Перейти к основному содержанию

За лаштунками Ukrainian IT Awards: навіщо брати участь, хто оцінює заявки та що чекає на переможців

вт, 10/06/2020 - 15:03

У кожної індустрії є свої високі нагороди. Є така і в одній з найбільш стрімко зростаючих галузей України. Навіщо українським айтішникам своя премія і хто може за неї поборотися?

Якщо українські айтішники візьмуться за руки, такий живий ланцюг без проблем дістане аж до супутників, які кружляють навколо Землі на висоті 200 км над поверхнею.

Так, айтішників в нас багато — більше 185 тисяч фахівців. «Вітчизняна IT-галузь розвивається дуже стрімко» — зазвичай говорять чиновники на своїх гучних промовах. Але про стан справ всередині сектора, про обличчя індустрії пересічні українці майже нічого не знають.

Костянтин Васюк
Костянтин Васюк

Після завершення конкурсу Ukrainian IT Awards 2020 ситуація зміниться, вважає Костянтин Васюк, виконавчий директор IT Ukraine Association.

«З 2012 року конкурс Ukrainian IT Awards проводився компанією SoftServe, яка є засновником конкурсу, — розповідає Костянтин. — Для деяких потенційних учасників цей факт був визначальним: вони не хотіли подавати заявки, вважаючи, що конкурс, створений приватною компанією, навряд чи можна назвати незалежним. Коли організацію і проведення конкурсу було передано в IT Ukraine, це дозволило вирішити цю проблему сприйняття. Разом із тим, Ukrainian IT Awards залишається найбільшим і найпрестижнішим профільним конкурсом, що дозволяє визначити кращих у нашій IT-індустрії».

IT Ukraine Association стала співорганізатором конкурсу у 2017 році. Зараз вона — єдиний організатор. Наслідуючи головну ідею, асоціація зробила повний ребрендинг конкурсу. Нову айдентику і сайт розробила українська sense it. Компанія спеціалізується на розробці ІТ-продуктів, фірмового стилю для них, комплексних маркетингових комунікацій.

«Минула версія сайту була стандартною, — пояснює Костянтин. — Нам хотілося зробити зовнішній вигляд конкурсу більш сучасним і додати сенсу».

В основі айдентики полягає ідея про хаотичні дані, які впорядковуються у зрозумілу структуру, розповідають автори нового фірмового стилю.

Олександр Тараненко
Олександр Тараненко

«Ми розробили айдентику конкурсу і сайт усього за два місяці. Робота була дуже драйвова. Зараз дизайн відображає цінності користувачів, тому привертає їхню увагу, викликає емоцію. Результати взаємодії із сайтом, які ми відслідковуємо, показують, що ми потрапили в ціль», — каже креативний директор sense it Олександр Тараненко.

На оновленому сайті конкурсу вже можна подати заявку на участь в Ukrainian IT Awards 2020. Прийом документів триватиме до 1 листопада.

Минулого року в конкурсі брало участь 160 учасників в 10 номінаціях. Завдяки зміні концепції Костянтин Васюк розраховує на значно вищий інтерес з боку IT-комьюніті. «Цього року ми розраховуємо на 300 учасників, — каже експерт. — Вимоги до тих, хто претендує на перемогу в Ukrainian IT Awards, досить високі, але заповнити анкету може будь-хто».

Насправді вимог до номінантів лише дві. По-перше, проєкт що подається на конкурс, має бути реалізованим протягом останніх 12 місяців. Тобто, це має бути робочий проект, а не Proof of concept. По-друге, якщо ІТ-спеціаліст отримав премію минулого року, він не може подаватися в ту ж саму номінацію. А в іншу може. 

Тепер кілька слів про номінації. Кожен, хто вже відвідав сайт Ukrainian IT Awards, знає, що конкурс став ще більш масштабним. Раніше там були лише персональні номінації: Бізнес-аналітика, Розробка програмного забезпечення, Дизайн, тощо. Зараз організатори додали дві командні, на які можуть номінуватися команди і компанії — Impact of the year та Innovation-Research of the year.

