Перейти к основному содержанию

Японське агентство R&I підвищило кредитний рейтинг України з «B» до «B+»

чт, 09/03/2020 - 16:55

Японське рейтингове агентство Rating and Investment Information (R&I) підвищило суверенний кредитний рейтинг України з «B» до «B+», прогноз – «стабільний».

Про це з посиланням на пресслужбу агентства повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«З урахуванням зроблених на сьогоднішній день зусиль з фіскальної консолідації і підвищення стійкості до зовнішніх шоків, очікується, що економічні та фіскальні умови покращаться в 2021 році і в наступний період», — пояснило агентство своє рішення.

R&I відзначило, що фінансова підтримка України з боку Міжнародного валютного фонду, Світового банку і Європейського союзу допоможе задовольнити потреби уряду у фінансуванні.

Агентство також очікує, що поліпшена політична і соціальна стабільність під лідерством президента Володимира Зеленського дозволить уряду сфокусуватися на відновленні економіки країни.

Серед інших позитивів, R&I звертає увагу на зростання міжнародних резервів до кінця липня 2020 року до $28,8 млрд, або 4,9 місяця імпорту, а також скорочення валового зовнішнього боргу до 75,8% ВВП, в тому числі з терміном погашення до року – до 29,3% ВВП. У результаті відношення короткострокового зовнішнього боргу до міжнародних резервів знизилося приблизно до 1,6 з більш ніж 2, яке було до попереднього року.

У той же час ліквідність уряду в іноземній валюті викликає невелике занепокоєння агентства.

Банківський сектор підвищив прибутковість і, підтримуваний зростанням депозитів, зберігає стабільність у сфері ліквідності, відзначається в релізі.

«R&I буде стежити за їх (уряду і Нацбанку — ред.) зусиллями щодо забезпечення фінансової стабільності, оскільки очікується, що вплив коронавірусу буде проявлятися в майбутньому», — зазначено в документі.

На думку агентства, головними пріоритетами фіскальної політики уряду є стримування епідемії, зміцнення системи охорони здоров'я і відновлення економіки.

Читайте також

У топ-10 найбільш інноваційних компаній 2021 року увійшли Apple, Tesla, Huawei, IBM та Pfizer

пн, 04/19/2021 - 09:17
До загального рейтингу з 50 компаній увійшли також Facebook, Johnson&Johnson, Nike, Lenovo, Coca-Cola, IKEA, Adidas, Ebay, Pepsi, Moderna та Disney

Публічна заява бізнесу щодо необхідності законодавчого зниження комісій інтерчейнджу

пн, 04/12/2021 - 17:14
У відповідь на спільну заяву Ощадбанку, ПриватБанку та Райффайзен Банку Аваль від 2 квітня 2021 р. щодо врегулювання питання розміру комісії інтерчейндж в Україні представники українських бізнес-об’єднань, які представляють інтереси більш ніж 300 тисяч роботодавців, звернулись з публічною заявою. Шановні представники медіа!

Компанія KPMG оприлюднила підсумки дослідження «Погляд бізнес-лідерок в Україні. Спецвипуск 2021: COVID-19»

чт, 04/08/2021 - 12:00
На думку більшості учасниць опитування, криза може створити нові можливості для жінок

Китай створить найбільшу хімкомпанію світу

ср, 04/07/2021 - 09:22
Sinochem і ChemChina об'єднаються в межах однієї холдингової компанії, фінансувати і контролювати яку буде держава

В Мінекономіки допускають подальше розширення переліку заборонених до імпорту товарів із РФ

вт, 04/06/2021 - 09:33
Про це повідомив заступник міністра економіки - торговий представник України Тарас Качка

У 2021 році до програми президента України "Велике будівництво" додали новий напрямок

пн, 04/05/2021 - 17:44
Він передбачає реалізацію проектів, які створюватимуть нові робочі місця та зміцнюватимуть економіку України.