Перейти к основному содержанию

За вихідні: інтерактивна карта від «Укрзалізниці», поставка пшениці до Саудівської Аравії та новий завод Samsung

пн, 09/07/2020 - 10:38

Головні новини, що сталися цими вихідними

Fitch підтвердив рейтинг України «B»

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило довгостроковий рейтинг дефолту емітента (РДЕ) України в іноземній валюті на рівні «B» зі стабільним прогнозом.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Рейтинги України відображають її макроекономічну політику, що заслуговує довіри, яка дозволила знизити інфляцію і звузити бюджетний дефіцит до викликаного коронавірусом шоку, а також історію міжнародної підтримки», - наголошує агентство.

Водночас, зазначає Fitch, цим сильним сторонам протиставляються низька зовнішня ліквідність при високих потребах у фінансуванні, пов'язаних із виплатами великих суверенних боргів, уразливий, хоча і вдосконалюваний банківський сектор, і слабкі показники корпоративного управління.

«Шок через коронавірус, принаймні тимчасово, повернув назад поліпшення, досягнуті Україною за останні роки в плані зниження боргового тягаря, нормалізації перспектив зростання після геополітичної та економічної кризи 2014-2015 років ...», - додає агентство.

За оцінками Fitch, Україна задовольнила майже 68% своїх потреб у фіскальному фінансуванні на 2020 рік у розмірі $23,5 млрд. Агентство очікує виділення цього року ще одного траншу за програмою stand by МВФ ($0,7 млрд) і першого траншу нової позики макрофінансової допомоги ЄС на EUR1,2 млрд, що разом із доступною внутрішньою ліквідністю і залишками Держказначейства надають можливості задовольнити фінансові потреби, що залишилися.

Fitch прогнозує міжнародні резерви України на кінець 2020 року $27,4 млрд у порівнянні з $29 млрд на початку вересня.

«Продовження взаємодії з МВФ є ключовим для України для збереження доступу до зовнішнього фінансування. Однак ризики реалізації програми stand by МВФ значні, враховуючи погану репутацію України щодо виконання попередніх програм і потенційні судові рішення і законодавчі ініціативи, які ведуть до відкоту реформ», - йдеться в релізі.

На думку Fitch, несподівані і часті зміни в уряді на початку року, особливо на ключових економічних постах, таких як міністр фінансів, і політичний тиск на НБУ, що призвело до відставки глави в липні, створюють політичну невизначеність.

«Окрім підриву насилу заробленої довіри до політики, зниження незалежності центрального банку може привести до відкоту в макроекономічній та фінансовій стабільності, обмежити доступ до зовнішнього фінансування і підвищити вразливість України перед потрясіннями», - зазначає агентство.

Агентство очікує, що інфляція до кінця 2020 року наблизиться до цільового показника НБУ 5%, у наступному складе 5,3%, а в 2022 році - 5,7%.

Fitch зберіг свій квітневий прогноз, згідно з яким у 2020 році економіка України скоротиться на 6,5, проте в 2021 році зростання складе 3,8%, а в 2022 році - 3,5%.

«Однак ризики погіршення наших прогнозів зберігаються, з огляду на невизначеність щодо масштабів і тривалості спалаху коронавірусу», - зазначило агентство.

Fitch прогнозує, що дефіцит зведеного бюджету досягне 6,5% ВВП в 2020 році і поступово скоротиться до 5,4% ВВП в 2021 і 4,2% в 2022 році.

За оцінками агентства, держборг України збільшиться з 44,4% в минулому році (з гарантованим боргом - 50,5%) до 57,4% ВВП (65,1%) цього року і 60% до 2022 року.

Україна вперше за 12 років поставляє пшеницю в Саудівську Аравію

Українська компанія відправила вантажне морське судно класу Panamax з 60 тис. тонн пшениці з морпорту «Чорноморськ» до Саудівської Аравії. Це перша поставка за 12 років.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Компанія «Континентал Фармерз груп» разом зі своїм акціонером — Saudi Agricultural Investment and Livestock Company (SALIC) – виграла тендер, оголошений саудівським державним закупівельником Saudi Arabia Grain Organization (SAGO), на поставку 60 тис. тонн пшениці.

Вантаж до Саудівської Аравії орієнтовно прибуде 17 вересня.

За словами генерального директора «Континентал Фармерз групп» Георга фон Нолкена, ця поставка, що є першим прямим експортом для «Континентал», має важливе значення не тільки для компанії, а й для України.

«Я впевнений, що це безумовно хороший показник і явний сигнал про серйозні інвестиційні наміри Саудівської Аравії щодо України», – повідомив він журналістам.

У свою чергу посол Королівства Саудівська Аравія в Україні Мухаммад Сулейман аль-Мусгер зазначив, що Саудівська Аравія планує розвивати співпрацю в агропромисловій та оборонних сферах. Анонсував спрощення безвізового режиму між країнами.

