Перейти к основному содержанию

Частину ФОП звільнять від реєстраторів розрахункових операцій — Данило Гетманцев

пт, 10/16/2020 - 13:24

Це передбачає новий законопроєкт народних депутатів від «Слуги Народу» №2645-д.

Відтепер власник магазину квітів або перукарні площею менше 40 кв. м та подібні їм ФОП зможуть працювати без реєстраторів розрахункових операцій (РРО). Це передбачає Законопроєкт про лібералізацію застосування підприємцями РРО №2645-д, готовий йти до сесійної зали ВР.

Голова Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев роз'яснив нюанси нововведень на сайті партії "Слуга народу".

Нагадаємо, що з 1 січня 2021 року використання РРО стає обов’язковим для ФОП за окремими ризикованими видами діяльності. Це продаж ювелірних виробів, текстилю, діяльність у сфері туризму, ресторанів, торгівля в інтернеті.

"Усі ці галузі, на жаль, повністю перебувають у тіні. Тобто завозиться контрабанда, і вся продукція реалізується на тіньовому ринку. Але з 1 січня вони фіскалізуються – держава контролюватиме розрахункові операції у таких підприємців", — пояснює Гетманцев. З 1 квітня 2021 року мають використовувати РРО 2,3 та 4 групи ФОПів.

Але доопрацьований законопроєкт пом’якшує умови фіскалізації та виводе з неї ті види діяльності, що не цікаві державі для контролю.

Він розширює 1 групу платників єдиного податку, які звільнені від використання РРО, а також перелік побутових послуг. Без РРО працюватимуть підприємці, які надають:

 • послуги з індивідуального навчання (репетитора);
 • послуги з індивідуального виховання дітей (гувернера);
 • послуги з утримання домашніх тварин, у т.ч. дресирування та догляд за ними;
 • послуги рекламних і споживчих фото- та відеоробіт;
 • послуги з дизайну;
 • послуги з реставрації творів мистецтва;
 • послуги з виготовлення творів мистецтва за індивідуальним замовленням;
 • перукарні та салони краси.

Частково звільняються від використання РРО підприємці 2 групи. Зокрема роздрібна торгівля:

 • неспеціалізовані магазини текстилю (крім торгівлі технічно складними побутовими товарами, що підлягають гарантійному ремонту);
 • вживаними товарами;
 • деталями та приладдям для авто;
 • продуктами харчування (крім підакцизної продукції);
 • товарами культурного призначення та товарами для відпочинку;
 • квітами, насінням, добривами, домашніми тваринами та кормами для них;
 • сувенірами та виробами народних майстрів.

При цьому розмір загальної площі магазину або закладу послуг не може перевищувати 60 кв. м у селах та 40 кв. м – у містах.

"Всі ці підприємці мають маленький грошовий обіг в силу товару чи послуги та розміру площі, на якій працюють. Вони просто не зможуть фізично перевищити ту межу, ліміт грошового обігу, який потребує контролю держави", — пояснює рішення Гетманцев. — До того ж, податкове адміністрування малих ФОПів коштуватиме державі дорого, а для самого ФОПа буде занадто обтяжливим".

Законопроект передбачив позитивні зміни і для тих, кому все ж треба використовувати РРО. Для тих, хто використовуєте програмне РРО, він прибирає штрафи. Не буде штрафу і за те, що підприємець заздалегідь не вніс до системи свої товари.

"Продали, він потрапив у систему, податкова побачила операцію – і все, — пояснює Гетманцев. — Не буде штрафу також за неподання до контролюючих органів податкової звітності, пов’язаної із застосуванням програмних РРО. Реєстратори для того і створені, щоб у режимі онлайн передавати інформацію про всі грошові операції".

 

Читайте також

Підвищення мінімалки до 6500 грн з середини 2021 року можуть перенести на грудень

чт, 11/26/2020 - 18:04
За словами депутата Железняка, претензії МВФ щодо зменшення дефіциту бюджету, перегляду прогнозу і збільшення мінімалки задоволені.

Бізнес закликає владу не обмежувати торгівлю в грудні

чт, 11/26/2020 - 12:14
На основі думок провідних фахівців-практиків з медичних питань ділова спільнота запропонувала Кабміну та парламенту цілий комплекс заходів, як мінімізувати подальший негативний вплив пандемії на суспільство та бізнес.

Збиток "Нафтогазу" за 9 місяців склав 17 млрд грн

чт, 11/26/2020 - 11:49
Збитки компанія пояснює падінням попиту і низькими цінами на газ.

Зеленський запропонував списати борги 80% ФОПів

ср, 11/25/2020 - 18:20
Це стосується тільки тих, хто заборгуввав державі менше 3 тис. грн.

У 2019 році дохід ТОП-100 компаній ринку лакшері зріс на 14% — Deloitte

ср, 11/25/2020 - 13:19
Лідером серед країн за кількістю виробників товарів класу люкс стала Італія. Франція вийшла на перше місце за сукупним обсягом продажів.

На "Дія.Бізнес" з'явиться експортний портал і маркетплейс фінансових послуг

ср, 11/25/2020 - 12:59
Скоро на порталі для МСБ буде запущена можливість В2В - для комунікацій між українськими підприємцями та підприємцями світу.