Перейти к основному содержанию

ФОПи вийшли під Верховну Раду на протест проти касових апаратів

вт, 09/15/2020 - 15:42

Під будівлею Верховної Ради представники бізнесу протестують проти запровадження програмних реєстраторів розрахункових операцій (РРО) та вимагають скасувати низку законів.

В акції беруть участь кілька сотень осіб, передає «Укрінформ».

Учасники заходу наголошують, що виступають проти тотальної фіскалізації, яка шкодить малому та мікробізнесу.

Зокрема, вони вимагають скасувати прийняті у вересні 2019 року закони:

  • №128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг»;
  • № 129-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг».

Саме цими законами були запроваджені програмні РРО.

Підприємці також наполягають на скасуванні Закону №367-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зменшення тиску на бізнес з боку органів ринкового нагляду», прийнятого 12 грудня 2019 року. Низка його норм, за їхніми словами, значно ускладнює їхню діяльність.

Як повідомлялося раніше, безкоштовне фіскальне рішення для програмного РРО — «РРО в смартфоні» стало доступним для повноцінного використання на добровільній основі з 1 серпня 2020 року.

Запровадження «РРО в смартфоні» відбуватиметься в кілька етапів:

  • з 1 серпня 2020 року розпочався перший етап змін у законодавстві, спрямованих на детінізацію розрахунків в сфері торгівлі і послуг, запроваджується можливість використання ПРРО, в тому числі й безкоштовного програмного продукту ДПС.
  • з 1 січня 2021 року розпочнеться другий етап – використання РРО для певних видів діяльності ІІ-IV груп фізичних осіб-підприємців стане обов’язковим;
  • з 1 квітня 2021 року стартує третій етап – застосування РРО (традиційних або програмних) стане обов'язковим для фізичних осіб-підприємців, які є платниками єдиного податку 2, 3, 4 груп незалежно від видів діяльності.

Фото: Укрінформ

Читайте також