Salic заснована в 2012 році. Її єдиним акціонером є державний інвестиційний фонд Саудівської Аравії. Компанія інвестує у виробництво сільськогосподарської та тваринницької продукції.

«Укрзалізниця» планує розробити інтерактивну карту руху потягів

АТ «Укрзалізниця» планує запустити інтерактивну карту руху потягів, завдяки якій автоматизувати процеси руху поїздів.

Про це у своєму телеграм-каналі повідомив глава УЗ Володимир Жмак.

Він зазначив, що за перший тиждень після призначення головою компанії, він провів нараду щодо шляхів оптимізації руху.

«Зараз ми вже можемо говорити про наявність рішень з питань пропускної здатності окремих ключових ділянок і тягового потенціалу, необхідного для забезпечення перевезень, щодо збільшення плеча обслуговування одним локомотивом, з електрифікації певних ділянок з метою вивільнення тепловозів і поліпшення експлуатаційної роботи», – зазначив Жмак.

За його словами, в результаті втілення цих рішень «Укрзалізниця» зможе вивільнити локомотиви з одних ділянок і передати їх для використання на інших – де є нестача тяги. Це, у свою чергу, дозволить перевозити більше вантажів і доставляти їх швидше, і зробить УЗ більш привабливою і зручною для бізнесу.

«Наступний крок – запуск інтерактивної карти руху, що дозволить автоматизувати процеси руху і відстежувати їх в реальному часі 24/7. Пакет рішень вже готовий для обговорення на засіданні правління компанії», — наголосив він.

Як раніше повідомляв БІЗНЕС, 26 серпня Кабмін призначив Володимира Жмака головою правління «Укрзалізниці».

Samsung побудує найбільший завод з виробництва ліків

Samsung профінансує близько 2 мільярдів доларів в будівництво заводу з виробництва ліків, який повинен стати найбільшим такого роду об'єктом у світі після завершення робіт у 2022 році.

Про це пише «Економічна правда» з посиланням на The Wall Street Journal.

Повідомляється, що компанія робить ставку на подальше зростання ринку біологічних лікарських препаратів завдяки змінам в галузі, пов'язаних з пандемією коронавірусної інфекції.

Завод, який отримав назву Super Plant, стане четвертим підприємством Samsung BioLogics Co., біофармацевтичної підрозділу Samsung. Його площа складе приблизно 230 тис. квадратних метрів, що трохи перевищує за розмірами паризький Лувр.

Мета Samsung полягає в тому, щоб скористатися безпрецедентним зростанням попиту, спровокованим пандемією COVID-19, з урахуванням тенденції збільшення обсягів виробництва ліків в світі, зазначає WSJ.

Lego планує відкрити 120 нових магазинів в цьому році

Компанія Lego планує відкрити 120 нових магазинів цього року.

Про це з посиланням на Retail Gazette повідомляє «Економічна правда».

Компанія повідомила про зростання продажів в першій половині року.  На карантині набори користувалися великою популярністю, зокрема, серед дорослих покупців.

«Близько 80 нових торгових точок будуть у Китаї. На даний час у компанії 612 магазинів по всьому світу», – зазначив виконавчий директор Lego Нільс Крістіансен.

За його словами, перехід до онлайн-покупок до пандемії допоміг компанії під час ізоляції.

Читайте також

Боєприпасну галузь треба створювати з нуля — Укроборонпром

пн, 11/30/2020 - 10:27
Сьогодні армія закуповує всі боєприпаси або використовує складські залишки. В Укроборонпромі немає проектів з виробництва дрібного калібру.

Уряд планує збільшити держбюджет на 7,5 млрд грн за рахунок грального бізнесу

пт, 11/27/2020 - 16:57
Загалом у другому читанні законопроекту про держбюджет його доходну частину збільшать на 20,9 млрд грн.

Офіс Генпрокурора з травня розглянув 80 справ щодо тиску на бізнес

пт, 11/27/2020 - 12:15
Офіс займався насамперед шахрайством та рейдерством, які були можливі при бездіяльності або прямому сприянні правоохоронців.

Підвищення мінімалки до 6500 грн з середини 2021 року можуть перенести на грудень

чт, 11/26/2020 - 18:04
За словами депутата Железняка, претензії МВФ щодо зменшення дефіциту бюджету, перегляду прогнозу і збільшення мінімалки задоволені.

Бізнес закликає владу не обмежувати торгівлю в грудні

чт, 11/26/2020 - 12:14
На основі думок провідних фахівців-практиків з медичних питань ділова спільнота запропонувала Кабміну та парламенту цілий комплекс заходів, як мінімізувати подальший негативний вплив пандемії на суспільство та бізнес.

Збиток "Нафтогазу" за 9 місяців склав 17 млрд грн

чт, 11/26/2020 - 11:49
Збитки компанія пояснює падінням попиту і низькими цінами на газ.