Перейти к основному содержанию

Данон в Україні: Проєкт “Нуль відходів на сміттєзвалище”

пт, 09/11/2020 - 09:49

БІЗНЕС представляє чергового учасника ТОП-10 спецпроекту "Ековідповідальне рішення"

Виклик

Підтримка глобального руху відповідального споживання ресурсів планети та зменшення нашого впливу на неї. Прагнення кардинально змінити підхід до збору відходів, зробивши цю послугу максимально зручною для клієнтів, серед яких професійні клієнти HoReCa, трейдери та кінцеві споживачі, співробітники компанії.

Рішення

Наприкінці 2019 р. в рамках глобальної програми “Нуль відходів на сміттєзвалище” Данон в Україні запустив новий спосіб поводження з харчовими відходами, ставши партнером ТОВ “Центр управління відходами”, максимально орієнтованому на дотримання принципу економіки замкненого циклу.

  • Крок 1. Тепер молочні продукти, у яких закінчився термін придатності, відправляються на майданчик “Центру управління відходами”. Тут молочна продукція видаляється від пакування вручну. Кожна пляшка, стаканчик чи пакет відкривається, відділена молочна продукція збирається у спеціальні ємності та в подальшому транспортується на станцію для збору біогазу.
  • Крок 2. Далі відбувається сортування пакування за типом матеріалу та розділення його на окремі елементи: папір, фольгу, пластик, тетра пак. Після чого виконується більш глибоке сортування за видами пластику, паперу. Цей процес також проходить вручну, оскільки лише таким чином можна досягнути максимально якісного сортування упаковки.
  • Крок 3. Після детального сортування упаковка, яка підлягає подальшому переробленню, попадає у спеціально облаштовані мийні машини. Очищення пакування від залишків молочної продукції відбувається без застосування хімічних речовин, оскільки всі стоки, отримані в процесі мийки, також відвозяться на біогазову станцію.
  • Крок 4. Отримані в процесі сортування матеріали направляють на переробні підприємства в якості вторинної сировини.

Від 50 до 80 куб.м біогазу в середньому можна отримати з 1 т молочної продукції.

План

В компанії підрахували, що завдяки такій схемі підготовки відходів до перероблення і утилізації та безпосередньо самому переробленню та утилізації вони досягають подвійної мети, а саме: “Нуль харчових відходів на сміттєзвалище” та близько 97-98% циркулярності у поводженні з харчовими відходами та пакуванням від продукту.