Перейти к основному содержанию

До кінця року долар коштуватиме 29-30 грн — прогноз ICU

вт, 09/15/2020 - 14:31

Гривня девальвує до 29-30 грн за долар на кінець 2020 року, а до кінця 2021-го становитиме 29,5-30,5 грн за долар.

Такий прогноз робить керівник підрозділу ICU з фінансового аналізу корпорацій Олександр Мартиненко, передає «Інтерфакс-Україна».

«Ми очікуємо на кінець року прогноз у межах діапазону 29-30 грн/$. Наступного року поступове м'яке послаблення гривні триватиме», - сказав він.

За його словами, зараз спостерігається жвава риторика щодо курсу: про те, як він, на думку деяких аналітиків, оглядачів і навіть членів уряду, має допомагати виконувати бюджет, підтримувати експортерів.

«Відповідно сформувалися серйозні негативні очікування щодо подальшого послаблення гривні. І наразі вони, на наш погляд, продовжують «висіти» певним вантажем на обмінному курсі», — пояснив Мартиненко.

Це, а також очікуване зростання дефіциту балансу поточного рахунку створюватиме тиск на обмінний курс, підсумував експерт.

На послаблення курсу у 2021 році зіграє погіршення торговельних позицій України, однак підтримуватимуть курс і платіжний баланс кошти від міжнародних кредиторів і приплив інвестицій, вважає Мартиненко.

Що стосується поточного рахунку, то ICU поліпшила його прогноз у 2020 році до $6,2 млрд, або 4,2% ВВП.

Як пояснив Мартиненко, скорочення попиту на імпорт, обмеження подорожей і зниження виплат інвестиційного доходу виявилися сильнішими за очікувані, проте грошові перекази були досить стійкими.

У 2021-му поточний рахунок повернеться до дефіциту — $3,7 млрд або 2,4% ВВП, прогнозують в ICU.

Читайте також