Перейти к основному содержанию

BioNorma: Бактерії на службі у фермера

вт, 03/03/2020 - 14:19

Вітчизняний виробник біологічних продуктів для сільського господарства компанія BioNorma вдосконалила версію уже відомого аграріям інокулянта “Ризоактив”.

Як зазначають у компанії, розпочинаючи роботу над його покращенням, вони точно знали, що саме хочуть поліпшити. На цю роботу вчені витратили чотири роки. Для препарату вдалося підібрати особливі композиції штамів бульбочкових бактерій Bradyrhizobium, які значно підсилюють дію один одного.

Тому “Ризоактив Концентрат” — це, по суті, останнє покоління інноваційних інокулянтів. Його призначення — покращувати азотне живлення сої шляхом ефективного здійснення процесу біологічної фіксації азоту. При цьому композиція штамів бактерій є комплементарною до більшості сортів сої вітчизняної та зарубіжної селекції.

Механізм дії простий. Бульбочкові бактерії, які є біоагентами препарату, вступають у симбіотичні відносини з кореневою системою сої. Завдяки роботі ферменту нітрогенази бактерії фіксують атмосферний азот та сприяють його надходженню в організм рослини у доступній для засвоєння формі. Тобто використання препарату дозволяє значно знизити норми внесення мінеральних добрив.

 

Богдан Поліщук, директор ПП “Поліщук”:

— Ми не перший рік купуємо інокулянт “Ризоактив Концентрат” і задоволені його роботою — “бульбочки” на корінні завжди є. Перші сходи з’явилися за два тижні після висіву. Врожайність ми отримали на рівні 3,2 т/га, а білок — 38(!). У нашому регіоні це найкращий результат. Дуже задоволені ефективністю інокулянта, і цього року навіть плануємо збільшити посів сої.

Зручність застосування інокулянта забезпечують три препаративні форми: Р (рідка), Т (на основі торфу) та В (на основі активованого вугілля). Завдяки цьому препарат може використовуватися для передпосівної обробки насіння в господарствах з різним технічним оснащенням (ручна обробка, безпосередньо в сівалках, обробка за допомогою протруювальних машин).

Вдосконалені формули усіх трьох марок забезпечують рівномірний розподіл препарату в масі насіння та гарантоване покриття кожної насінини. Додатковою перевагою препарату “Ризоактив Концентрат” є те, що в своєму складі він містить комплекс екстендерів — речовин, які дозволяють тривалий час зберігати всі властивості препарату та утримувати його на насінні.

Обробка насіння дозволяється за 30 днів до посіву. Окрім того, біоагенти препарату стійкі до широкого спектра хімічних засобів захисту та можуть застосовуватися з ними одночасно. Та й в цілому інокулянт виготовляється з дотриманням екобезпечних технологій, тому застосовується в тому числі й в органічному виробництві.

Читайте також

Ключ до успішного бізнесу

пн, 03/22/2021 - 11:33
Переваги карток «Ключ до рахунку» для ФОП від ПриватБанку, про які варто пам’ятати

Як Meest перетворює коронавірусні виклики на інноваційні рішення: інтерв’ю Ростислава Кісіля

пн, 02/22/2021 - 16:45
Ми поговорили про те як пандемія прискорила розвиток логістичної галузі і які інноваційні рішення були представлені на ринку

Марина Харрісон: “Основні пріоритети для нас — різноманітність та інклюзивність”

пт, 12/04/2020 - 15:33
Віце-президентка з персоналу Carlsberg Ukraine Марина Харрісон — про шанси для молодих талантів, ДНК компанії та “Управління з турботою”.

Великий малий: відновлення економіки світ покладає на МСБ

чт, 10/29/2020 - 14:00
Попри руйнівні наслідки коронакризи малий та середній бізнес продовжує тримати економіку країн у всьому світі. Україна — не виключення

Код доступності: 5-7-9

пн, 10/26/2020 - 14:38
Запустивши програму доступного кредитування мікро- та малого бізнесу, влада зазнала критики і була змушена змінювати її формат.

Тримай кишеню ширше: де МСБ взяти кредит, якщо банки відмовили

пн, 10/26/2020 - 14:28
Рішення на будь-який смак пропонують фінансові компанії. В Україні бум небанківського кредитування бізнесу.