Обслуговувати таку кількість заявок буде велика група експертів: журі Ukrainian IT Awards 2020 складається з 73 фахівців — менеджерів C-level, засновників і голів рад директорів крупних компаній. Олівер Леманн з Мюнхена, наприклад, є президентом Project Management Business Association і спеціалізується на управлінні бізнес-проєктами.

З 2 по 15 листопада журі буде оцінювати заявки номінантів, та визначатиме переможців. Чи отримають переможці подорож до ізраїльського Tech Camp, як їхні минулорічні колеги, наразі невідомо. Костянтин Васюк каже, що питання призів ще вирішується, як і питання урочистостей з приводу завершення конкурсу, адже під час пандемії проведення великої офлайн-подій важко чітко планувати.

Проте не призи з вечіркою Васюк вважає головними стимулами для участі в цьогорічному Ukrainian IT Awards. Найважливіше, каже він, що зростає вага спеціаліста в ком’юніті. Як варіант, після завершення конкурсу учасники зможуть продовжити співпрацю з Ukrainian IT Awards в якості експертів або членів журі. Наприклад, Євген Плохой, минулорічний переможець в номінації Product Management, цього року буде оцінювати подані на конкурс проєкти в якості члена журі.

Вже 4 грудня ми дізнаємося імена переможців цьогорічного конкурсу. Костянтин Васюк впевнений: про них має почути вся країна, бо саме люди від техноіндустрії будують майбутнє нової економіки.

Читайте також

Cтартував прийом заявок на всеукраїнський конкурс бізнес-кейсів з КСВ

ср, 10/21/2020 - 09:32
Основною темою Конкурсу традиційно є «Цілі Сталого Розвитку і внесок українського бізнесу в їх досягнення».

«Датагруп» – кращий інтернет-провайдер 2020 року

вт, 10/20/2020 - 13:41
«Датагруп» здобула перемогу в номінації «Кращий інтернет-провайдер 2020 року» за результатами незалежного рейтингового дослідження «Українська народна премія», в якому взяли участь понад 140 тисяч споживачів. «Наша компанія є визнаним лідером із надання телеком-послуг для великого бізнесу. Проте ми докладаємо надзвичайно багато зусиль, щоб бути найкращим оператором також і для наших роздрібних споживачів. І сьогодні можу з гордістю констатувати, що нам це вдалося!», – відзначає Михайло Шелемба, СЕО «Датагруп».

На Kyiv Smart City Forum презентували тенденції розумних міст-2021

пт, 10/16/2020 - 12:41
Kyiv Smart City Forum 2020, що відбувся 8 жовтня, зібрав 10 000 учасників – удвічі більше, ніж минулого року. Вперше в Україні форум таких масштабів пройшов онлайн.

Сorteva Agriscience оголошує переможниць освітньо-грантової програми TalentA для українських жінок-фермерок

чт, 10/15/2020 - 16:39
Компанія нагородила найкращі проєкти з підтримки продовольчої безпеки громад, виділив гранти на загальну суму 19 000 доларів США

«Фармак» у топ-10 компаній за Індексом прозорості сайтів українських компаній-2019

пт, 10/09/2020 - 12:23
Професійна асоціація корпоративного управління у співпраці з Центром «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» (КСВ) за підтримки CIPE та сприяння Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України презентували Індекс прозорості сайтів українських компаній-2019.

Лауреатками історичної Нобелівської премії з хімії стали дві переможниці глобальної премії L'oréal-UNESCO «Для жінок у науці»

чт, 10/08/2020 - 17:26
Професорка Еммануель Шарпентьє і професорка Дженніфер А. Дудна, обидві — Лауреатки глобальної премії L'Oréal-UNESCO «Для жінок у науці» — 2016, здобули Нобелівську премію з хімії за розробку революційного методу редагування генома.