Перейти к основному содержанию

Ferrexpo: проєкт із заміни двигунів старого зразка на е-двигуни з низьким рівнем енергоспоживання

пт, 09/11/2020 - 09:33

БІЗНЕС представляє чергового учасника ТОП-10 спецпроекту "Ековідповідальне рішення"

Виклик

Зменшити споживання енергоресурсів, в тому числі задля значного зниження рівня викидів парникових газів у навколишнє середовище під час виробництва електроенергії.

Покращити надійність обладнання; зробити виробництво Ferrexpo більш довгостроково передбачуваним.

Стратегічна мета

Створити вільне від СО2 виробництво окатків, у такий спосіб знизивши вуглецевий слід.

Ferrexpo активно впроваджує нові технології, такі як заміна двигунів, сонячна енергетика, автономні вантажні автомобілі та багато інших проєктів, для того щоб покращити ефективність, замінити енергоємні вхідні матеріали на більш екологічні та привабити найкращих світових споживачів до власної продукції.

Рішення

1. Комплексна програма заміни двигунів на Полтавському ГЗК та Єристівському ГЗК розпочалась 2017 р., вона розрахована до 2025 р. Загальні інвестиції понад $15 млн, в середньому більше $2 млн на рік

2. За планом, заміні підлягають старі громіздкі двигуни, що використовуються з 1980-х років на обладнанні подрібнювального і збагачувального комплексу та цеху виробництва окатків, на нові, енергоефективні, з низьким рівнем енергоспоживання, виготовлені світовими лідерами відповідно до європейських стандартів ІЕЗ.

3. Даний проєкт є складовою частиною системи екологічних трансформацій у відповідності до затвердженої Радою директорів компанії Ferrexpo інвестиційної, соціальної та екологічної програми.

Загальні інвестиції

понад $15 млн, в середньому більше $2 млн на рік

Результат

Вже замінено 335 одиниць двигунів. До кінця 2020 р. планується замінити більше 450 двигунів. Повна заміна двигунів запланована на кінець 2024-2025 рр.

План

По закінченню реалізації проєкта:

1) споживання електроенергії зменшиться на 10% (під час реалізації — мінімум на 3%)

2) викиди СО2 скоротяться на 60 тис.т щороку