Перейти к основному содержанию

Кабмін планує створити робочу групу щодо об'єднання «Центренерго» з держшахтами

ср, 09/02/2020 - 12:11

Кабінет міністрів планує створити міжвідомчу робочу групу, яка протягом місяця має визначити модель об'єднання ПАТ «Центренерго» з державними вуглевидобувними підприємствами.

Відповідний проект постанови, розроблений Фондом державного майна, внесено до порядку денного засідання уряду, повідомляє «Інтерфакс Україна».

У пояснювальній записці до проекту постанови зазначається, що створення робочої групи потрібне для оптимізації роботи «Центренерго», забезпечення ринку збуту вугілля вітчизняного походження і безперебійної роботи державних шахт.

На думку авторів проекту постанови, створення об'єднання, зокрема, сприятиме підвищенню інвестиційної привабливості «Центренерго» в розрізі майбутньої приватизації, запланованої на 2021 рік, а також дасть змогу відмовитися від дотацій у вугільну галузь.

Як раніше повідомлялося, Міністерство енергетики 31 серпня заявило, що в майбутній Концепції трансформації вугільних регіонів хоче передбачити створення вертикально інтегрованої компанії у складі «Центренерго» і найефективніших державних вуглевидобувних підприємств.

1 вересня компанія «ДТЕК Добропіллявугілля», що є орендарем цілісного майнового комплексу «Добропіллявугілля», заявила, що виступає за більш плідну співпрацю з ПАТ «Центренерго».

Раніше ідею передання перспективних державних шахт очолюваної ним компанії з подальшою побудовою роботи зі зниження собівартості вугілля, що видобувається ними, підтримав в.о. генерального директора «Центренерго» Олександр Корчинський.

Також повідомлялося, що у липні компанія ДТЕК надіслала прем’єр-міністру України Денису Шмигалю пропозицію щодо створення на базі державного ПАТ «Центренерго» єдиного паливно-енергетичного комплексу. Згідно з пропозицією, до єдиного паливно-енергетичного комплексу мали б увійти до десяти найефективніших держаних шахт. У тому числі п’ять шахт «Добропіллявугілля», які ДТЕК за часів Януковича взяв в оренду до 2059 року.

Читайте також

У топ-10 найбільш інноваційних компаній 2021 року увійшли Apple, Tesla, Huawei, IBM та Pfizer

пн, 04/19/2021 - 09:17
До загального рейтингу з 50 компаній увійшли також Facebook, Johnson&Johnson, Nike, Lenovo, Coca-Cola, IKEA, Adidas, Ebay, Pepsi, Moderna та Disney

Публічна заява бізнесу щодо необхідності законодавчого зниження комісій інтерчейнджу

пн, 04/12/2021 - 17:14
У відповідь на спільну заяву Ощадбанку, ПриватБанку та Райффайзен Банку Аваль від 2 квітня 2021 р. щодо врегулювання питання розміру комісії інтерчейндж в Україні представники українських бізнес-об’єднань, які представляють інтереси більш ніж 300 тисяч роботодавців, звернулись з публічною заявою. Шановні представники медіа!

Компанія KPMG оприлюднила підсумки дослідження «Погляд бізнес-лідерок в Україні. Спецвипуск 2021: COVID-19»

чт, 04/08/2021 - 12:00
На думку більшості учасниць опитування, криза може створити нові можливості для жінок

Китай створить найбільшу хімкомпанію світу

ср, 04/07/2021 - 09:22
Sinochem і ChemChina об'єднаються в межах однієї холдингової компанії, фінансувати і контролювати яку буде держава

В Мінекономіки допускають подальше розширення переліку заборонених до імпорту товарів із РФ

вт, 04/06/2021 - 09:33
Про це повідомив заступник міністра економіки - торговий представник України Тарас Качка

У 2021 році до програми президента України "Велике будівництво" додали новий напрямок

пн, 04/05/2021 - 17:44
Він передбачає реалізацію проектів, які створюватимуть нові робочі місця та зміцнюватимуть економіку України.