Перейти к основному содержанию

Лауреатками історичної Нобелівської премії з хімії стали дві переможниці глобальної премії L'oréal-UNESCO «Для жінок у науці»

чт, 10/08/2020 - 17:26

Професорка Еммануель Шарпентьє і професорка Дженніфер А. Дудна, обидві — Лауреатки глобальної премії L'Oréal-UNESCO «Для жінок у науці» — 2016, здобули Нобелівську премію з хімії за розробку революційного методу редагування генома.

Ці дві науковиці розробили механізм під назвою «Crispr/Cas9», або «молекулярні ножиці», що здатний змінювати людські гени. Це революційне відкриття, яке було визнане 2016 року в рамках Міжнародної премії L'ORÉAL-UNESCO «Для жінок у науці».

Востаннє Нобелівську премію з хімії жінка здобувала ще 1964 року.
«Фундація L’Oréal радісно вітає і висловлює свої щирі вітання професоркам Еммануель Шарпентьє і Дженніфер А. Дудні. Сьогодні ми стикаємося з безпрецедентною кризою в галузі охорони здоров’я, соціальній та економічній сферах — нині як ніколи світові потрібна наука, а науці потрібні жінки», — зазначила Александра Пальт, виконавча Віцепрезидентка Фундації L’Oréal та Директорка з корпоративної соціальної відповідальності та сталого розвитку.

Лише 29 % серед науковців у всьому світі - жінки. Це має відчутний і прямий вплив на якість досліджень.1 Із часу заснування Нобелівської премії 1901 року всього 621 науковців здобули нагороду за свою роботу в галузі фізики, хімії та медицини, і серед них лише 22 Лауреатки — жінки.2

Завдяки Нобелівській премії, присудженій Еммануель Шарпентьє і Дженніфер А. Дудні, загальна кількість Лауреаток премії L'ORÉAL-UNESCO «Для жінок у науці», які здобули це визнання, збільшилася до п’яти (після Крістіани Нюсляйн-Фольгард — Нобелівська премія з медицини 1995 р., Ади Йонат — Нобелівська премія з хімії 2009 р. та Елізабет Е. Блекберн — Нобелівська премія з медицини 2009 р.).

Про Фундацію L’Oréal і премію «Для жінок у науці»

Фундація L’Oréal здійснює свою діяльність в інтересах жінок у всьому світі та підтримує їх у досягненні їхніх цілей у двох основних сферах, що лежать в основі ДНК Групи: наукові дослідження та інклюзивна краса.
Створена 1998 року та очолювана Фундацією L'Oréal у партнерстві з UNESCO, премія «Для жінок у науці» спрямована на підвищення рівня представленості жінок у галузі науки, і ґрунтується на тому, що світові потрібна наука, а науці потрібні жінки. Протягом 22 років премія підтримала та відзначила понад 3400 жінок-науковиць зі 116 країн.

Щиро вірячи в те, що краса є основою процесу самовідновлення та вектором соціальної інтеграції, Фундація L’Oréal також проводить безкоштовне навчання для вразливих верств населення, з метою освоєння професій у сфері краси. А також сприяє наданню доступу до краси та здоров’я в медичних і соціальних закладах, щоб підтримати людей, які мають фізичні, психічні або соціальні вади, зокрема при операціях з пластичної хірургії.

Стежте за новинами Фонду L’Oréal у Twitter @4WomeninScience
#FWIS #FondationLoreal

Читайте також

Школа Maple Bear вийде на український ринок

чт, 11/26/2020 - 17:16
Найбільша канадська франшиза в галузі освіти планує відкрити у Центральній та Східній Європі 50 шкіл. З них 20 — в Україні. 

Де гроші для бізнесу ветеранів: FinStream провела семінар для підприємців-АТОшників

вт, 11/24/2020 - 15:18
Слухачі семінару розглянули техніку продажу по SPIN та обговорили дієві способи фінансування на прикладі конкретних пропозицій банків, інвестиційних та фінансових компаній. 

Створюючи спогади з 1925 року: Bang & Olufsen відзначає 95-річчя традицій вишуканої майстерності

пт, 11/20/2020 - 18:09
Відомий данський аудіобренд представляє Golden Collection як знакову вершину своєї майже вікової історії.

L’Oréal Україна оголосила імена переможниць III сезону української премії L’Oréal-UNESCO “Для жінок у науці”

ср, 11/18/2020 - 10:00
Мета премії - підтримати та відзначити талановитих жінок-науковиць та заохотити молодих жінок обирати наукові професії та допомагати їм у їхній кар’єрі.

Фонд EEGF II HorizonCapital збільшує свою частку до 96% в «Датагруп»

чт, 11/12/2020 - 13:03
У результаті цієї угоди засновник компанії Олександр Кардаков та інші міноритарні інвестори повністю вийшли зі складу акціонерів.

ERC передала київскій лікарні №8 обладнання на 5,3 млн грн

ср, 11/11/2020 - 11:57
Загальна сума безкоштовної допомоги компанії лікарням за час пандемії перевищила 25 млн грн.