Перейти к основному содержанию

Уряд встановив норми подачі води на зрошення та осушення сільгоспземель

пт, 09/04/2020 - 13:03

Уряд схвалив постанову Кабінету Міністрів України «Про нормативи екологічно безпечного зрошення, осушення, управління поливами та водовідведенням».

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів.

Зокрема, документом унормовуються заходи, необхідні для проведення гідротехнічної меліорації. Завдяки цьому буде зменшено витрати водних ресурсів при зрошенні та осушенні сільськогосподарських культур.

Зазначається, що застосування уніфікованих нормативів дозволить запобігти розвитку деградації земель та ґрунтів, через нераціональне використання водних ресурсів та незбалансовану сільськогосподарську діяльність.

«До сьогодні в Україні не було встановлено оптимальних норм подачі води на зрошення та норми осушення. Усі наявні методики та рекомендації були розрізнені та не мали єдиних підходів. Врегулювання питання екологічно безпечного зрошення особливо важливе в умовах загострення дефіциту водних ресурсів. Це єдиний шлях для раціонального та ефективного використання водних ресурсів», – зауважив міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський.

Крім того, міністр наголосив, що завдяки цьому документу буде розв’язано проблему державного регулювання меліорації. Це означає, що Україна тепер матиме єдині підходи для нормування показників безпечного зрошення, осушення, управління поливами та водовідведенням.

Завдяки уніфікації норм ми підвищимо продуктивність сільськогосподарських культур на 10-15% та мінімізуємо негативний вплив зрошення на ґрунти та навколишнє середовище.

До того ж, застосування такого нормування та зважаючи на значний об’єм води, який використовується при зрошенні, можна досягти економії до 500 млн куб. м води на рік.

Довідково:

На сьогодні в Україні налічується близько 5,5 млн га меліорованих земель (з урахуванням тимчасово окупованих територій), з яких 2,2 млн га обліковуються як зрошувані та 3,3 млн га – осушені.

Основне навантаження на використання водних ресурсів несе зрошувальне землеробство. Так, за даними форми звітності № 2ТП-водгосп (річна), у 2019 році на потреби сільського господарства було використано майже 1,8 млрд. куб. м води, з яких на потреби зрошення понад 1,3 млрд куб. м.

Читайте також

55% підприємств МСБ у ЄС можуть закритися протягом року через нову хвилю COVID-19 ‒ McKinsey

чт, 10/22/2020 - 16:38
МВФ закликає уряди країн ЄС подвоїти державну підтримку малих та середніх підприємств.

Видавництво Vivat почало друк ще 15 тис примірників "Справи Василя Стуса"

чт, 10/22/2020 - 13:26
5% від продажів нового накаладу Vivat перерахує на проект "Історична правда" Вахтанга Кіпіані

Ціна автогазу зросла до 12,45 грн/л

ср, 10/21/2020 - 16:12
Великі роздрібні мережі 21 жовтня підвищили вартість скрапленого газу в межах 5-30 коп./л.

Правління НБУ позбавило Катерину Рожкову повноважень

ср, 10/21/2020 - 13:00
Правління позбавило Рожкову контролю над шістьма ключовими для нагляду за банківським ринком департаментами та передала їй три підрозділи, які не відіграють суттєвого значення

Розробники представили Зеленському результати доклінічної фази дослідження української вакцини проти COVID-19

вт, 10/20/2020 - 17:27
Розробка дозволяє припустити, що майбутній препарат допоможе боротися і з новими видами коронавірусних інфекцій, які постійно мутують. 

Ціни на житлову нерухомість в липні-вересні 2020 року зросли на 10% - Держстат

вт, 10/20/2020 - 17:23
Найбільше зростання цін на первинному ринку житла в III кварталі спостерігається на однокімнатні квартири.