Перейти к основному содержанию

Фонд держмайна звільнив Пітера Девіса з посади т.в.о. голови правління ОГХК

пт, 10/02/2020 - 13:58

Правоохоронні органи отримали факти щодо можливого завдання шкоди майновим інтересам держави.

Фонд державного майна України, в управлінні якого знаходиться АТ “Об'єднана гірничо-хімічна компанія”, на підставі отриманих фактів про порушення т.в.о. голови правління ОГХК Пітером Девісом умов трудового контракту, висвітлених у тому числі у численних зверненнях народних депутатів України, Служби безпеки України та членів правління ОГХК щодо можливого завдання шкоди майновим інтересам держави, видав наказ про його звільнення.

Про це повідомляє ФДМУ.

У вересні 2020 Пітер Девіс прийняв одноосібне рішення відновити продаж продукції Вільногірського гірничо-металургійного комбінату, що входить до структури ОГХК, компаніям, які підконтрольні старому менеджменту ОГХК, відстороненого на початку поточного року через неефективне управління і корупцію, повідомляє Фонд. 

Одночасно з цим Девіс наказав зупинити відвантаження продукції компаніям, що є, за даними ФДМУ, добросовісними досвідченими учасниками ринку, що співпрацюють з ОГХК на умовах передоплати за вищими цінами, аж до вивантаження вже завантажених контейнерів.

"Зазначені учасники ринку забезпечують щомісячну купівлю продукції ОГХК на суму декілька мільйонів доларів США", - йдеться в релізі Фонду.

Заперечення членів правління ОГХК проти таких рішень пан Девіс не прийняв. Контрагенти, які купують продукцію ОГХК через добросовісних учасників ринку, звернулися до Девіса з вимогою негайного відновлення постачань, щоб уникнути зупинки їх заводів в Європі і Туреччині, проте зворотної також реакції не було.

На Вільногірському ГМК, попри затверджений штатний розпис, у керівництво були включені особи зі складу попереднього менеджменту. При цьому заступник директора з реалізації готової продукції ВГМК, призначений новим правлінням ОГХК, був фактично усунений від процесу продажів, а на керівника відділу збуту здійснювався тиск через спробу перешкоджати вивантаженню контейнерів, які були призначені для компаній, що є добросовісними учасниками ринку.

"За останні два тижні Девіс особисто погодив більше десяти контрактів і доповнень до угод з підконтрольними екс-менеджментом ОГХК компаніями. Крім того, протягом останніх десяти днів він підписав низку наказів на відвантаження продукції на користь подібних компаній", - наголошує повідомлення Фонду держмайна. - Девіс фактично заблокував діяльність правління ОГХК, викравши печатку компанії, вдавшись до одноосібних дій, що призвели до вимивання фінансових ресурсів з ОГХК. Одним з останніх розпоряджень П. Девіса була інструкція про продаж $1 млн, які були зарезервовані на рахунках ОГХК для виплати заробітної плати, з подальшим розпорядженням здійснити платежі на користь афілійованих з колишнім менеджментом ОГХК компаній".

Зважаючи на ситуацію, яка склалася на ОГХК, Фонд державного майна України прийняв рішення звільнити Девіса від займаної посади. З'ясуванням усіх обставин діяльності Девіса будуть займатись правоохоронні органи у взаємодії з Фондом державного майна.

“Ми прийняли екстрене рішення про звільнення  П. Девіса з займаної посади. Ситуація, яка склалася у останні тижні на ОГХК, створила ризики для титанової галузі України та поставила під сумнів можливість здійснення приватизації ОГХК, що і стало причиною для відповідного рішення ФДМУ. Разом з правоохоронцями ми будемо з'ясовувати усі обставини діяльності П. Девіса впродовж останніх тижнів, які супроводжувались корупційними схемами. В той же час ФДМУ здійснить комплекс заходів, спрямованих на підтримання операційної ефективності діяльності ОГХК і нівелювання загроз зриву підготовки до приватизації”, - зазначив заступник Голови Фонду державного майна України Денис Кудін.

Не зважаючи на усі спроби зірвати приватизацію АТ “ОГХК”, Фонд державного майна України забезпечить підготовку цього підприємства для залучення компетентного інвестора через прозорий приватизаційний аукціон. Але для цього необхідне якнайшвидше зняття законодавчої заборони на проведення аукціонів з великої приватизації, резюмують керівники ФДМУ. 

Нагадеємо, що Пітер Девіс був призначений т.в.о. голови правління АТ «ОГХК» на стадії процесу приватизації компанії.

Читайте також

55% підприємств МСБ у ЄС можуть закритися протягом року через нову хвилю COVID-19 ‒ McKinsey

чт, 10/22/2020 - 16:38
МВФ закликає уряди країн ЄС подвоїти державну підтримку малих та середніх підприємств.

Видавництво Vivat почало друк ще 15 тис примірників "Справи Василя Стуса"

чт, 10/22/2020 - 13:26
5% від продажів нового накаладу Vivat перерахує на проект "Історична правда" Вахтанга Кіпіані

Ціна автогазу зросла до 12,45 грн/л

ср, 10/21/2020 - 16:12
Великі роздрібні мережі 21 жовтня підвищили вартість скрапленого газу в межах 5-30 коп./л.

Правління НБУ позбавило Катерину Рожкову повноважень

ср, 10/21/2020 - 13:00
Правління позбавило Рожкову контролю над шістьма ключовими для нагляду за банківським ринком департаментами та передала їй три підрозділи, які не відіграють суттєвого значення

Розробники представили Зеленському результати доклінічної фази дослідження української вакцини проти COVID-19

вт, 10/20/2020 - 17:27
Розробка дозволяє припустити, що майбутній препарат допоможе боротися і з новими видами коронавірусних інфекцій, які постійно мутують. 

Ціни на житлову нерухомість в липні-вересні 2020 року зросли на 10% - Держстат

вт, 10/20/2020 - 17:23
Найбільше зростання цін на первинному ринку житла в III кварталі спостерігається на однокімнатні квартири.