Перейти к основному содержанию

Верховна Рада підтримала стратегію розвитку "Укргідроенерго"

чт, 09/10/2020 - 13:46

Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг підтримав стратегію розвитку ПрАТ "Укргідроенерго" щодо забезпечення регулюючих потужностей енергосистеми України

Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг відвідали Київську ГЕС (м. Вишгород, Київська область) і провели виїзне засідання Комітету у режимі відеоконференції, повідомляє сайт ВР.

Під час засідання генеральний директор ПрАТ "Укргідроенерго" Ігор Сирота представив результати роботи та перспективні проєкти ПрАТ «Укргідроенерго». А також стратегію розвитку компанії щодо забезпечення регулюючих потужностей енергосистеми України.

Зокрема, він поінформував про підсумки роботи компанії за останні 10 років та 2019 рік.

За словами Ігоря Сироти, на сьогоднішній день у компанії працюють 3200 людей. Укргідроенерго має 103 агрегати. За останні 10 років введено 1100 МВт нових потужностей за рахунок запуску трьох нових агрегатів і реконструкції діючих.

Основні напрямки розвитку компанії: будівництво нових об’єктів і реконструкція та модернізація об’єктів, які були побудовані ще у минулому столітті. Дані плани реалізовуються за рахунок коштів Світового банку, кредитування та власних коштів.

Реконструкція полягає у збільшенні термінів експлуатації гідроспоруд на 40-50 років (проєктний термін експлуатації 100 років). На сьогоднішній день така реконструкція проведена більш ніж на 70 агрегатах

Керівник підприємства також повідомив, що у цьому році планується здати в експлуатацію ще один новий агрегат потужністю 324 МВт і провести реконструкцію восьми агрегатів. «Таким чином за десять років компанія ввела 1,5 тисячі МВт нових потужностей», - підсумував він.

Доповідач також зупинився на основних фінансових результатах компанії за останні 10 років: дохід від реалізації електроенергії збільшився в 3,9 рази, чистий прибуток – в 4 рази, реалізовано електроенергії на 25% більше, балансова вартість активів збільшилася у 2,7 рази, а необоротні активи у 2,6 рази. За останні сім років у 9,4 рази збільшились виплати на користь держави.

Водночас, за минулий рік план реалізації електроенергії виконано на 77% через посуху і, як наслідок, зменшення водності. Цю проблему, на думку Ігоря Сироти, може вирішити будівництво двох гідроакумулюючих станцій.

Чистий прибуток компанії за 2019 рік становив 3,2 мільярда гривень, що становить 124% від плану, виплати на користь держави 3,3 мільярда гривень (116%), в тому числі дивіденди 1,1 мільярда (100%).

Серед проблем очільник підприємства назвав сплату дивідендів з капітальних інвестицій, що на його думку, є не правильним, оскільки не дає можливості сплачувати кредити і проводити будівництво та реконструкцію.

Генеральний директор ПрАТ "Укргідроенерго" зауважив, що стратегія розвитку компанії затверджена на 10 років - до 2026 року, і передбачає збільшення робочої потужності на 15%, що дасть можливість забезпечити дефіцит регулюючих потужностей, які є в енергосистемі України і становлять 2,5 тисячі МВт. «Ми бачимо як іде розвиток альтернативних джерел і ми розуміємо, що ця тенденція буде тільки наростати», - сказав він.

Читайте також