Перейти к основному содержанию

За вихідні: рейтинг «Укрзалізниці», штраф «Тедіс» та перший ресторан McDonald's без традиційної електроенергії

пн, 09/14/2020 - 10:49

Огляд найважливіших новин за вихідні, що минули

Зеленський доручив розширити програму «Доступні кредити 5-7-9%» на фермерів

Президент України Володимир Зеленський доручив Міністерству розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства розширити програму «Доступні кредити 5-7-9%» на фермерів, які постраждали від посухи.

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Офісу президента.

«Я говорив з фермерами. Поставили завдання. Крім програми «5-7-9%», буде виділено частину в цій програмі для фермерів. Перш за все для тих, які постраждали від посухи в Україні», – зазначив Зеленський під час робочої поїздки до Одеської області.

Крім того, профільні міністерства мають розробити програми зрошування та страхування врожаю.

АМКУ виграв апеляцію у «Тедіс»: компанія сплатила ще 131 млн грн штрафу

Північний апеляційний госпсуд відмовив «Лідертано Холдінгс Лтд» у визнанні недійсним рішення Антимонопольного комітету від грудня 2016 року про накладення на «ТЕДІС Україна» штрафів у понад 431 млн грн за зловживання монопольним становищем., повідомляє пресслужба АМКУ.

Упродовж 2017-2018 років «ТЕДІС» оскаржував рішення Комітету, однак програв в усіх трьох інстанціях.

Після цього позов з вимогою скасувати штраф подала компанія «Лідертано Холдінгс Лтд», яка формально є одним із засновників ТОВ «ТЕДІС Україна».

У ході засідання Північний апеляційний господарський суд закрив провадження у цій справі.

Раніше «ТЕДІС» сплатив частину штрафу в розмірі 300 млн грн. Після рішення суду до державного бюджету має надійти іще 131 млн грн.

Fitch підвищив рейтинг «Укрзалізниці»

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings 11 вересня підтвердило довгостроковий рейтинг АТ «Укрзалізниця» на рівні «B» зі стабільним прогнозом і видалило його зі списку Rating Watch Negative (RWN).

Про це повідомляє ЦТС з посиланням на інформацію, розміщену на сайті Fitch Ratings.

Як сказано в коментарі Fitch Ratings, видалення «Укрзалізниці» зі списку RWN відображає поліпшення поточної ліквідності УЗ після продовження терміну погашення банківського кредиту від «Ощадбанку» ($200 млн) на три роки до липня 2023 року. Це дозволить УЗ задовольнити прогнозовані потреби в обслуговуванні боргу в другому півріччі 2020 року і в 2021 році.

«Ми розглядаємо ліквідність УЗ як структурно слабку і волатильную, що разом з потенційною невизначеністю на ринках капіталу, привело нас до перегляду нижчого автономного кредитного профілю (SCP) УЗ до «В-» з «В».

Як інформують у Fitch Ratings, довгостроковий рейтинг «Укрзалізниці» на рівні «В» був сформований з урахуванням SCP УЗ на рівні «В-» і рейтингу України, як власника АТ УЗ, на рівні «B».

«Наступні піки виплат УЗ будуть в травні і вересні 2021 року, до яких у компанії є достатньо часу, щоб підготуватися. Тому ми розглядаємо джерела ліквідності (доступні кошти і невикористані кредитні лінії) як достатні для виконання планових виплат по обслуговуванню боргу на 2020 і 2021 роки», – відзначили в рейтинговому агентстві.

Раніше повідомлялося, що в липні агентство Standard & Poor's підвищило довгостроковий кредитний рейтинг АТ «Укрзалізниця» до рівня «B-» з «CCC».

27 липня «Укрзалізниця» заявляла, що українське дочірнє підприємство «Ощадбанку» реструктуризувало її борги на суму близько $200 млн, що підлягали погашенню до кінця липня. Реструктуризація проведена на термін до 3 років з можливістю дострокового погашення.

Дефіцит бюджету США перевищив $3 трлн

Дефіцит федерального бюджету США на кінець серпня перевищив $3 трлн.

