Перейти к основному содержанию

Юлія Завалішина: “Всі звинувачення на адресу компанії надумані і необґрунтовані”

пт, 09/04/2020 - 11:19

Директор з корпоративних та юридичних питань “Імперіал Тобакко” в Україні — щодо процесу проти АМКУ.

Антимонопольний комітет України (АМКУ) наклав безпрецедентно великий штраф на найбільших вітчизняних виробників сигарет та дистриб’ютора “Тедіс Україна”. Це сталось майже рік тому. І досі звинувачення та штраф оскаржуються у судовому порядку. БІЗНЕС розпитав про цей процес директора з корпоративних та юридичних питань “Імперіал Тобакко” в Україні Юлію Завалішину.
 

- Які основні аргументи використовує “Імперіал Тобакко”?

- Позиція “Імперіал Тобакко” щодо рішення АМКУ є однозначною і рішучою: всі звинувачення на адресу компанії надумані і необґрунтовані. 2010-2011 рр. саме АМКУ видав компанії “Мегаполіс-Україна” (з 2016 р. — “Тедіс Україна”) численні дозволи на концентрацію ринку дистрибуції сигарет, в результаті якої на ньому й залишився лише один дистриб’ютор.

Багато років поспіль цей державний орган не вважав подібний стан речей порушенням антимонопольних принципів та законодавства у сфері конкуренції. І ось тепер, намагаючись відвернути увагу громадськості від реальних причин створення монополії на ринку дистрибуції сигарет, АМКУ звинувачує у змові з метою не допустити на оптовий ринок сигарет інших гравців — міжнародні тютюнові компанії! Крім того, АМКУ звинувачує тютюнові компанії у синхронному ціноутворенні, ігноруючи при цьому пояснення щодо законодавчих змін у сфері оподаткування.

Згідно з Податковим кодексом України, щороку ставки акцизного податку на тютюнові вироби зростають щонайменше на 20%, що є єдиною причиною збільшення цін на сигарети. Тютюнові компанії лише виконують закон, і жодної змови за цим немає. Загалом аргументи і докази непричетності компанії до ситуації на ринку дистрибуції сигарет — це 17 томів матеріалів, включаючи незалежний економічний аналіз та оцінки авторитетних міжнародних консультантів у сфері економіки та конкуренції, висновки провідних українських експертів, а також визнаних правознавців-вчених у сфері антимонопольного регулювання та права ЄС. Всі вони одноголосно підтримали нашу правову позицію та визнали звинувачення АМКУ неправомірними та надуманими.

- Після програшу у суді першої інстанції “Імперіал Тобакко” наприкінці липня оплатила 460 млн грн штрафу, що було накладено АМКУ. Поясніть логіку цього
рішення.


- Компанія сплатила АМКУ штраф у повному обсязі, керуючись міркуваннями захисту нашого бізнесу та наших активів. З одного боку, оплата штрафу зумовлена бажанням уникнути нарахування щоденної пені із прострочення оплати штрафу.
 

Вона, відповідно до ст.56 Закону України “Про захист економічної конкуренції”, становить 1,5% суми штрафу. З іншого боку, АМКУ звернувся до суду з додатковим позовом про примусове стягнення штрафу з тютюнових компаній з вимогою накласти арешт на рахунки компаній виробників. Таким чином, у разі несплати штрафу операційну діяльність компанії було б заблоковано.


Але всупереч усім несприятливим факторам бізнес “Імперіал Тобакко” повинен стабільно працювати, платежі у бюджети всіх рівнів та виплати заробітної плати — своєчасно здійснюватись, а людські та фінансові ресурси компанії ми маємо зосереджувати на виробництві та реалізації продукції підприємства. Тому штраф ми оплатили, але поставили АМКУ до відома, що не згодні з його рішенням, платіж є виключно вимушеним кроком.
 

- Які подальші заходи для захисту своїх прав, честі
і гідності планує вжити компанія?

 

- “Імперіал Тобакко” вже подала апеляційну скаргу на рішення суду першої інстанції, і найближчим часом ми чекаємо на початок судового розгляду. Одночасно з оскарженням рішення в українських судах ми ініціювали процес розгляду справи в Міжнародному інвестиційному арбітражі на основі Угоди між Сполученим Королівством Великобританії та Північної Ірландії з Україною про сприяння та взаємний захист інвестицій. Ми не маємо сумнівів щодо отримання справедливого рішення і компенсації наших
втрат
.

Читайте також

Янко Ніколов - “Сьогодні ми активно працюємо над цифровими рішеннями для добровільного медичного страхування ”

пн, 04/05/2021 - 15:25
Голова правління страхової компанії Євроінс Україна

Кіберпростір — це загальна територія. Як бізнесу вберегти себе від кіберзагроз

пт, 04/02/2021 - 13:35
Денис Несін — Chief Information Officer холдингу TECHIIA. Експерт в IT і Information Security.

Олексій Філановський: про карго-культ, реалії українського маркетингу, і те, що варто знати про ваших клієнтів

чт, 04/01/2021 - 15:22
І про те, що рухає бізнес уперед

Андрій Артюхов - “Пандемія відобразилась на туристичному страхуванні через зменшення кількості подорожуючих”

чт, 04/01/2021 - 12:54
Голова правління страхової компанії VUSO

Руслана Палайда - “КАСКО в смартфоні — вже реальність”

чт, 04/01/2021 - 11:45
Заступниця голови правління страхової компанії UNIVERSALNA

Яцек Адріан Матусяк - “Головний слоган 2020 року — це безпека та мінімізація ризиків”

чт, 04/01/2021 - 09:01
Голова правління страхової компанії “ПЗУ Україна”