Перейти к основному содержанию

Злетіти на водні: виробництво водню з вітру і сонця

ср, 09/09/2020 - 12:24

Команда River Wind Ukraine реалізує проєкт гібридного вітро-сонячного енергетичного кластера для виробництва “зеленого” водню.

Головними характеристиками кластера в акваторії Каховського водосховища є його технологічна інноваційність та повна відповідність новому енергокліматичному світогляду, зафіксованому Паризькою угодою та Водневою стратегією ЄС до 2050 р.

Офшорні турбіни (вітрові агрегати, розміщені на воді. — Ред.) і сонячні панелі з’єднають з водневим заводом і виробництвом аміаку. Енергія, що надходитиме, буде перетворюватися у “зелені” водень і аміак, які відправлятимуть на експорт у країни ЄС, а в перспективі постачатимуть внутрішньому споживачеві — транспортній, аграрній, металургійній галузям, підприємствам ЖКГ тощо.

Для транспортування водню в ЄС використають спеціальні трубопроводи та/або існуючі газопроводи: їхня наявність нині є важливою конкурентною перевагою України в порівнянні, наприклад, з країнами Близького Сходу та Північної Африки. Останні, маючи кліматичні умови для виробництва у великих обсягах сонячної енергії, розглядаються як потенційні експортери “зеленого” водню до Європи, виробничих потужностей якої не вистачає для забезпечення євроринку воднем у повному обсязі.

Безпека виробництва, транспортування і використання водню будуть чітко регламентовані та забезпечені міжнародними стандартами. “Зелений” водень знаходиться на різко зростаючому ринку з низькою конкурентністю, його насичення експерти очікують лише у наступному десятилітті.

“Цей проєкт — не кінцева мета, а “пілот” на найближчі п’ять років, який дозволить сформувати локальний ринок водню для промисловості й транспорту південного сільгоспринку країни,  — розповідає Cергій Коржов, гендиректор River Wind Ukraine. — Крім цього, ми плануємо вийти на ринок аміачних добрив. У команди немає сумнівів щодо появи великої кількості інвестиційних проєктів з водню, що може сформувати цілу “водневу долину” та істотно змінити роль України на енергоринку Європи”.

Читайте також

Ефективне рішення для МСБ

ср, 10/21/2020 - 15:25
Перехід неприбуткових відділів на аутсорс

Комплексна вигода

пн, 10/19/2020 - 15:41
Система Бітрікс24 здатна оптимізувати роботу малого та середнього бізнесу у будь-якій сфері діяльності

Всевидюче око

пн, 10/19/2020 - 15:36
Ефективні рішення від компанії Fly Technology для МСБ в аграрній сфері

Данон в Україні: Проєкт “Нуль відходів на сміттєзвалище”

пт, 09/11/2020 - 09:49
БІЗНЕС представляє чергового учасника ТОП-10 спецпроекту "Ековідповідальне рішення" Виклик Підтримка глобального руху відповідального споживання ресурсів планети та зменшення нашого впливу на неї. Прагнення кардинально змінити підхід до збору відходів, зробивши цю послугу максимально зручною для клієнтів, серед яких професійні клієнти HoReCa, трейдери та кінцеві споживачі, співробітники компанії.

Ferrexpo: проєкт із заміни двигунів старого зразка на е-двигуни з низьким рівнем енергоспоживання

пт, 09/11/2020 - 09:33
БІЗНЕС представляє чергового учасника ТОП-10 спецпроекту "Ековідповідальне рішення" Виклик

Залізне правило: всі відходи металургії — в діло

чт, 09/10/2020 - 14:58
Recycling Solutions: утилізація відходів та побічних продуктів металургійної галузі. БІЗНЕС представляє чергового учасника ТОП-10 спецпроекту "Ековідповідальне рішення" Виклик Реалізувати можливості зі створення товарів з доданою вартістю з відходів та побічних продуктів чорної металургії, яка утворює близько 80% всіх відходів країни, збільшити обсяги утилізації та зменшити вплив на екологію. Рішення