Перейти к основному содержанию

100-мільярдна заборгованість "Нафтогазу " буде оплачена українськими споживачами - експерт

пт, 09/25/2020 - 13:24

Більша частина цього боргу виникла не через несплату рахунків українцями, а через непрофесійні дії держорганів і, зокрема, Кабміну, вважає Валентин Землянський

Законопроекти, що лобіюються в інтересах НАК "Нафтогаз України", призведуть до того, що 100-мільярдна заборгованість" Нафтоказу " буде оплачена українськими споживачами.

Про це повідомляє Delo.ua з посиланням сторінку в Facebook енергетичного експерта Валентин Землянського.

"Низка народних депутатів активно лобіює інтереси "Нафтогазу", просуваючи наступні законопроекти: зміни до Закону України "Про ринок природного газу"(№3800); зміни до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" та до Податкового кодексу України (№4119 та №4120). Але запропоновані в цих законопроектах варіанти вирішення проблеми боргів так чи інакше призведуть до того, що споживач буде платити більше. Навіть варіант компенсації заборгованості з використанням коштів державного бюджету, по суті, є способом перекласти кошти з кишені кожного українця в кишеню "Нафтогазу", — констатує експерт.

Землянський вказує на те, що так зване "відкриття" газового ринку, яке вже з 1 серпня за словами голови правління НАК "Нафтогаз України" Андрія Коболєва мало звільнити українців від "газового рабства", не змогло вирішити головної проблеми компанії — 100-мільярдної заборгованості, накопиченої за період дії ПСО.

Що цікаво, більша частина цього боргу виникла не через несплату рахунків українцями, а через непрофесійні дії держорганів і, зокрема, Кабінету Міністрів.

"У той же час "Нафтогаз" блокує через депутатів розгляд законопроекту №3800-1, в якому запропоновано механізм списання накопиченої між учасниками механізму ПСО заборгованості, що не торкнеться кишені пересічних українців", — зауважує він. Цей варіант вирішення проблеми природно не влаштовує "Нафтогаз", відзначає аналітик.

"Це рубікон між державною (кожного українця) і особистою шерстю, як казав один відомий кіногерой", — іронізує Землянський.

Читайте також

Україна готує контракт на закупівлю французьких локомотивів Alstom - посол

вт, 01/19/2021 - 18:50
Україна готує контракт на закупівлю електровозів компанії Alstom, який може бути підписаний під час візиту в Україну президента Франції Еммануеля Макрона. Про це повідомив посол України у Франції Вадим Омельченко під час онлайн конференції "Сім років після Майдану".

Оформити відправлення за 30 секунд: Meest запустив чатботи у Viber та Telegram

вт, 01/19/2021 - 17:59
Створювати, оплачувати та відстежувати посилки тепер можна у популярних месенджерах

Ізраїльська компанія почала випускати батареї для електрокарів, що заряджаються за 5 хвилин

вт, 01/19/2021 - 16:54
Ізраїльська компанія StoreDot вперше почала виробляти акумулятори, здатні повністю заряджатися за 5 хвилин, повідомляє The Guardian. Такі батареї істотно прискорять і без того зростаючу популярність електромобілів.

В Україні зросла кількість вакансій з віддаленої роботи

пн, 01/18/2021 - 19:03
Після посилення карантину 8 січня 2021 року в Україні на 26% зросла кількість вакансій для дистанційної роботи.

Уряд знизив ціну на газ для населення до 6,99 грн за кубометр

пн, 01/18/2021 - 12:13
Уряд тимчасово встановив граничну ціну на газ для населення - 6,99 грн за куб. Така ціна діятиме з 1 лютого і до завершення опалювального сезону або до завершення карантину.

Українець, який створив PayPal і Affirm, став мільярдером

сб, 01/16/2021 - 09:51
Вартість акцій Affirm подвоїлася, і статок засновника компанії, уродженця Києва, зріс до $2,7 млрд.