Перейти к основному содержанию

Злетіти на водні: виробництво водню з вітру і сонця

ср, 09/09/2020 - 12:24

Команда River Wind Ukraine реалізує проєкт гібридного вітро-сонячного енергетичного кластера для виробництва “зеленого” водню.

Головними характеристиками кластера в акваторії Каховського водосховища є його технологічна інноваційність та повна відповідність новому енергокліматичному світогляду, зафіксованому Паризькою угодою та Водневою стратегією ЄС до 2050 р.

Офшорні турбіни (вітрові агрегати, розміщені на воді. — Ред.) і сонячні панелі з’єднають з водневим заводом і виробництвом аміаку. Енергія, що надходитиме, буде перетворюватися у “зелені” водень і аміак, які відправлятимуть на експорт у країни ЄС, а в перспективі постачатимуть внутрішньому споживачеві — транспортній, аграрній, металургійній галузям, підприємствам ЖКГ тощо.

Для транспортування водню в ЄС використають спеціальні трубопроводи та/або існуючі газопроводи: їхня наявність нині є важливою конкурентною перевагою України в порівнянні, наприклад, з країнами Близького Сходу та Північної Африки. Останні, маючи кліматичні умови для виробництва у великих обсягах сонячної енергії, розглядаються як потенційні експортери “зеленого” водню до Європи, виробничих потужностей якої не вистачає для забезпечення євроринку воднем у повному обсязі.

Безпека виробництва, транспортування і використання водню будуть чітко регламентовані та забезпечені міжнародними стандартами. “Зелений” водень знаходиться на різко зростаючому ринку з низькою конкурентністю, його насичення експерти очікують лише у наступному десятилітті.

“Цей проєкт — не кінцева мета, а “пілот” на найближчі п’ять років, який дозволить сформувати локальний ринок водню для промисловості й транспорту південного сільгоспринку країни,  — розповідає Cергій Коржов, гендиректор River Wind Ukraine. — Крім цього, ми плануємо вийти на ринок аміачних добрив. У команди немає сумнівів щодо появи великої кількості інвестиційних проєктів з водню, що може сформувати цілу “водневу долину” та істотно змінити роль України на енергоринку Європи”.

Читайте також

Під пильним наглядом

пт, 04/02/2021 - 11:30
“Нова нормальність”, або Як убезпечити бізнес від атак хакерів

Silvaco купує компанію що розробляє рішення в сфері автоматизації проектування інтегральних мікросхем POLYTEDA CLOUD

вс, 01/24/2021 - 12:34
Придбання розширює можливості компанії по швидкій фізичній перевірці конструкцій ІС перед створенням і виробництвом масок.

Оформити відправлення за 30 секунд: Meest запустив чатботи у Viber та Telegram

вт, 01/19/2021 - 17:59
Створювати, оплачувати та відстежувати посилки тепер можна у популярних месенджерах

Помістити в матрицю

ср, 12/09/2020 - 11:35
Світ спостерігає за революцією в технологіях управління людськими ресурсами. HR стає полігоном випробування новітніх IT-розробок

А поговорити?..

пт, 12/04/2020 - 15:09
В умовах пандемії українські компанії роблять ставку на HR-ботів і штучний інтелект, запозичуючи провідні західні технології

Ефективне рішення для МСБ

ср, 10/21/2020 - 15:25
Перехід неприбуткових відділів на аутсорс