволяє клієнтам, що ведуть зовнішньоекономічну діяльність, отримувати в Банку Альянс найкращу послугу.

— Банк пропонує овердрафт на суму до 1 млн грн без застави. Це, безперечно, конкурентна перевага. Але чи легко отримати такий кредит? Які вимоги до позичальників?

— Продукт орієнтований не тільки на підприємства, що вже обслуговуються у Банку. Насамперед, для отримання овердрафту клієнт має продемонструвати історію постійних надходжень виручки на банківські рахунки та довести життєздатність своєї бізнес-моделі. Нові клієнти також мають можливість скористатися цим продуктом. У такому разі ми аналізуємо грошовий потік клієнта на рахунку в іншому банку. Овердрафт є комфортним інструментом для покриття короткострокових касових розривів. Наприклад, коли ви очікуєте надходження коштів за кілька днів, а певні рахунки чи податки треба сплатити вже сьогодні. Саме тому розмір ліміту за овердрафтом залежить від періодичності,
кількості та суми надходжень на рахунки підприємства. Відкрити овердрафт можливо за три дні після відкриття рахунку в Банку та надання заявки на встановлення овердрафту.

— Нині дуже важко витримувати конкуренцію, не створюючи нових продуктів та сервісів. Які проєкти наразі ви готуєте до впровадження?

— Ми постійно працюємо над вдосконаленням наших продуктів для суб’єктів МСБ. У вересні, наприклад, запустили унікальний для ринку кредитний продукт для імпортерів. Ліміт кредитної угоди — до 1 млн грн, без застави. Кредитні транші надаватимуться для розрахунків
за зовнішньоекономічними контрактами. Це дозволить нашим клієнтам перекрити тимчасові розриви між надходженням виручки та сплатою за валютними контрактами, придбати валюту за привабливим курсом та своєчасно виконати свої зобов’язання перед іноземними партнерами. Як вже зазначалося, більше 40% клієнтів, що працюють на міжнародних ринках, мають потребу в прискоренні розрахунків, особливо в період курсової волатильності. За цією програмою перші п’ять днів ставка складатиме 1%, з п’ятого по десятий день — 5% річних. За два тижні отриманий транш має бути погашений. У липні Банк підписав угоду з Європейським інвестиційнім банком, згідно з якою ми почали субфінансування наших клієнтів у рамках проєктів “Основний кредит для малих та середніх підприємств та компаній з середнім рівнем капіталізації” та “Основний кредит для аграрної галузі — Україна”.
Ці проєкти дають змогу отримати довгострокове фінансування — до 10 років, на інвестиційні цілі та до трьох років — на постійний оборотний капітал. Основний цільовий сегмент позичальників — експортоорієнтовані українські виробники, які будують свій бізнес на довгостроковій стратегії та потребують саме такого довгострокового фінансування.

— Які задачі ставить перед собою керівництво Банку в сегменті МСБ на найближчий час?

— Сегмент МСБ залишається ключовим для Банку Альянс. Про це свідчить той факт, що за два роки питома вага кредитів, наданих малим та середнім підприємствам, збільшилась з 44% до 69%. Маємо амбіції продовжувати розвиток та активну експансію у цьому сегменті. Наша мета — у найближчі два роки стати банком із якісним сучасним сервісом, що відповідає вимогам передусім малого та середнього бізнесу. Стати банком, який грає в команді МСБ, — їхнім справжнім тіммейтом.

Автор: Дмитро Гриньков

Читайте також

Договір за новими умовами

ср, 04/07/2021 - 18:20
Як інвестиції у сталий розвиток стають елементом фінансової стратегії та роботи з ризиками

Життя переможе

вт, 04/06/2021 - 15:50
Сегмент страхування життя не уникнув трансформацій через пандемію, але багато у чому знайшов для себе користь

Антикризове убезпечення

вт, 04/06/2021 - 15:16
Цифра, медицина, транспорт та подорожі — чим жив страховий ринок у 2020 р. та які прогнози на 2021-й

Янко Ніколов - “Сьогодні ми активно працюємо над цифровими рішеннями для добровільного медичного страхування ”

пн, 04/05/2021 - 15:25
Голова правління страхової компанії Євроінс Україна

Мінфін поза чергою

пн, 04/05/2021 - 13:40
Банки позичили державі більше, ніж бізнесу. Держоблігації виявилися поза конкуренцією

Життя — на паузу, гроші — в банк

пн, 04/05/2021 - 11:16
Незважаючи на кризу, в 2020 р. населення та бізнес принесли до банків рекордну суму вкладів