Перейти к основному содержанию

Держмитслужба ліквідує територіальні митниці та проведе оцінювання митників на доброчесність

ср, 09/02/2020 - 11:25

Керівництво держави прийняло рішення щодо переходу податкових та митних органів до роботи у форматі єдиної юридичної особи.

Про це розповів заступник міністра фінансів Юрій Драганчук в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».

За його словами, перехід буде здійснюватися поетапно заради збереження безперебійної роботи всіх митниць. Митниці планується приєднувати до центрального апарату Держмитслужби поступово, після чого будуть ліквідовані територіальні митниці як окремі юридичні особи.

Ще одним кроком до реформування Держмитслужби стане проведення оцінки з кваліфікації та доброчесності митників, яку в якості експерименту почнуть проводити вже у вересні цього року. За результатами експерименту процедуру оцінки кваліфікації та доброчесності планують запровадити на постійній основі.

«Міністерство фінансів впевнене, що чергова реорганізація митних органів сама по собі не вирішує проблему і має імплементуватися «в пакеті» з підвищенням заробітних плат, переглядом системи мотивації для професійних посадових осіб митних органів, які готові до доброчесної праці в інтересах держави», — говорить Драганчук.

Він уточнив, що оцінювання передбачатиме два види тестування: на знання митного законодавства і на загальні здібності, уміння й навички. У разі їх успішного подолання посадова особа матиме відповідну співбесіду.

Оцінка доброчесності буде здійснюватися за такими показниками як відповідність відомостей про витрати і майно посадової особи та її близьких задекларованим доходам. Буде оцінюватися відповідність способу життя задекларованим доходам тощо.

До складу комісій, які здійснюватимуть оцінювання, окрім представників Держмитслужби та Мінфіну, планується залучити представників НАДС, НАЗК, НАБУ.

«Домовлено, що для формату співбесіди отримаємо експертну підтримку в рамках технічної допомоги США. Вони мають практичний досвід і вже здійснювали такі співбесіди в інших державних органах України. Ніхто з посадових осіб митних органів не уникне цієї процедури», — говорить Драганчук.

Читайте також

У топ-10 найбільш інноваційних компаній 2021 року увійшли Apple, Tesla, Huawei, IBM та Pfizer

пн, 04/19/2021 - 09:17
До загального рейтингу з 50 компаній увійшли також Facebook, Johnson&Johnson, Nike, Lenovo, Coca-Cola, IKEA, Adidas, Ebay, Pepsi, Moderna та Disney

Публічна заява бізнесу щодо необхідності законодавчого зниження комісій інтерчейнджу

пн, 04/12/2021 - 17:14
У відповідь на спільну заяву Ощадбанку, ПриватБанку та Райффайзен Банку Аваль від 2 квітня 2021 р. щодо врегулювання питання розміру комісії інтерчейндж в Україні представники українських бізнес-об’єднань, які представляють інтереси більш ніж 300 тисяч роботодавців, звернулись з публічною заявою. Шановні представники медіа!

Компанія KPMG оприлюднила підсумки дослідження «Погляд бізнес-лідерок в Україні. Спецвипуск 2021: COVID-19»

чт, 04/08/2021 - 12:00
На думку більшості учасниць опитування, криза може створити нові можливості для жінок

Китай створить найбільшу хімкомпанію світу

ср, 04/07/2021 - 09:22
Sinochem і ChemChina об'єднаються в межах однієї холдингової компанії, фінансувати і контролювати яку буде держава

В Мінекономіки допускають подальше розширення переліку заборонених до імпорту товарів із РФ

вт, 04/06/2021 - 09:33
Про це повідомив заступник міністра економіки - торговий представник України Тарас Качка

У 2021 році до програми президента України "Велике будівництво" додали новий напрямок

пн, 04/05/2021 - 17:44
Він передбачає реалізацію проектів, які створюватимуть нові робочі місця та зміцнюватимуть економіку України.