Перейти к основному содержанию

ФРТУ просить Криклія не підвищувати у період кризи тарифи на вантажні перевезення залізницею

пт, 08/28/2020 - 16:16

Федерація роботодавців транспорту України (ФРТУ) звернулась до Міністра інфраструктури України Владислава Криклія з проханням не збільшувати тарифи на вантажні перевезення залізницею.

Про це йдеться у повідомленні на сайті ФРТУ.

Зазначається, що підвищення тарифів на перевезення порожніх вагонів передбачене Проектом Наказу Міністерства інфраструктури від 5 серпня 2020 року. Зокрема, пропонується підвищення тарифу для всіх класів вантажів з 1 січня 2021 року незалежно від класу вантажу, що перевозився до вивантаження.

У ФРТУ заявляють, що не підтримують цей документ і вважають, що його основна мета — не уніфікація перевезення порожніх вагонів, а чергове підвищення вартості залізничних перевезень.

«Так, вартість залізничних перевезень виросте після впровадження єдиного коефіцієнту на перевезення вагонів у порожньому стані в розмірі 1,885 на 2,3%, а після підвищення тарифу з 1 січня 2021 року , шляхом збільшення коефіцієнту до 2,656, на 9,1% порівняно з поточною вартістю таких перевезень», — повідомляють у ФРТУ.

На думку Федерації, такі кроки з боку державного монополіста у період економічної кризи, пов’язаної з пандемією  СOVID-19 (за 7 місяців 2020 року промислове виробництво в Україні  впало на 6,7% порівняно з відповідним періодом 2019 року) можуть призвести до ще більшого скорочення промислового виробництва та експорту, що спричинить зниження ВВП України, зайнятості та падіння надходжень до державного бюджету.

ФРТУ у своєму листі звертається до міністра інфраструктури України Владислава Криклія з прохання якнайшвидше провести спільну робочу нараду з новопризначеним Головою правління АТ «Укрзалізниця» Володимиром Жмаком, представниками вантажовідправників та галузевих асоціацій з метою погодження мораторію на будь-яке збільшення тарифів на послуги монополії в умовах кризи, а також напрацювання пропозицій щодо:

  • визначення шляхів скорочення необґрунтованих витрат у фінансовому плані УЗ на 2020 рік;
  • нетарифних ініціатив щодо покращення фінансового стану УЗ (продаж металобрухту в 2020 році в обсязі близькому до 285 тис. т. – раніше озвучені плани, а також непрофільних активів, максимальне задіяння в процес перевезень вагонів, що простоюють), звільнення УЗ від податку на землю під коліями, пропозиції щодо збільшення продуктивності праці на УЗ;
  • розробки плану скорочення збитковості сегменту пасажирських перевезень;
  • причини постійного значного невиконання плану капітальних інвестицій УЗ (в 2019 році виконання склало лише 51%) та шляхи усунення цих причин.
  • детального аналізу руху грошових коштів УЗ у 2020 році (відповідно до звітності УЗ за 2019 рік станом на початок 2020 році на балансі УЗ було близько 7.0 млрд.грн. грошових коштів і ще 2,0 млрд.грн на депозиті);
  • планів з реформування, демонополізації та підвищення прозорості УЗ, в тому числі щодо створення конкуренції в сегментах тяги, вагонів, ремонту вагонів та локомотивів, а також продажу непрофільних активів.

Читайте також

Боєприпасну галузь треба створювати з нуля — Укроборонпром

пн, 11/30/2020 - 10:27
Сьогодні армія закуповує всі боєприпаси або використовує складські залишки. В Укроборонпромі немає проектів з виробництва дрібного калібру.

Уряд планує збільшити держбюджет на 7,5 млрд грн за рахунок грального бізнесу

пт, 11/27/2020 - 16:57
Загалом у другому читанні законопроекту про держбюджет його доходну частину збільшать на 20,9 млрд грн.

Офіс Генпрокурора з травня розглянув 80 справ щодо тиску на бізнес

пт, 11/27/2020 - 12:15
Офіс займався насамперед шахрайством та рейдерством, які були можливі при бездіяльності або прямому сприянні правоохоронців.

Підвищення мінімалки до 6500 грн з середини 2021 року можуть перенести на грудень

чт, 11/26/2020 - 18:04
За словами депутата Железняка, претензії МВФ щодо зменшення дефіциту бюджету, перегляду прогнозу і збільшення мінімалки задоволені.

Бізнес закликає владу не обмежувати торгівлю в грудні

чт, 11/26/2020 - 12:14
На основі думок провідних фахівців-практиків з медичних питань ділова спільнота запропонувала Кабміну та парламенту цілий комплекс заходів, як мінімізувати подальший негативний вплив пандемії на суспільство та бізнес.

Збиток "Нафтогазу" за 9 місяців склав 17 млрд грн

чт, 11/26/2020 - 11:49
Збитки компанія пояснює падінням попиту і низькими цінами на газ.