Перейти к основному содержанию

Комбінат ім. Ілліча просить уряд скасувати квоти на імпорт сірчаної кислоти

пн, 08/31/2020 - 14:51

Маріупольський меткомбінат ім. Ілліча просить уряд скасувати квоти на імпорт сірчаної кислоти, через які підприємство регулярно недоотримує ресурс і ризикує зірвати експортні контракти з постачання металопрокату.

Про це йдеться у зверненні ПАО «ММК ім. Ілліча» до прем’єр-міністра України, передає «Главком».

На підприємстві зазначили, що в черговий раз зіштовхнулися з негативними наслідками введення режиму квотування на сірчану кислоту. Зокрема, трейдер національного виробника ТОВ «НВП Зоря» – ТОВ «Фірма «Електропостачзбут» на кінець серпня відвантажило меткомбінату лише 36% законтрактованого на серпень обсягу ресурсу. Такий стан справ може призвести до невиконання «ММК ім. Ілліча» експортних контрактів з постачання металопрокату.

У компанії наголосили, що проблеми з постачанням сірчаної кислоти виникли після запровадження квот на ресурс, навіть попри те, що ціна на нього суттєво зросла.

«Створена квотами монополія національних виробників на ринку сірчаної кислоти, призвела до значного росту цін на ресурс (на 80-100%), тому вартість ресурсу для нас наразі вдвічі вища ніж на ринку РФ для місцевих металургів. Однак навіть такий рівень цін не гарантує наявність ресурсу на нашому підприємстві, оскільки ми регулярно маємо справу з перебоями постачання товару місцевими виробниками, при цьому не маючи можливості диверсифікувати закупівлі за рахунок імпортних виробників», – йдеться у зверненні.

У компанії закликали уряд не допустити зриву експортних зобов’язань меткомбінату та скасувати квоти на імпорт сірчаної кислоти.

Нагадаємо, з 1 вересня 2018 року Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі Мінекономрозвитку ввела квоти на поставки сірчаної кислоти. Офіційною причиною став нібито захист вітчизняного виробника. У результаті введення обмежень ціни на сірчану кислоту виросли майже вдвічі.

Як повідомляли ЗМІ, народний депутат Сергій Магера звернувся до керівника Головного управління Нацполіції у м. Києві із заявою про те, що Мінекономіки не реагує на порушення, що відбуваються на держпідприємстві «Східний ГЗК», внаслідок яких державі завдано збитків на 137 млн грн. Депутат зазначив, що держпідприємство «Східний ГЗК», яке є одним з найбільших виробників сірчаної кислоти, отримує збитки внаслідок того, що продає свою продукцію не кінцевим споживачам, а посередникам. Зокрема, «ексклюзивним посередником» держпідприємства є ТОВ «Фірма Торгсервіс», яка не є виробником цього ресурсу. Окрім того, депутат звертає увагу на те, що Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі, головою якої є міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко, опосередковано сприяє вчиненню таких кримінальних порушень. Зокрема тим, що не вживає заходів щодо перегляду квот на імпорт сірчаної кислоти. Та просить поліцію розібратись в ситуації.

Раніше ексголова Держрегуляторної служби Ксенія Ляпіна різко розкритикувала діяльність міністра економіки Петрашка. За її словами, квоти на сірчану кислоту було введено нібито з метою підтримки національного виробника, однак на практиці це привело до монополізації ринку.

Читайте також

У топ-10 найбільш інноваційних компаній 2021 року увійшли Apple, Tesla, Huawei, IBM та Pfizer

пн, 04/19/2021 - 09:17
До загального рейтингу з 50 компаній увійшли також Facebook, Johnson&Johnson, Nike, Lenovo, Coca-Cola, IKEA, Adidas, Ebay, Pepsi, Moderna та Disney

Публічна заява бізнесу щодо необхідності законодавчого зниження комісій інтерчейнджу

пн, 04/12/2021 - 17:14
У відповідь на спільну заяву Ощадбанку, ПриватБанку та Райффайзен Банку Аваль від 2 квітня 2021 р. щодо врегулювання питання розміру комісії інтерчейндж в Україні представники українських бізнес-об’єднань, які представляють інтереси більш ніж 300 тисяч роботодавців, звернулись з публічною заявою. Шановні представники медіа!

Компанія KPMG оприлюднила підсумки дослідження «Погляд бізнес-лідерок в Україні. Спецвипуск 2021: COVID-19»

чт, 04/08/2021 - 12:00
На думку більшості учасниць опитування, криза може створити нові можливості для жінок

Китай створить найбільшу хімкомпанію світу

ср, 04/07/2021 - 09:22
Sinochem і ChemChina об'єднаються в межах однієї холдингової компанії, фінансувати і контролювати яку буде держава

В Мінекономіки допускають подальше розширення переліку заборонених до імпорту товарів із РФ

вт, 04/06/2021 - 09:33
Про це повідомив заступник міністра економіки - торговий представник України Тарас Качка

У 2021 році до програми президента України "Велике будівництво" додали новий напрямок

пн, 04/05/2021 - 17:44
Він передбачає реалізацію проектів, які створюватимуть нові робочі місця та зміцнюватимуть економіку України.