Перейти к основному содержанию

Сяйво чистого розуму: інформаційно-просвітницький проєкт АТ “Фармак” — “Екошкола”

вт, 09/01/2020 - 15:53

Журнал БІЗНЕС представляє першого учасника ТОП-10 спецпроекту "Ековідповідальне рішення"

 

Виклик

Допомогти в реалізації стратегії сталого розвитку держави, створивши освітню програму по усвідомленому використанню природних ресурсів і сталого розвитку шкіл.

Забезпечити інтеграцію питань сталого розвитку в систему дошкільної, шкільної, позашкільної, середньої, вищої та неформальної освіти.

Рішення 1

Змінити підхід до користування природними ресурсами — велика мета людства, на досягнення якої мають бути спрямовані зусилля держави, бізнесу та суспільства. Бізнес бере на себе зобов’язання не тільки збільшувати екологічні інвестиції, а й поширювати інформацію щодо свідомого та раціонального поводження з навколишнім середовищем. З цією метою компанія “Фармак” склала навчально-методичний посібник “Екошкола” для учнів 6-11 класів та вчителів, які викладають предмети природничого циклу. В посібнику зібрані всі сучасні екологічні виклики, що постали перед світом, та шляхи їхнього вирішення.

Рішення 2

У березні 2018 р. на основі посібника “Екошкола” стартував освітній проєкт в школах м.Шостка, де знаходиться департамент з виробництва АФІ компанії “Фармак”. Школярі відвідали спеціально розроблені тренінги з ощадливого використання природних ресурсів; ознайомились із сучасними практиками ведення бізнесу відповідно до стратегії Сталого розвитку. Створили власні екопроєкти, найкращі з яких отримали від компанії гранти на реалізацію. Згодом до “Екошколи” долучились і учні Києва, а сам проєкт перетворився на Всеукраїнську освітню онлайн-платформу ecoschool.com.ua.

Охоплення

1200 учнів зареєструвались навесні 2020 р. на проходження навчальних модулей. У фінальному голосуванні на кращий проєкт прийняли участь команди з 25 міст України.

Близько 4,5 млн грн інвестовано в освітні ініціативи АТ “Фармак” за 5 років.

Розвиток

1. На початку 2020 р. до “Екошколи” приєднався Національний центр “Мала академія наук України”.

2. З вересня проєкт чекає трансформація: він перетвориться на біржу екопропозицій. Обрати та профінансувати їхню реалізацію зможе будь-яка українська компанія в будь-якому місті.

Читайте також