Про це з посиланням на звіт Міністерства фінансів США повідомляє Ліга.Бізнес.

За даними Мінфіну, надходження становлять майже $3 трлн, а витрати — близько $6 трлн.

Очікується, що в цілому дефіцит бюджету США 2020 року може досягти $3,3 трлн, оскільки фіскальний рік в країні завершується 30 вересня.

Нагадаємо, у першому кварталі ВВП США впав на 4,8%. Рівень безробіття виріс з рекордно низького рівня 3,5% в лютому до 14,7% в квітні і 13,3% в травні.

ВВП США в другому кварталі скоротився на третину в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Такого падіння економіка країни не відчувала принаймні півстоліття.

Дефіцит бюджету США в липні виріс на рекордні $864 млрд. За дев'ять місяців з початку 2020 фіскального року (почався в жовтні 2019 року) дефіцит державного бюджету США виріс до $2,7 трлн.

McDonald's відкрила перший ресторан, що працює без традиційного електрики

Компанія McDonald's відкрила в американській Флориді ресторан, який черпає енергію з відновлюваних джерел.

Про це повідомляє Ліга.Tech з посиланням на designboom.

МакДоналдс

Ресторан площею 745 квадратних метрів має дах V-подібної форми. Він покритий сонячними панелями, які можуть генерувати 704 700 кВт • год щорічно. У будівлю також інтегровані фотоелектричні скляні панелі.

На зовнішніх стінах ресторану, а це – 158 квадратних метрів, висаджені рослини. Вони потрібні для того, щоб очищати повітря і утримувати воду. Крім цього, ліхтарі на парковці працюють завдяки сонячній енергії.

Протягом 65% днів у році в закладі працюватиме природна вентиляція. Автоматичні вікна-жалюзі реагують на датчики вологості і температури повітря. Вони спрацьовують, коли потрібно включити кондиціонер.

Також на території закладу встановлено стаціонарні велосипеди. З їх допомогою клієнти можуть запускати освітлення фірмової золотистої арки McDonald's.

У McDonald's заявили, що цей ресторан стане навчальним центром для компанії. На його прикладі будуть тестувати подальші кроки щодо зменшення споживання енергії та води. Також корпорація хоче зменшити власні викиди парникових газів – до 2030 року на 36% (в порівнянні з показником в 2015 році).

Читайте також

У топ-10 найбільш інноваційних компаній 2021 року увійшли Apple, Tesla, Huawei, IBM та Pfizer

пн, 04/19/2021 - 09:17
До загального рейтингу з 50 компаній увійшли також Facebook, Johnson&Johnson, Nike, Lenovo, Coca-Cola, IKEA, Adidas, Ebay, Pepsi, Moderna та Disney

Публічна заява бізнесу щодо необхідності законодавчого зниження комісій інтерчейнджу

пн, 04/12/2021 - 17:14
У відповідь на спільну заяву Ощадбанку, ПриватБанку та Райффайзен Банку Аваль від 2 квітня 2021 р. щодо врегулювання питання розміру комісії інтерчейндж в Україні представники українських бізнес-об’єднань, які представляють інтереси більш ніж 300 тисяч роботодавців, звернулись з публічною заявою. Шановні представники медіа!

Компанія KPMG оприлюднила підсумки дослідження «Погляд бізнес-лідерок в Україні. Спецвипуск 2021: COVID-19»

чт, 04/08/2021 - 12:00
На думку більшості учасниць опитування, криза може створити нові можливості для жінок

Китай створить найбільшу хімкомпанію світу

ср, 04/07/2021 - 09:22
Sinochem і ChemChina об'єднаються в межах однієї холдингової компанії, фінансувати і контролювати яку буде держава

В Мінекономіки допускають подальше розширення переліку заборонених до імпорту товарів із РФ

вт, 04/06/2021 - 09:33
Про це повідомив заступник міністра економіки - торговий представник України Тарас Качка

У 2021 році до програми президента України "Велике будівництво" додали новий напрямок

пн, 04/05/2021 - 17:44
Він передбачає реалізацію проектів, які створюватимуть нові робочі місця та зміцнюватимуть економіку України.